Latvijas Jātnieku federācija (LJF) 15. janvārī Berģu kultūras namā rīkoja tradicionālo aizvadītā gada noslēguma pasākumu. Tajā balvas saņēma konkursa Latvijas labākais jātnieks 2010 uzvarētāji 15 nominācijās, kuras pārstāvēja visas piecas Latvijā attīstītās jāšanas sporta disciplīnas – šķēršļu pārvarēšanu, iejādi, poniju jāšanu, pajūgu braukšanu un paraolimpisko iejādi.

Ar īpašām ovācijām par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā tika godināti pieredzējuši un atzīti speciālisti – ilggadējā sporta centra Kleisti iejādes trenere Astrīda Belovzorova un starptautiskās kategorijas tiesnesis Leonards Siņavskis. Tāpat visa publikā zālē piecēlās kājās, kad tika apbalvoti paraolimpiskās iejādes pārstāvji – cilvēki ar speciālām vajadzībām, kuri ar milzu centību apguvuši jāšanas sporta iemaņas.

Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka lielais pasākuma dalībnieku skaits ir vēl viens no faktiem, kas apliecina – jāšanas sports Latvijā ar katru gadu aug un attīstās. Federācijas saimei piepulcējas gan jauni sportisti, gan atbalstītāji, gan līdzjutēji, no kuriem daudzi ar laiku kļūst arī par zirgu īpašniekiem vai amatieru klases jātniekiem. LJF prezidents izteica gandarījumu, ka augstā kvalitātē darbojas visas piecas federācijas sekcijas, attīstot konkrēto sporta disciplīnu, un atsevišķās no tām sportisti sasniedz labākus panākumus nekā viņu konkurenti mūsu kaimiņvalstīs.

Pasākumu vadīja dziedātājs Normunds Rutulis. Viņš sniedza arī koncertu un aicināja uz dejām, kuras bija tik azartiskas kā nekad iepriekš šajā pasākumā.

Paredzams, ka šis gads gan sacensību skaita, gan dažādu citu aktivitāšu ziņā būs vēl bagātīgāks nekā iepriekšējais. Jau 29. janvārī sāksies jaunā Latvijas jāšanas sporta sezona – ar valsts ziemas čempionāta pirmā posma sacensībām Kleistos. Plašāka informācija: www.ljf.lv

Konkursa Latvijas labākais jātnieks 2010 laureāti

Šķēršļu pārvarēšana

Pieaugušie

 1. Andis Vārna
 2. Kristaps Neretnieks
 3. Dainis Ozols

Jaunie jātnieki

 1. Kristīne Egle
 2. Kristaps Neretnieks
 3. Linda Viša

Juniori

 1. Linda Viša
 2. Santa Šteinberga
 3. Marija Dubrovska

Bērni

 1. Laura Penele
 2. Krista Kristiāna Alksne
 3. Patrīcija Kokina
 4. Karlīne Ciemiņa
 5. Monika Cālīte

Amatieri

 1. Jolanta Lapiņa
 2. Kārlis Blaubergs
 3. Ingrīda Lizbovska

Iejāde

Pieaugušie

 1. Airisa Penele
 2. Terēze Rozenberga
 3. Agnese Kukaine

Jaunie jātnieki

 1. Jūlija Stepanova
 2. Agnese Rituma
 3. Elza Zaķe

Juniori

 1. Aiga Silavniece
 2. Ksenija Petrova
 3. Everita Daubure

Bērni

 1. Nellija Nulle
 2. Aiga Silavniece
 3. Madara Reināne

Poniju jāšana

1. grupa

 1. Monta Pareiza
 2. Alvīne Paštore
 3. Sabīne Siliņa

2. grupa

 1. Rēzija Rumpe
 2. Zane Meimane
 3. Anna Šellere

Paraolimpiskā iejāde

 1. Rihards Snikus
 2. Arina Radziņa
 3. Oskars Lukauskis

Pajūgu braukšana

 1. Dace Stūre/Dana Stūre, Kārlis Stūris
 2. Andis Pavlovskis/Kristaps Caune
 3. Zane Brauere/Eduards Krūmiņš

Poniju klasē

 1. Natālija Dreimane/Atis Gūtmanis

Loka aizjūga klasē

 1. Andrejs Klitončiks
 2. Viesturs Kurmis

Balvas par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā saņem Astrīda Belovzorova un Leonards Siņavskis. No labās – LJF prezidents Agris Blaus.