Šajā nedēļas nogalē vairāki Latvijas jātnieki devušies uz starptautiska mēroga sacensībām Igaunijā un Krievijā, sacensības notiks trīs dienas. Igaunijā jau šodien skanēja Latvijas himna mūsu jātniecei Kristīnei Eglei, kura ar zirgu Roils izcīnīja uzvaru jauno jātnieku konkurencē līdz 21 gada vecumam maršrutā līdz 120cm augstiem šķēršļiem.

 

„Protams, ar startiem esmu ļoti apmierināta, priecāties vēl ir pāragri, jo priekšā divas sacensību dienas šonedēļ un trīs nākamnedēļ, kurās vēl jāsasniedz rezultāti,” saka sportiste.

Ar otru zirgu Concorde Kristīne Egle šajā pašā maršrutā izcīnīja otro vietu. Kristīne Egle ar zirgiem Roils un Concorde, Santa Šteinberga ar zirgu Giness, Sergejs Šakūrovs ar zirgiem Ginster un Conca D’or, Aleksandrs Šakūrovs ar zirgu Gīrs un Linda Viša ar zirgu Arons, gatavojoties sacensībām „Baltic Riders Tour 2011” šajā nedēļas nogalē startē starptautiskā mēroga sacensībās „Ruila Spring Tour 2011” (CSI1*), kas notiek Igaunijā. Sacensībās startē sportisti no piecām valstīm – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Krievijas.

Savukārt Andis Vārna un Dainis Ozols šajā nedēļas nogalē devušies uz starptautiskās sacensībām “CSI2* Bitsa”, kurās iespējams izcīnīt ieskaites punktus arī pasaules konkūristu reitingā „FEI Rolex Ranking”. Šodien, sacensību pirmajā maršrutā, Andis Vārna ar Madaras Blumbahas ķēvi Arabika, ierindojās 9.vietā spēcīgā 62 dalībnieku konkurencē. Klasiskajā maršrutā ar vienu pārlekšanu pamatmaršrutu nekļūdīgi veica 29 sportiskie pāri. Interesanti, ka rezultātu tabulā no pirmās līdz 26.vietai Vārna ar Arabiku ir vienīgie citas valsts, ne Krievijas, pārstāvji.

Otrajā šīs dienas sacensību maršrutā, kas bija arī pasaules konkūristu reitinga „FEI Rolex Ranking” ieskaites maršruts, Andis Vārna ar zirgu Marmors izcīnīja godalgoto 4.vietu. „FEI Rolex Ranking” Andis Vārna šobrīd ierindojas 232.vietā, kas Latvijai ir augsts sasniegums. Sacensībās “CSI2* Bitsa” pārstāvētas piecas valstis, lielākais sportistu skaits ir no Krievijas, piedalās arī Baltkrievijas, Moldovas, Lietuvas un Latvijas jātnieki.

Visi CSI2* Moscow sacensību rezultāti.

Visi CSI1* Ruila Spring Tour sacensību rezultāti.