Sestdien un svētdien sporta centrā Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas piektā, sezonu noslēdzošā posma sacensības iejādē. LJF kausus saņēma kopvērtējuma līderes trīs kvalifikācijas grupās. Galvenajā no tām uzvarēja Airisa Penele ar zirgu Ravels no Jaunmārupes zemnieku saimniecības Lielceri. Šis duets gan pēdējā posmā nepiedalījās, un šoreiz Lielajā balvā uzvarēja Jūlija Tkačova ar Orfeju no Rīgas Jātnieku sporta kluba, viņa kopvērtējumā ir trešā. Savukārt otrās vietas ieguvēja Terēze Pētersone ar Kivi no sporta kluba Mežstrazdiņi bija otrā gan piektajā posmā, gan kopvērtējumā.

 

LJF kausa izcīņas 2011. gada godalgoto vietu ieguvējas kopvērtējumā (ieskaitē trīs labākie rezultāti no pieciem posmiem)

LJF kauss (pēc Lielās balvas un Vidējās balvas II programmas)

1. Airisa Penele ar Ravelu (SK Lielceri) 208,09 b.

2. Terēze Pētersone ar Kivi (SK Mežstrazdiņi) 183,11 b.

3. Jūlija Tkačova ar Orfeju (SK Ambers) 176,07 b.

Mazais kauss (pēc Mazās balvas un Vidējās balvas I programmas)

1. Kristīna Rozīte ar Brodoru (LLU SK) 202,82 b.

2. Agnese Kukaine ar Double Power (SK Temperaments) 193,90 b.

3. Jūlija Tkačova ar Monte Cristo (SK Ambers) 188,47 b.

Cerību kauss (pēc Shēmas II un Junioru shēmas programmas)

1. Aiga Silavniece ar Lambordžini II (Rīgas JSK) 201,31 b.

2. Agnese Kukaine ar Londy Light (SK Temperaments) 199,85 b.

3. Liāna Pelše ar Dimantu (SK Harmonija) 197,36 b.

LJF kausa ieguvēja Airisa Penele:

– Šajā posmā ar Ravelu nestartēju. Bija sakrāts gan pietiekami daudz punktu, gan tā ierasts jau vairākas sezonas, ka pieredzējušo zirgu pārāk nenoslogoju, liekot piedalīties visos LJF kausa posmos. Kopumā ar šo sezonu esmu ļoti apmierināta, jo, dodot lielāku atpūtu Ravelam, varēju vairāk strādāt ar jaunajiem zirgiem. Sacensību pirmajā dienā ar Tērvetē audzēto Lukoil arī uzvarējām jaunzirgu konkurencē. Svētdien strādāju kā sacensību tiesnese. Tā iznācis, ka sagadīšanās pēc tiesāju sezonas pirmo un pēdējo posmu, tāpēc labi varu salīdzināt, ko vasaras laikā paveikušas arī citas sportistes. Liels prieks par Kristīnu Rozīti ar Brodoru. Patīkami pārsteidza arī Agnese Kukaine ar Double Power. Protams, priekšā vēl liels darbs, bet var redzēt, ka no šiem duetiem nākotnē var gaidīt labus rezultātus. Jaunāko jātnieku konkurencē vēlētos uzteikt Aigu Silavnieci.

Mazā kausa ieguvēja Kristīna Rozīte:

– Mērķtiecīgi centāmies un gatavojāmies šīm sacensībām, lai varētu mēģināt kopā ar Brodoru sevi parādīt arī starptautiskā arēnā. Tāpēc LJF kausa izcīņas pēdējais posms bija kā ģenerālmēģinājums pirms starta Pasaules kausa posma sacensībās Polijā, Vroclavā – CDI-W, kas notiks no 9. līdz 11. septembrim. Zirgs šobrīd ir ļoti labā formā, – daudz „vieglāks” un prognozējamāks. Bet jāiegulda vēl daudz darba.

LJF Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:

– Sezona veiksmīgi aizvadīta. Žēl, ka ne visi dueti piedalījās visos posmos, taču patīkami, ka katrā no tiem uzvarēja tobrīd stiprākie ar labiem rezultātiem. Prieks, ka atsevišķās sacensībās Lielajā balvā startēja četri zirgi, un tas pēc nolikuma pirmo reizi pēc vairākiem gadiem mums ļāva apbalvot pirmo trīs vietu ieguvējus kopvērtējumā. Ceram, ka nākamgad šajā konkurencē varētu startēt jau pieci zirgi. To apliecina Jūlijas Tkačovas paveiktais ar Orfeju, – te redzams, ko sezonas laikā var panākt ar sportista cītīgu darbu, neatlaidību un gribasspēku. Nākamās nedēļas nogalē, 3. un 4. septembrī, sporta centrā Kleisti notiks Latvijas nacionālais čempionāts šķēršļu pārvarēšanā. Bet 7. un 8. septembrī risināsies FEI World Dressage Challenge Cup neklātienes sacensības iejādē.