Sporta centrā Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas šīs sezonas pirmā posma sacensības – 7. maijā šķēršļu pārvarēšanā, bet 8. maijā – poniju jāšanā un konkūrā amatieriem.

 

Sacensības šķēršļu pārvarēšanā risinājās septiņos maršrutos. Galvenajā no tiem ar 130 cm augstiem šķēršļiem startēja 21 dalībnieks, bez soda punktiem pamatdistanci veica astoņi. Bet pirmās trīs vietas izcīnīja: Sarmīte Pētersone ar Amadeo (Talsu JK), Ģirts Bricis ar Chandra H (SK Sport de Lux) un Aleksandrs Šakurovs ar Gīru (Rīgas Jātnieku klubs).

Poniju jāšanā uzvaras atsevišķos maršrutos izcīnīja: Annija Valdmane ar Prēriju, Alvīne Paštore ar Prēriju un Anete Kauliņa ar Ruandu (visas Saldus JSS). Savukārt amatieriem divas pirmās vietas guva Ieva Eglīte ar Callacado (SK Sport de Lux), bet vienu – Ance Kozulāne ar Gaultjeru (Zirgaudzētava Kocēni).

Vārds uzvarētājai

Sacensību galvenā maršruta uzvarētāja Sarmīte Pētersone:

– Šajās sacīkstēs ar Amadeo uzvarējām, un esmu priecīga gan par to, gan sacensību atmosfēru. Zirgs lēca ļoti labi, Amadeo rit astotais gads, un zirgs tikai tagad sāk lēkt šādus maršrutus. Turpmākajos posmos gan diez vai ar Amadeo startēšu, jo gribu šo zirgu saglabāt nākotnei, nevis forsēt tā sagatavotību.

Organizētāju viedoklis

LJF prezidents Agris Blaus:

– Esmu gandarīts par to, ka sacīkstēs ir tik daudz dalībnieku, ka LJF birojs un tiesneši ir savu uzdevumu augstumos, lai atbilstošā līmenī sarīkotu šīs sacīkstes. LJF kausa izcīņas sezona ir sākusies un gaidām tajā patīkamus pārsteigumus, jātnieku atsaucību un vēlam veiksmi sacensībās.

Maršrutu sastādītājs Ivo Miķelsons:

– Jātniekiem un zirgiem ir grūti pirmo reizi sezonā startēt lielajā zāles seguma laukumā. Viss atkal ir citādāk… Daudzi zirgi ļoti jutīgi reaģē uz zāles laukumu, lai gan šķēršļus pazīst un ir gatavi startēt. Taču kopīgais skats uz sacensību dalībnieku startu kvalitāti nebūt nav skumīgs. Mēs redzam, ka cilvēki strādā, trenējas, gatavo jaunus zirgus. Tāpēc svarīgi, ka sacensību programmā iekļauti maršruti ar jātnieku darbības un zirgu kustības stila novērtējumu.

LJF Poniju jāšanas sekcijas vadītāja Mārīte Pinte:

– Pirmo sezonas sacensību norisi āra laukumos vērtēju ļoti pozitīvi. Jau ziemas čempionātā redzējām jaunus jātniekus un jaunus ponijus, un nu šis skaits atkal papildinās. Ļoti labi, ka arī visjaunākos jātniekus stila maršrutos vērtēja tas pats tiesnesis, kurš iepriekšējā dienā strādāja sacensībās šķēršļu pārvarēšanā – Laimonds Skeris no Lietuvas. Viņam ir liela pieredze, līdz ar to izteiktie padomi ir noderīgi. Poniju jātnieki ir ļoti progresējuši, īpaši to liecināja maršruts ar 90 cm augstiem šķēršļiem. Domāju, ka mēs esam krietni auguši, salīdzinot ar pagājušo sezonu.

LJF kausa izcīņas 1. posms

Konkūrs

Maršruts ar 130 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlekšanu

1. Sarmīte Pētersone ar Amadeo (Talsu JK) 0 s.p./39,48 s

2. Ģirts Bricis ar Chandra H (SK Sport de Lux) 0 s.p./41,18 s

3. Aleksandrs Šakurovs ar Gīru (Rīgas JK) 0 s.p./46,43 s

Uzvarētāji citos maršrutos: šķēršļu augstums līdz 105 cm, ar jātnieka darbības stila novērtējumu, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Sofija Lavrenoviča ar Delli (Rīgas JK); līdz 115 cm, ar jātnieka darbības stila novērtējumu, piedalās juniori līdz 18 g. v. – Karīna Pavāre ar Laviņu (z/s Lielceri); līdz 125 cm, 2 fāzēs, piedalās jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Kristīne Egle ar Roilu (SK Sport de Lux); līdz 105 cm, ar zirga kustības stila novērtējumu, piedalās zirgi līdz 5 g. v. un tie, kas startē pirmo sezonu – Ģirts Bricis ar Bon Ravel (SK Sport de Lux) un Aleksandrs Losevs ar Palmeru (SK Princis); 115/120 cm, sacensības ar handikapu, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Ģirts Bricis ar Lady Lora (SK Sport de Lux); līdz 120 cm, ar džokeri, uz laiku – Andis Vārna ar Arabiku (SK Quattro).

Poniju jāšana

Uzvarētāji atsevišķos maršrutos. Šķēršļu augstums līdz 50 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumu – Annija Valdmane ar Prēriju (Saldus JSS); līdz 70 cm, 2 fāzēs – Alvīne Paštore ar Prēriju (Saldus JSS); līdz 90 cm – Anete Kauliņa ar Ruandu (Saldus JSS).

Amatieru konkurence

Uzvarētāji atsevišķos maršrutos. Šķēršļu augstums līdz 100 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumu – Ance Kozulāne ar Gaultjeru (Zirgaudzētava Kocēni); 105/110 cm, 2 fāzēs – Ieva Eglīte ar Callacado (SK Sport de Lux); līdz 115 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila vērtējumu – Ieva Eglīte ar Callacado (SK Sport de Lux).

 

LJF preses dienests

Visi rezultāti www.ljf.lv