Sporta centrā Kleisti 9. un 10. jūlijā notika Latvijas Republikas nacionālais čempionāts jāšanas sporta iejādes disciplīnā. Sacensību programmā notika starti vairākās shēmās un vecuma grupās, taču čempionu kausi tika sadalīti trīs galvenajās konkurencēs pēc brīvas izvēles programmas. Pieaugušo sacensībās Lielajā balvā uzvarēja Airisa Penele ar zirgu Ravels no Jaunmārupes.

 

Latvijas čempionāta godalgoto vietu ieguvējas

Pieaugušie

1. Airisa Penele ar Ravelu (z/s Lielceri) 67,96%

2. Jūlija Tkačova ar Orfeju (SK Ambers) 62,29%

3. Terēze Pētersone ar Kivi (JSK Mežstrazdiņi) 60,92%

Jaunie jātnieki (līdz 21 g. v.)

1. Jūlija Stepanova ar Dancing Queen (Rīgas JSK) 62,89%

2. Lāsma Stanke ar Lindu (JSK Temperaments) 56,32%

3. Liāna Pelše ar Dimantu (SK Harmonija) 55,44%

Juniori (līdz 18 g. v.)

1. Aiga Silavniece ar Lambordžini II (Rīgas JSK) 65,68%

2. Everita Daubure ar Remarku (SK Harmonija) 56,85%

3. Annija Eglīte ar Heksandru (SK Harmonija) 55,59%

Latvijas čempione pieaugušo konkurencē Airisa Penele:
– Valsts čempionāts aizvadīts godam. Priecājos, ka Lielajā balvā aug dalībnieku skaits, kā arī par to, ka uz sacensībām bija ieradušās Lietuvas sportistes. Viņas gan startēja citās shēmās, taču būtiski ir tas, ka tādējādi tika papildināta kopējā sacensību konkurence, kas vienmēr ļauj vairāk mācīties, gūt lielāku pieredzi. Taču man kā iejādniecei šobrīd vislielākais prieks par to, ka mūsu Paralimpiskās sekcijas sportisti nupat guvuši vairākas godalgotas vietas nozīmīgās starptautiskās sacensībās.

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:
– Gribētu vērtēt aizvadīto Latvijas čempionātu kā visu mūsu kopējo darbu, jo katrs devis savu ieguldījumu – sportisti, treneri, zirgu īpašnieki, un mums izdevās sarīkot labas sacensības. Patīkami bija vērot Latvijas iejādes līderes Airisas Peneles pārliecinošo startu, bet pati kā trenere esmu priecīga par Aigas Silavnieces uzvaru junioru konkurencē. Virsotnē uzkāpt ir vieglāk, nekā tajā noturēties. Labi, ka Aiga pēc uzvaras Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē iepriekšējā nedēļā jau tūlīt turpināja centīgi strādāt un gatavoties šīm sacīkstēm, lai apstiprinātu savas līderpozīcijas šajā vecuma grupā. Gandarījums par Jūlijas Stepanovas sasniegto rezultātu Lielajā balvā (gan ārpus konkurences), kas pierāda, ka viņa nopietni piesakās pieaugušo sabiedrībā, šogad pēdējos startus jauno jātnieku sāncensībā vainagojot ar Latvijas čempiones titulu.

Lietuvas delegācijas vadītāja Loreta Augaitīte:
– Esmu Lietuvas Jātnieku federācijas Iejādes komitejas locekle. Jau ilgāku laiku plānoju, ka mums ar sportistiem vajadzētu atbraukt uz sacensībām Latvijā, un tagad beidzot atvedām četras sportistes un četrus zirgus. Man ļoti patīk šīs sacensības, un jau tagad domāju, ka noteikti atbrauksim nākamgad. Šāda pieredzes apmaiņa dod lielu ieguldījumu meistarības pilnveidošanā, īpaši jaunajiem jātniekiem.

Visi rezultāti www.ljf.lv