Latvijas jātniekiem labs sniegums „KAP Jumping Horse Show” Lietuvā

Baltijas lielākajā un modernākajā jāšanas sporta centrā „Harmonization Park” Vazgaikiemī, Lietuvā noslēgušās vienas no vērienīgākajām jāšānas sporta sacenībām mūsu reģionā „KAP Jumping Horse Show”, kam šoreiz bija trīs zvaigžņu statuss (CSI3* NC), šīs bija arī nāciju kausa jeb komandu izcīņas sacenības. Sacensībās sportisti startēja vairākās konkurencēs – juniori un jaunie jātnieki, jaunzirgi, amatieri un pieaugušie, sacensības notika četras dienas.

Kopumā Latviju dažādās konkurencēs pārstāvēja divpadsmit jātnieki – Laura Penele ar Rafaello, Kristīne Egle ar Concorde un Roils, Santa Šteinberga ar Ginesu, Elīza Gaisa ar Bisciut, jaunzirgu konkurencē Latviju pārstāvēja Maira Leja ar Anytime Pikabello, tāpat Latviju sacensībās pārstāvēja Aleksandrs Šakūrovs ar Ladiesman, Gīru, Art un Aleju, Kristaps Neretnieks ar Continue, Caramsin, Randevu, Coup de Rado un Ishor II, Andis Vārna ar Houp, Chiara 243, Zodermus M un Progress, Dainis Ozols ar Alibi un Lagūnu, kā arī amatieri Sabīne Andersone ar Caruzo, Irīna Grase ar Arhimedu un Linda Sudāre ar Pokeru.

Pirmajā sacensību dienā jau sacensību pirmajā maršrutā, kurā startēja juniori un jaunie jātnieki, maršrutā divās fāzēs ar šķēršļu augstumu 120-125cm godalgoto otro vietu Latvijai izcīnīja Laura Penele ar Rafaello (0 s.p./32.45 sek), kopā maršrutā startēja 26 sportiskie pāri, no tiem desmit otro fāzi veica bez soda punktiem. Maira Leja un Anytime Pikobello palika nepārspēti nākamajā sacensību maršrutā – jaunzirgu konkurencē abi izcīnīja uzvaru 37 dalībnieku konkurencē maršrutā divās fāzēs ar šķēršļu augstumu 120-125cm (0 s.p./33.66 sek), šajā maršrutā otro fāzi tīri veica 17 sportisti. Pirmās dienas mazā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 125-130cm divās fāzēs Andis Vārna ieguva sesto vietu ar Zodermus M (1 s.p./45.97 sek), abi ieguva vienu soda punktu par pārtērēto laika normu otrajā fāzē, šajā maršrutā bez kļūdām otro fāzi veica tikai seši dalībnieki. Vidējā apļa  maršrutā ar škēršļu augstumu 135-140 cm pirmajā sacensību dienā Latvijas sportisti neguva godalgotas vietas, lielā apļa ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 140 cm uzvaru izcīnīja Kristaps Neretnieks ar Ishor II, bez soda punktiem maršrutu veica arī Dainis Ozols ar Lagūnu un Andis Vārna ar Chiara 243, kopā maršrutā startēja 41 dalībnieks un 25 no tiem maršrutu veica bez kļūdām, divi ieguva soda punktus par pārtērēto laika normu. Amatieru konkurencē Latviju pārstāvēja trīs sportistes, pirmajā sacensību dienā sportiskā veiksme bija Irinas Grases un Arhimeda pusē – abi ātruma maršrutu ar šķēršļu augstumu 100cm veica ar četriem soda punktiem un ierindojās piektajā vietā (4 s.p./56.32 sek), maršrutā kopā startēja deviņi sportiskie pāri.

Otrajā sacensību dienā junioru un jauno jātnieku konkurencē ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 125-130cm no Latvijas sportistiem vislabāk veicās Kristīnei Eglei ar Roilu, abi ierindojās sestajā vietā (0s.p./72.30 sek), septītajā vietā nedaudz atpaliekot no Kristīnes Egles un Roila ierindojās Santa Šteinberga ar Ginesu (0s.p./72.77 sek). Mazā apļa ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 130 cm otro vietu izcīnīja Kristaps Neretnieks ar Caramsin (0s.p./64.89 sek), Andim Vārnam ar Zodermus M 8.vieta – maršruts veikts bez soda punktiem (8s.p./76.77 sek). Otrās dienas lielā apļa ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 145 cm  labākais rezultāts Andim Vārnam ar Chiara 243, abi maršrutu veica bez soda punktiem un ierindojās 11.vietā (0s.p./72.93 sek).Otrajā sacensību dienā nenotika sacensības vidējā aplī. Pēdējā dienas maršrutā lieliski sevi parādīja Latvijas amatieru jātnieces Sabīne Andersone ar Caruzo (0s.p./76.62 sek) un Irīna Grase ar Arhimedu (4s.p./67.31 sek), attiecīgi izcīnot trešo un piekto godalgoto vietu, sacenšoties ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 100 cm.

