Sestdien, 21. maijā Jaunmārupē notika zemnieku saimniecības „Lielceri” organizētās sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. „Lielceru Kauss 2011” startēja gan vadošie Latvijas sporta klubi, gan sportisti no Lietuvas. Kopā piecos sacensību maršrutos tika doti 225 starti.

Galvenajās sacensību maršrutā „Lielceru Kauss 2011” līdz 130 cm augstiem šķēršļiem startēja 29 sportiskie pāri, seši maršrutu veica bez soda punktiem un par vietu sadalījumu cīnījās pārlekšanā. Veicot īsāku maršrutu atkārtoti nekļūdīgi bija vairs tikai divi sportiskie dueti. Pirmo vietu izcīnīja Lietuvas sportists Zigmantas Šarka ar zirgu Lord Picasso (0 s.p./36.78 sekundēs), otro Andis Vārna ar SIA „Līksna V” zirgu Pokers (0 s.p./36.78 sekundes). Trešajā vietā ierindojās Ģirts Bricis ar Laumas Birznieces zirgu Artus, sportisti uzrādīja labāko pārlekšanas laiku, tomēr viens bomītis pārlekšanā krita, par ko abi saņēma četrus soda punktus (4 s.p./34.77 sekundes).

„Mūsu stallī trenējas nu jau ievērojams skaits sportistu, kuri izteica vēlmi savas prasmes pārbaudīt tieši pašu mājās, tāpēc kopīgiem spēkiem nolēmām sarīkot svētkus gan sev, gan citiem. Mūsu sportisti Andis Vārna, Aigars Bregže, Patrīcija Kokina, Laura Penele, Santa Šteinberga, kā arī amatieru klases sportistes Vija Ceriņa, Marta Smilga un citi regulāri piedalās sacensībās un sasniedz labus rezultātus. Sacensību programmu veidojām tā, lai būtu maršruti, kuros varētu piedalīties gan pieredzējuši sportisti un zirgi, gan arī jaunieši, jaunzirgi un amatieri,” stāsta zemnieku saimniecības „Lielceri” īpašnieks un konkūra sportists Mairis Penelis.

Uzvarētāji citos sacensību maršrutos: „Baileys jauniešu kauss” šķēršļu augstums līdz 100 cm, startē bērni līdz 16 gadu vecumam, uzvaru izcīnīja Katrīna Eisaka ar Credo no Saldus. SIA „Līksna V Kauss” ar šķēršļu augstumu līdz 100 cm, kurā varēja startēt jātnieki bez ierobežojumiem, aizceļoja uz Talsu jātnieku klubu – uzvarēja Agnese Grahoļska ar zirgu Sinhro. „Siers un vīns kauss” līdz 110cm maršrutā, kurā startēja zirgi līdz 6 gadu vecumam palika z/s „Lielceri” – uzvaru izcīnīja Andis Vārna ar SIA „Līksna V” zirgu Dunkans, atvērtajā maršrutā līdz 110cm „Siers un vīns kauss” aizceļoja uz Saldu – otro uzvaru izcīnīja Katrīna Eisaka ar Credo. „Alfredo Kauss” līdz 120cm uzvaru izcīnīja Marija Dubrovska ar Deli no „Rīgas jātnieku kluba”, bet SIA „Līksna V Kausu” amatieru konkurencē līdz 80 cm izcīnīja Sabīne Siliņa ar poniju Pipars.