Sporta centrā Kleisti 3. un 4. septembrī notika Latvijas Nacionālais čempionāts jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Sacensības risinājās divas dienas, un kopā tika veikti 12 konkūra maršruti, bet čempionāta medaļas tika izcīnītas sešās jātnieku un zirgu vecuma grupās, vērtējot kopā abu dienu rezultātus.

 

Prestižākais Latvijas čempiona tituls tika izcīnīts pieaugušo konkurencē. Tajā sestdien sportisti veica ātruma maršrutu ar 140 cm augstiem šķēršļiem, bet svētdien – klasisko konkūru ar 150 cm augstiem šķēršļiem. Pirmajā no maršrutiem uzvarēja Mairis Penelis ar Progresu, otrais bija Ģirts Bricis ar Chandra H, bet trešais – Guntars Siliņš ar Lord Piccaso. Otrajā, izšķirošajā konkūrā, pirmās godalgotās vietas sadalīja: Andis Vārna ar Bazilio, Ģirts Bricis ar Chandra H un Guntars Siliņš ar Lord Picasso. Divu dienu kopvērtējumā Latvijas čempionāta medaļas pieaugušo konkurencē izcīnīja: Ģirts Bricis ar Chandra H (SK Sport de Lux), Guntars Siliņš ar Lord Picasso (SK Mežstrazdiņi) un Mairis Penelis ar Progresu (SK Lielceri).

Vārds uzvarētājiem

Latvijas čempions Ģirts Bricis, kurš šo panākumu guva ar Chandra H:

– Jau ceturto reizi izcīnu Latvijas čempiona titulu kopš 2004. gada, kad atgriezos no treniņiem un darba Vācijā. Šīs sacensības bija izdevušās, – labs laiks, maršruti adekvāti grūti. Pašam par uzvaru liels prieks, jo neliku visas kārtis uz šo uzvaru. Zirgs šādus augstumus parasti nelec. Chandra H ir deviņus gadus veca, to nopirku Vācijā četru gadu vecumā, un piecu gadu laikā esmu sagatavojis šādam līmenim. Tas ir sarežģīts zirgs, ar kuru daudz kas „jāsarunā” un jāstrādā atšķirīgi no ierastajiem standartiem. Tāpēc arī mans prieks par šo uzvaru ir dubults.

Andis Vārna, sacensību galvenā maršruta ar 150 cm augstiem šķēršļiem uzvarētājs ar zirgu Bazilio un ceturtās vietas ieguvējs kopvērtējumā (arī divu jaunzirgu maršrutu uzvarētājs):

– Sacensībās bija ļoti labi laika apstākļi. Patīkami, ka man ar Bazilio izdevās noturēties augstu rezultātu līmenī, uzvarot sacensību galveno maršrutu ar 150 cm augstiem šķēršļiem. Zirgam ir tikai astoņi gadi, un tas ir pats sākums lielajā sportā. Sākumā man bija mērķis tikai labi izlekt sestdienas maršrutu ar 140 cm augstiem šķēršļiem, kur palikām ceturtie, jo gāzām divus šķēršļus. Taču veiksme nāca šodien, kad maršrutu veicām vienīgie tīri un uzvarējām. Distance bija tiešām sarežģīta un šķēršļi augsti, kas Latvijas jātniekiem, kuri regulāri nestartē starptautiskās sacensībās, bija ne tik vienkārši veicama.

Latvijas 2011. gada čempioni konkūrā

Bērni līdz 16 g. v. – Laura Penele ar Rafaello (SK Lielceri)

Juniori līdz 18 g. v. – Linda Viša ar Aronu (SK Quattro)

Jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Kristīne Egle ar Roilu (SK Sport de Lux)

Pieaugušie – Ģirts Bricis ar Chandra H (SK Sport de Lux)

Jaunzirgi līdz 5 g. v. – Andis Vārna ar Leridu (SK Quattro)

Jaunie zirgi 6/7 g. v. – Andis Vārna ar Dunkanu (SK Quattro)

 

Visi rezultāti www.ljf.lv