19.-20. septembrī tika aizvadīts turnīra fināls. Šīs bija sezonas noslēdzošās sacensības, kurās tika noskaidroti sezonas labākie jātnieki.Jauno Jātnieku skolas turnīrs ir sacensību sērija trīs posmos, kuros jātnieki krāj punktus četrās konkurencēs – bērnu līdz 16 g.v., poniju jātnieku, jātnieku ar jaunzirgiem un jauniešu līdz 25 g.v., lai cīnītos par uzvaru kopvērtējumā.

Labākās poniju jātnieces titulu izcīnīja Jana Zēberga, pārstāvot Jauno Jātnieku skolas komandu. Šī jātniecei bija pirmā šādas nozīmes uzvara. Patīkamu dāvanu uzvarētājai sagādāja tūrisma aģentūra “Vanilla Travel”, dāvājot ceļojumu uz Vīni, kur Jana apmeklēs slaveno Spāņu jāšanas skolu.

Arī bērnu līdz 16 g.v. konkurencē uzvara tika Jauno Jātnieku skolas pārstāvei – Denīzei Hazanei, kura ar zirgu Talisman Picabello Z bija sakrājusi 50 kopvērtējuma punktus. Turnīra labākās jātnieces līdz 25 gadu vecumam titulu izcīnīja Laura Penele, pārstāvot z/s Lielceri. Uzvara turnīra fināla 120 cm augstajā maršrutā, deva ievērojamu punktu pārsvaru pār citiem sportistiem šajā konkurencē. Savukārt, labākā jaunzirga jātnieka tituls tika piešķirts lietuviešu sportistam Pranas Milkintas, kurš ar zirgu Zorro izcīnīja uzvaru gan turnīra pirmajā, gan trešajā posmā. Kopvērtējuma uzvarētāji saņēma ievērības cienīgas naudas balvas, kā arī jūras ceļojumus. Āra sezonas noslēdzošās sacensības bija plaši apmeklētas, kopā tika doti vairāk kā 550 starti lielākoties atvērtā tipa maršrutos, kuros varēja piedalīties gan bērni, gan pieaugušie. Sacensību grūtākajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 130 cm uzvarēja Lietuvas sportists Ricardas Vismeris ar zirgu Carpalano.

Kopvērtējuma godalgoto vietu ieguvēji

Jātnieki ar I un II grupas ponijiem

1. Jana Zēberga (Jauno Jātnieku skola)
  2. Tīna Dreimane (Jauno Jātnieku skola)
  3. Anna Marta Nešpora (JJSK Meždruvas-1)

Jātnieki līdz 16 gadu vecumam

1. Denīze Hazane (Jauno Jātnieku skola)
  2. Keitija Racina (Baltic Equestrian Team)
  3. Elizabete Maija Liepa (Jauno Jātnieku skola)

Jātnieki ar zirgiem līdz 5 gadu vecumam

1. Pranas Milkintas, zirgs Zorro (Lietuva)
  2. Gintare Malinauskaite, zirgs Dionn (Lietuva)
  3. Toms Andrejs Plīkša, zirgs Camerlane (RJSK Sport de Lux)

Jātnieki līdz 25 gadu vecumam

1. Laura Penele (z/s Lielceri)
  2. Mārtiņš Pilders (z/s Zāgkalni)
  3. Mantas Šeškas (Lietuva)

Turnīru organizē Jauno Jātnieku skola sadarbībā ar Latvijas Jātnieku Federāciju.

Turnīru atbalsta: LJF, PATA AB, Vanilla Travel, ARS, Fazer, Havens, Plastikas ķirurģijas klīnika, Dobeles Dzirnavnieks, Ģimenes vīna darītava “Abavas”, Ceano Cosmetics, Pien Spa, Eggersmann, Alveta, Zirgam.lv, Hotel Mercure Riga, Valmiermuižas Alus