No 1. līdz 3. jūlijam Jūrmalā notika Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Jāšanas sporta sacensības risinājās sestdien un svētdien sporta centrā Kleisti. Sportisti sacentās šķēršļu pārvarēšanā un iejādē, uzvarētājus nosakot attiecīgi maršrutu vai shēmu rezultātu summā pēc noteiktas tabulas, kas minēta nolikumā. Konkūrā pirmās trīs vietas izcīnīja: Katrīna Eisaka ar Kredo (Saldus novads), Sintija Grundštoka ar Vando (Talsu novads) un Inta Vēja ar Dreifu (Jelgavas novads). Iejādē medaļas saņēma: Aiga Silavniece ar Lambordžini (Rīga), Monta Kļaviņa ar Kaldanu (Jelgavas novads) un Anna Lapsa ar Ibarh (Rīga).

 

Sacensību apbalvošanas ceremonijā kopā tika sveikti pirmo sešu vietu ieguvēji šķēršļu pārvarēšanā un iejādē. Jātniekus uzrunāja LJF prezidents Agris Blaus, pateicoties par līdzdalību un labajiem rezultātiem. LOK prezidents Aldons Vrubļevskis sacīja, ka tas ir liels panākums – Jaunatnes olimpiādes sacensībās pulcēt tik daudz jātnieku, kā arī izteica pateicību Latvijas Jātnieku federācijai, kas izrādīja iniciatīvu Jaunatnes olimpiādē iekļaut jāšanas sportu un ieguldīja apjomīgu darbu sacensību sarīkošanā. LSFP prezidents Andris Kalniņš sveica jaunos sportistus, pateicās LJF par labu darbu jauno sportistu sagatavošanā un sacensību sarīkošanā. Saeimas deputāts un Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas prezidents Guntis Rozītis pauda gandarījumu par to, ka pēdējos gados mērķtiecīgi attīstās tieši jauniešu sports, kā arī atgādināja par jāšanas sporta un zirgaudzēšanas nozares ciešo saikni, kur nepieciešams abu pušu nopietns darbs.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempione šķēršļu pārvarēšanā Katrīna Eisaka:
– Līdz pašai apbalvošanas ceremonijai nezināju, ka esmu uzvarējusi, jo rezultātu aprēķināšana notika pēc punktu tabulas. Uzvara man bija milzīgs, patīkams pārsteigums. Mēs pirmo reizi ar Kredo galvenajā maršrutā lecām 120 cm augstus šķēršļus, turklāt šādās, tik atbildīgās sacensībās. Biju ļoti uztraukusies, bet zirgs man palīdzēja nostartēt iespējami labāk. Vislielākais paldies par šo panākumu manai trenerei Mārītei Pintei!

Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempione iejādē Aiga Silavniece:
– Priecājos, ka Agnese Kukaine man deva iespēju strādāt ar zirgu Lambordžini. Kopā darbojamies kopš maija. Arī citās sacīkstēs esam guvuši labus rezultātus, bet par šo uzvaru īpašs prieks. Katrā no dienām savas konkurentes apsteidzu rezultāta vērtējumā par aptuveni 4%, un tas nav maz.

Visi rezultāti www.ljf.lv