Sestdien, 9. aprīlī, sporta centra Kleisti manēžā notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) organizētā Latvijas ziemas čempionāta piektā posma sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Tās bija izšķirošās, lai četrās jātnieku vecuma grupās un divās jauno zirgu konkurencēs noteiktu ziemas čempionus un tiem pasniegtu kausus. Pieaugušo sacensībās kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Dainis Ozols. Bērniem līdz 16. g. v. – Laura Penele, junioriem līdz 18. g. v. – Santa Šteinberga, jaunajiem jātniekiem līdz 21 g. v. – Anita Žarinova.

 

LJF PREZIDENTA VIEDOKLIS

Agris Blaus, LJF prezidents:

Uzskatu, ka aizvadītie sacensību posmi konkūrā noritēja veiksmīgi. Pirmo reizi Latvijas ziemas čempionāts notika piecos posmos, lai jātnieki varētu intensīvi startēt un labāk sagatavoties vasaras sezonai. Sacensības tika organizētas labā līmenī, un sportisti sasniedza arī atzīstamus rezultātus. Jātnieki ar katru posmu startēja arvien meistarīgāk, kas apliecina LJF noteiktā jāšanas sporta attīstības modeļa pareizi izvēlēto virzienu valstī. Dalībnieku skaits sacensībās ir pietiekami liels, bet vasaras sezonā viņu būs vēl vairāk. Daudzi sāk piedalīties sacīkstēs tikai āra laukumos, jo ne visiem sportistiem ir iespējas trenēties ziemas apstākļos.

VĒRTĒ LATVIJAS ZIRGAUDZĒTĀJU BIEDRĪBAS PREZIDENTS

Edgars Treibergs, LJF viceprezidents, Latvijas Zirgaudzētāju biedrības prezidents un arī LOSP (Latvijas Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, kas apvieno 52 valsts lauksaimnieku organizācijas) prezidents:

Tas, ka šogad Latvijas ziemas čempionātā konkūrā tika organizēti pieci posmi, neskatoties uz problemātisko finansiālo situāciju valstī, ir ļoti augstu vērtējams. Arī tas, ka sacensībās bija tik daudz dalībnieku. Prieks, ka mūsu sportists Andis Vārna ļoti labi startēja Pasaules kausa Centrāleiropas līgas finālā Varšavā, un jācer, ka viņam šim startam palīdzēja sagatavoties arī Latvijas ziemas čempionāta iepriekšējie posmi. Tas, protams, nav panākumu pamats, bet vēl viena iespēja sagatavot zirgu līdzdalībai sacīkstēs. Mani ļoti iepriecina fakts, ka šogad ziemas čempionātā sasniegti ļoti labi rezultāti ar Latvijā audzētiem zirgiem: iejādē – Airisa Penele ar Ravelu, konkūrā – Andis Vārna ar Marmoru, Dainis Ozols ar Lagūnu un citi, tajā skaitā arī jaunā sportiste Laura Penele ar Rafaello. Tāpēc jau mēs audzējam zirgus Latvijā, lai tiktu gūti labi starti sacensībās.

VĀRDS UZVARĒTĀJIEM

Dainis Ozols uzvarēja kopvērtējumā pieaugušo konkurencē:

Kopumā ar uzvaru ziemas čempionātā, protams, esmu ļoti apmierināts, citādi jau nevar būt. Taču vienīgais, ka ar ķēvi Lagūnu šodienas sacensību galvenajā maršrutā tika pieļautas kļūdas, un mēs palikām ceturtajā vietā. Taču ar Gvidonu bijām otrie. Bet tas, kurš neko nedara, arī nekļūdās. Vasaras sezonā ceru uz labiem startiem gan ar Gvidonu, gan Lagūnu, augstākajos maršrutos katru reizi izvēloties to zirgu, kas ir tajā brīdī labāk sagatavots. Vēlētos piedalīties arī starptautiskās sacensībās – Krievijā, Polijā, kur nav tik lielu brauciena izmaksu, jo visu jau šobrīd izšķir finanses. Par savu šīs ziemas sezonas panākumu uzskatu arī to, ka labi izdevās ar Lagūnu nostartēt PK Centrāleiropas līgas finālā Varšavā.

Mairis Penelis izcīnīja pirmo vietu ziemas čempionāta piektajā posmā galvenajā maršrutā ar 135-140 cm augstiem šķēršļiem, taču par kopvērtējumā godalgotu vietu neieguva, jo šis zirgam bija pirmais starts tik augstā līmenī: Ar zirgu Progress pirmoreiz startēju tik augstā maršrutā un pirmajā reizē arī uzvarēju. Protams, priecājos! Paldies Latvijas Jātnieku federācijai, cilvēkiem, kuri nodrošināja sacensību organizēšanu! Līdzdalība ziemas čempionāta posmos lika daudz strādāt un trenēties. Radās sportā tik nepieciešamais azarts, kas vajadzīgs, lai ieguldītu darbu un censtos panākt iespējami augstāko rezultātu.

LATVIJAS ZIEMAS ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

Bērni līdz 16 g. v.

 1. Laura Penele (z/s Lielceri) 60 p.
 2. Krista Kristiāna Alksne (SK Sport de Lux) 50 p.
 3. Šarlote Lamberte (SK Atēna) 48 p.

Juniori līdz 18 g. v.

 1. Santa Šteinberga (SK Quattro) 60 p.
 2. Laura Penele (z/s Lielceri) 54 p.
 3. Elza Muižniece (z/s Tīraines staļļi) 52 p.

Jaunie jātnieki līdz 21 g. v.

 1. Anita Žarinova (SK Princis) 60 p.
 2. Kristīne Egle (SK Sport de Lux) 58 p.
 3. Linda Viša (SK Quattro) 54 p.

Pieaugušie

 1. Dainis Ozols (RVA) 58 p.
 2. Ģirts Bricis (SK Sport de Lux) 56 p.
 3. Guntars Siliņš (SK Mežstrazdiņi) 52 p.

Starts ar zirgiem līdz 5 g. v.

 1. Ģirts Bricis ar Bon Ravel (SK Sport de Lux) 54 p.
 2. Einars Cēsnieks ar Alderu (SK Quattro) 52 p.
 3. Maira Leja ar Kohinuru (SK Temperaments) 52 p.

Starts ar zirgiem līdz 6/7 g. v.

 1. Ģirts Bricis ar Dunkanu (SK Quattro) 54 p.
 2. Ģirts Bricis ar Esmeraldu (SK Sport de Lux) 50 p.
 3. Dainis Ozols ar Alibi (RVA) 48 p.

Visi rezultāti LJF mājas lapā.