Trešā „KAP Jumping Horse Show” diena sākās ar amatieru finālu, kurā otro vietu izcīnīja Sabīne Andersone ar Caruzo, pārlekšanas maršrutu veicot bez soda punktiem 38.21 sekundē, ceturto vietu ar četriem soda punktiem pamatmaršrutā izcīnīja Irina Grase ar Arhimedu (41.21sek). Mazā apļa fināļā no Latvijas sportistiem vislabāk veicās Andim Vārnam ar Zodermus M, abi ierindojās 15.vietā, pamatmaršrutu veicot ar pieciem soda punktiem. Vidējā apļa finālā – ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 140 cm – uzvaru izcīnīja Kristaps Neretnieks ar Caramsin (0 s.p./63.92sek), msestajā vietā Andis Vārna ar Zodermus M, abiem viens soda punkts par pārtērēto laika normu (1s.p./78.51 sek). Grand Prix klasiskajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 140-160cm sportiskā veiksme nebija Latvijas sportistu pusē – Kristapam Neretniekam ar Continue astoņi soda punkti, Andis Vāra ar Chiara 243 pirmo reizi startēja Grand Prix maršrutā ar šķēršļu augstumu 140-160 cm, Čhiara gāza divus šķēršļus pamatmaršrutā un iekāpa grāvī – kopā 12 soda punkti pamatmaršrutā. Divpadsmit soda punkti pamatmaršrutā arī Aleksandram Šakūrovam ar Ladiesman. Dainis Ozols ar Lagūinu tika izslēgti, Lagūna neveiksmīgi gāza trīskāršās sistēmas pēdējo šķērsli – okseri, ķēve neveiksmīgajā lecienā sevi satraumēja un laukumu atstāja klibojot. Skaistu uzvaruGrand Prix maršrutā izcīnīja Gunārs Klettenbergs ar Bingo

Pēdējā sacensību dienā junioru un jauno jātnieku finālā divas godalgotas vietas izcīnīja Kristīne Egle ar zirgiem Concorde  (0 s.p./48.61 sek) un Roils (8 s.p./52.85 sek), attiecīgi trešo un sesto, šis bija klasiskais maršruts ar pārlekšanu (125-130cm). Arī jaunzirgu finālā divas godalgotas vietas Latvijas sportistiem – uzvaru klasiskajā maršrutā ar pārlekšanu izcīnīja Maira Leja ar Anytime Pikobello pārlekšanas maršrutu veicot bez soda punktiem 44.06 sekundēs, trešajā vietā nekļūdīgi startējot pārlekšanas maršrutā  ierindojās Kristaps Neretnieks ar Coup de Rado (45.47 sek).

„KAP Jumping Horse Show” sacensību noslēdzošajā Nāciju kausa maršrutā Latvijas komandā uz starta gatavojās doties tikai trīs sportisti – Aleksandrs Šakūrovs ar Ladiesman, Kristaps Neretnieks ar Ishor II un Andis Vārna ar Chiara 243. Tā kā Daiņa Ozola ķēve Lagūna sestdien Grand Prix maršruta laikā satraumējās, Ozols Nāciju kausa maršrutā nevarēja startēt. Pirmais no Latvijas komandas uz starta devās Aleksandrs Šakūrovs ar Ladiesman, pēc divām zirga nepaklausībām pirmajā hitā Šakūrovs tika izslēgts, līdz ar to no sacensībās izstājās arī Latvijas komanda, jo komandu vērtējumā tiek skaitīti trīs labākie hita rezultāti. Nāciju kausā uzvaru izcīnīja Polijas komanda, kaut gan sportistu un skatītāju simpātijas viennozīmīgi otrā hita laikā piederēja Baltkrievijas sportistiem, kas divi hitu summā ieguva tikai par vienu soda punktu vairāk kā uzvarētāji.

„KAP Jumping Horse Show” sacensībās kopā startēja sportisti no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas un Nīderlandes. Visi sacensību rezultāti pieejami:http://www.kapjumping.com/tournaments/vazgakiemis_1008/results/index.phtml

Jāšana – bērna ieguvumi trenējoties individuālajos sporta veidos.

Jāšana, kas iemāca rūpes un mīlestību pret dzīvniekiem Jāšanas trenere Laimdota Tīse aktīvi darboties ar...