Latvijas jātnieks Andis Vārna ar zirgu Marmors izcīnīja uzvaru Pasaules kausa Centrāleiropas zonas finālsacensību sestdienas galvenajā maršrutā Warsaw Grand Prix ar šķēršļu augstumu līdz 150cm.

Warsaw Grand Prix maršrutā sacensību dalībnieki startēja astoņās grupās pa četriem dalībniekiem, pārlekšanai kvalificējās katras grupas labākais jātnieks. Andis Vārna un Marmors startēja vienā grupā ar Ungārijas, Polijas un Igaunijas jātniekiem un vienīgais pamatdistanci veica nekļūdīgi, bez gāztiem šķēršļiem, bet ar vienu soda punktu par laika normas pārsniegšanu.

 

Pārlekšanas maršrutā startēja astoņi dalībnieku pāri: četri Polijas sportisti, kā arī Ukrainas, Vācijas un Igaunijas sportiskie pāri. Pārlekšanas maršrutā bez soda punktiem startēja tikai divi dalībnieki Andis Vārna ar Marmoru un Ukrainas pārstāvis Bjorns Nagels ar Cardino. Latvijas duets bija par pusotru sekundi ātrāki un izcīnīja uzvaru.

„Latvijas Jātnieku federācija ir apmierināta un gandarīta par mūsu jātnieku startiem, uzskatu, ka jātnieki startēja atbilstoši savām pašreizējām iespējām. Īpašs prieks, ka Andis Vārna ar zirgu Marmors izcīnīja 2.vietu pirmajā sacensību dienā fināla sacensībās Pasaules kausa Centrāleiropas zonas galvenajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 150cm un ka spēja izcīnīt uzvaru otrās dienas galvenajā maršrutā Warsaw Grand Prix. Uzskatām, ka Dainis Ozols arī startēja ļoti sekmīgi, veicot maršrutus labā kvalitātē, diemžēl mazliet pietrūka veiksmes. Arī Airisa Penele ļoti labi nostartēja tik spēcīgā konkurencē un starts ir vērtējams kā labs,” vērtē Latvijas jātnieku federācijas (LJF) prezidents Agris Blaus.

Kopumā Pasaules kausa Centrāleiropas zonas finālsacensības Varšavā Latvijas jātnieki aizvadījuši ar ļoti labiem rezultātiem. Andis Vārna sacensībās startēja ar diviem zirgiem un otrajā dienā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 135cm ar ķēvi Arabika izcīnīja 5.vietu.

Latviju šķēršļu pārvarēšanas disciplīnā pārstāvēja arī Dainis Ozols ar ķēvi Lagūna. Dainis Ozols piektdien augstlēkšanas sacensībās „Six bar” izcīnīja 3.vietu. Svētdien Latvijas duets startēja maršrutā līdz 135cm, pamatdistanci veica bez soda punktiem, bet pārlekšanas maršrutā ieguva 8 soda punktus un ierindojās 14.vietā.

Andis Vārna ar Marmoru svētdienas Pasaules kausa Centrāleiropas zonas galvenajā Grand Prix maršrutā nestartēja. Pasaules kausu jāšanas sportā izcīna vairākās zonās, no mūsu – Centrāleiropas zonas – lielajam Pasaules kausa finālam var kvalificēties tikai trīs labākie jātnieki, kopvērtējumā pēc piektdien izcīnītās 2.vietas Andis Vārna ierindojās 8.vietā un par dalību lielajā finālā nevarēja cīnīties, tāpēc izlēma taupīt Marmora spēkus nākamajiem šīs sezonas startiem.

Savukārt, Latvijas iejādes meistare Airisa Penele ar zirgu Ravels Centrāleiropas zonas finālā Grand Prix Free Style shēmā, kas ir sarežģītākā jātnieka izvēlas programmas shēma, izcīnīja 7.vietu.

Jāšanas sportā Pasaules kausu izcīna vairākās zonās, kas sadalītas līgās. Latvija ir Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgā kopā ar tādām valstīm kā Lietuva, Igaunija, Baltkrievija, Krievija, Polija, Ukraina, Čehija un Slovākija. Savukārt Dienvidu līgā ietilpst Ungārija, Bulgārija, Grieķija, Turcija, Slovēnija, Horvātija un Rumānija.

Jāšanas sportā Pasaules kausu izcīna vairākās zonās, kas sadalītas līgās. Latvija ir Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgā kopā ar tādām valstīm kā Lietuva, Igaunija, Baltkrievija, Krievija, Polija, Ukraina, Čehija un Slovākija. Savukārt Dienvidu līgā ietilpst Ungārija, Bulgārija, Grieķija, Turcija, Slovēnija, Horvātija un Rumānija.

Andis Varna ar zirgu Marmors starte Warsaw Garnd Prix parleksanas marsruta Pasaules kausa Centraleiropas zonas finalsacensibas.

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/aDvkBDs3r8o?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Andis Varna ar zirgu Marmors Warsaw Grand Prix marsruta apbalvosanas ceremonija.

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/DBsAbSrDvHo?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Airisa Penele ar zirgu Ravels starte Pasaules kausa Centraleiropas zonas finala Grand Prix Free Style.

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/u3ibyaEFBRE?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

VAIRAK INFORMACIJAS PAR JATNIEKIEM

Andis Varna www.andisvarna.com, Facebook AndisVarnaCom, Twitter @AndisVarnaCom

Airisa Penele www.lielceri.com, Facebook RC Lielceri, Twitter @ZsLielceri

Dainis Ozols www.dainisozols.lv