Sporta centrā Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas organizētās sezonas atklāšanas sacensības un Pārdaugavas sporta spēļu sacīkstes jāšanas sportā – 30. aprīlī šķēršļu pārvarēšanā un 1. maijā iejādē.

 

Šķēršļu pārvarēšana

Sportisti sacentās septiņos atšķirīgas grūtības pakāpes maršrutos. Galvenajā no tiem – ar 130 cm augstiem šķēršļiem startēja 25 sportisti, un pieci no viņiem pamatmaršrutu veica bez soda punktiem. Pārlekšanā uzvarēja Lietuvas jātnieks Alekss Seliuss ar zirgu Karavella, otro vietu izcīnīja Andis Vārna ar Pokeru (SK Quattro), bet trešo vietu Kristīne Egle ar Roilu (SK Sport de Lux).

Galvenā maršruta otrās vietas ieguvējs un maršruta ar džokeri uzvarētājs Andis Vārna: – Startēju ar četriem zirgiem, un kopumā ar rezultātiem esmu apmierināts. Trenējamies ārā trīs nedēļas, ko sākām tūlīt pēc ziemas čempionāta beigām. Manam zirgam Pokeram, ar kuru piedalījos galvenajā maršrutā, vēl daudz jāmācās, un gan jau tad varēsim arī vinnēt. Sacensības bija labas, kā jau tam jābūt un kā jau ierasts pagājušās sezonas LJF kausa izcīņas posmos.

LJF konkūra sekcijas vadītāja Natālija Šakurova: – Sacensības ir veiksmīgi aizvadītas – redzam, ka sportisti strādā. Uzskatu, ka dalībnieku skaits bija salīdzinoši liels, taču sportistu meistarību vēl pāragri vērtēt, jo šīs ir tikai sezonas pirmās sacensības.

Rezultāti

Maršruts ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm, ar vienu pārlekšanu uz laiku

1. Alekss Seliuss ar Karavellu (Lietuva) 0 s.p./45,20 s

2. Andis Vārna ar Pokeru (SK Quattro) 4 s.p./41,07 s

3. Kristīne Egle ar Roilu (SK Sport de Lux) 4 s.p./46,03 s

Uzvarētāji citos maršrutos: bērni līdz 16 g. v. (šķēršļu augstums līdz 105 cm) – Sintija Semenkova ar Lacapo (SK Kriķi); bez ierobežojumiem (110 cm) – Ģirts Bricis ar Lingo (SK Sport de Lux); juniori līdz 18 g. v. (115 cm) – Dovile Matulīte ar Paulchen Panther (Lietuva); jaunie jātnieki līdz 21 g. v. (125 cm) – Kristīne Egle ar Longu (SK Sport de Lux); zirgi līdz 5 g. v. un tie, kas startē pirmo sezonu (105 cm) – Daniels Gutkauskis ar Bonduell (Lietuva) un Aigars Bregže ar Oktavian (SK Quattro); bez ierobežojumiem (120 cm, ar džokeri) – Andis Vārna ar Arabiku (SK Quattro).

Iejāde

Sacensību sarežģītākajā shēmā – Vidējā balvā I uzvarēja Kristīna Rozīte ar Brodoru no Latvijas Lauksaimniecības universitātes sporta kluba, otrajā vietā Terēze Pētersone ar Kivi no sporta kluba Mežstrazdiņi, bet trešā – Olga Šakurova ar Donavu no Rīgas Jātnieku sporta kluba.

Stāsta uzvarētāja Kristīna Rozīte:

– Ar startu sacensībās esmu ļoti apmierināta, jo, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, izdevies spert krietnu soli uz priekšu. Arī tos shēmas elementus, kuros vēl nesen kļūdījāmies, veicām labi. Nākamās sacensības paredzētas 14. maijā, kad LLU sporta bāzē notiks LJF kausa izcīņas pirmā posma sacensības. Tad gan ar Brodoru domāju startēt par pakāpi vieglākā – Mazajā balvā. Iespējams, ka tas būs noderīgi, jo zirgs vēl mācās, un tam jādod laiks, lai varētu iegaumēt sarežģītākos elementus. Tie gan mums izdodas salīdzinoši labi, bet vairāk jāstrādā pie pārejām un citu nianšu uzlabošanas. Sezonas turpinājumā domāju startēt jau Vidējā balvā II, un ideāli būtu, ja rudenī mēs varētu pamēģināt arī Lielo balvu. Zirgs ir talantīgs, ļoti ātri mācās.

LJF iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:

– Sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits. Sportistu rezultātus vēl grūti vērtēt, jo tās bija tikai pirmās sezonas sacensības āra apstākļos. Zirgiem pēc ilgāka pārtraukuma atkal jāpierod pie jauniem apstākļiem – pūš vējš, skan mūzika. Tas noteikti ietekmē rezultātu. Īpaši daudz dalībnieku bija II grupas shēmā – arī sportisti un zirgi, kurus sacensību arēnā līdz šim nebijām redzējuši, kas liecina, ka mūsu jāšanas sporta disciplīna turpina attīstīties. Prieks, ka ir šī atsaucība un ka skaidri redzams – cilvēki ziemā ir kārtīgi strādājuši un trenējušies.

Rezultāti

Vidējā balva I

1. Kristīna Rozīte ar Brodoru (LLU SK) 66,05%

2. Terēze Pētersone ar Kivi (JSK Mežstrazdiņi) 64,47%

3. Olga Šakurova ar Donavu (Rīgas JSK) 62,11%

Uzvarētāji citās shēmās: shēma I, amatieri – Aleksandra Panovska ar Candiju (Rīgas JSK); shēma I, bērni – Sindija Alksne ar Dimantu (SK Harmonija); shēma I, 16-17 g. v. – Anna Romašečkina ar Pastoru (Rīgas JSK); shēma I, jaunzirgi – Airisa Penele ar Lanvillo (z/s Lielceri); shēma II – Gundega Krīgere ar Sally (SK Temperaments); shēma III – Airisa Penele ar Dāvanu (z/s Lielceri); Mazā balva – Jūlija Stepanova ar Dancig Queen (Rīgas JSK).

 

LJF preses dienests

Visi rezultāti: www.ljf.lv