Sestdien un svētdien, 11. un 12. jūnijā sporta centrā Kleisti risinājās Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas otrā posma sacensības šķēršļu pārvarēšanā, poniju jāšanā un konkūrā amatieriem. Vienlaikus notika arī „atvērto durvju diena”, kad interesenti speciāli izveidotā informācijas punktā varēja iepazīties ar nodarbību iespējām un personīgo zirgu turēšanas nosacījumiem Kleistos, kā arī apskatīt staļļus un pavizināties ar zirgiem.

 

Šķēršļu pārvarēšanā sacensības risinājās septiņos maršrutos, un galvenajā no tiem – konkūrā ar 135 cm augstiem šķēršļiem piedalījās 15 dalībnieku pāri. Bija paredzēta pārlekšana, taču pamatmaršrutu bez soda punktiem veica tikai viens jātnieks – Zigmants Šarka ar zirgu Rolls Royce no Lietuvas, kļūstot par uzvarētāju – 0 s.p./70,75 s. Otrais bija Mairis Penelis ar Progresu no zemnieku saimniecības Lielceri, kurš saņēma tikai vienu soda punktu par laika normas pārsniegšanu 1 s.p./71,23 s. Trešajā vietā Ģirts Bricis ar Kongo no SK Sport de Lux – četri soda punkti, bet labākais laiks – 63,41 s. Mairis gan nežēlojās, bet tieši viņa starta laikā sākās spēcīgs lietus, kas, iespējams, ietekmēja tieši laika rezultātu.

Pēc diviem LJF kausa izcīņas posmiem kopvērtējumā pieaugušo konkurencē līderpozīcijas ieņem: Ģirts Bricis – 38 punkti, Guntars Siliņš (SK Mežstrazdiņi) – 28 un Mairis Penelis – 25.

Otrās vietas ieguvējs sacensību galvenajā maršrutā Mairis Penelis:

– Vispirms startēju ātruma maršrutā, taču neveicās. Tāpēc vajadzēja papūlēties, lai iespējami labi veiktu galvenajo maršrutu. Zirgs klausīja labi, taču saņēmu vienu soda punktu par to, ka par divām sekundes simtdaļām pārtērēju laika normu. Maršruts bija sastādīts interesanti arī no šī viedokļa, un sportistiem nebija iespēju veikt lielākus līkumus, ja viņi gribēja finišēt laikā. Visumā starts šajās sacensībās izdevās, un esmu priecīgs par paveikto!

Citos maršrutos uzvarēja: maršruts ar šķēršļu augstumu līdz 105 cm, 2 fāzēs, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Sintija Semenkova ar Passo (SK Kriķi); līdz 115 cm, 2 fāzēs, juniori līdz 18 g. v. – Katrīna Eisaka ar Kredo (Saldus JSS); līdz 125 cm, 2 fāzēs, jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Kristīne Egle ar Concorde (SK Sport de Lux); līdz 110 cm, 2 fāzēs, startē zirgi līdz 5 g. v. – Lauris Vilde ar Algebru (RVA); 115/120 cm, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Kristaps Neretnieks ar Geisha (RVA); līdz 120 cm, ātruma – Daneiels Gutkausks ar Stobroens Camaro-Star (Lietuva).

Tradicionāli īpaši pozitīvā gaisotnē aizritēja poniju jāšanas un amatieru klases sacensības, piesaistot jaunus līdzjutējus.

Vērtē LJF Poniju jāšanas sekcijas vadītāja Mārīte Pinte:

– Bērni jūtas pagodināti un pacilāti, ka arī viņiem sacensības notiek uz Kleistu lielā zāles laukuma. Tas startiem piešķir nozīmīgumu. Patīkami, ka aug sacensību skatītāju pulciņš – mazo sportistu vecāki, draugi, un arī pavisam „neitrāli” līdzjutēji. Var redzēt, ka mazie jātnieki mājās nopietni strādā, un starti kļūst pārliecinošāki. Tas prasa lielu vecāku un treneru darbu, – zinu to no savas pieredzes. Tagad, pēc gandrīz trīs gadu aktivitātēm, cenšoties iedzīvināt poniju jāšanu LJF sacensību programmā, jau redzams, ka Latvijā veidojas vairākas poniju jāšanas komandas, kuras nodarbojas labu, pieredzējušu treneru vadībā un tāpēc attīstās.

Uzvarētāji poniju jāšanā: līdz 50 cm, 2 fāzēs, 1 gr. poniji vai tie, kas startē 1. sezonu – Anda Židele ar Next Star (SK Princis) un Helēna Laizāne ar Zuzi (SK Temperaments); līdz 70 cm, 2 fāzēs – Marija Veršulīte ar Dilemu (Lietuva); līdz 90 cm – Anete Kauliņa ar Ruandu (Saldus JSS).

Uzvarētāji amatieriem: līdz 105 cm, 2 fāzēs – Sintija Grundule ar Atēnu (SK Atēna); līdz 110 cm, ātruma – Olga Šellere ar Atreju (SK Telfas); līdz 115 cm – Laima Lāce ar Dalidu (z/s Tīraines staļļi).

Interesē jāšanas sporta nodarbību iespējas

Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus:

– Šoreiz sacensību laikā rīkojām arī „atvērto durvju dienu”, lai interesentus iepazīstinātu ar nodarbību iespējām sporta centrā Kleisti mācību un treniņu grupās, kā arī hobija grupās šobrīd aktuālajās jāšanas sporta disciplīnās. Patīkami, ka vairāk nekā simts no viņiem interesējās par minētajām treniņu iespējām. Ceram, ka kādu tas pamudinās nodarbības sākt jau vasaras sezonā, bet paši rūpēsimies, lai līdzīgas aktivitātes veiktu pirms mācību gada sākuma, kad daudzi jaunieši atkal vēlēsies atrast sev piemērotākās nodarbības sportā.

Visi rezultāti www.ljf.lv