Sadarbība

Sadarbība ar biedrību „Jauno Jātnieku skola” 

Jāšanas sporta nometnes un semināri

Biedrība organizē jāšanas treniņus gan bērniem, gan pieaugušajiem, profesionāļiem un amatieriem. Tiek organizētas arī jāšanas sporta nometnes un semināri, kā arī starptautiska un vietēja mēroga jāšanas sporta sacensības konkūrā un iejādē. Kopš dibināšanas 2007. gadā Jauno jātnieku skola ir uzņēmusi un organizējusi trīspadsmit nacionālās un četras starptautiskās jāšanas sporta sacensība, kuras ir iemantojušas lielu popularitāti Latvijas un Baltijas sportistu un skatītāju vidū ar dalībnieku skaita rekordu – 365 starti vienā dienā un ar skatītāju skaita rekordu – 7000 skatītāji vienā pasākumā.

Nometnes un semināri
Reitterapijas nometne
Treniņsacensības 29.03
Septītās Vislatvijas Zirgu dienas
Septītās Vislatvijas Zirgu dienas
Septītās Vislatvijas Zirgu dienas

Vislatvijas zirgu dienas un sacensības

Par Jauno Jātnieku skolas tradīciju katru gadu Jūlijā ir kļuvušas Vislatvijas zirgu dienas. Apmeklētājiem tas ir pasākums ar paraugdemonstrējumiem, priekšnesumiem un dažādām atrakcijām un izklaides iespējām. Sportistiem un dalībniekiem tās ir aizraujošas sacensības dažādās disciplīnās – konkūrs, iejāde, braukšana ar pajūgiem un jāšana ar ponijiem. Šī pasākuma mērķis ir parādīt jāšanas sporta dažādību un pievilcību plašai Latvijas publikai.

Savukārt Augustā parasti tiek organizētas augsta līmeņa starptautiski atzītas jāšanas sacensības „Baltic Open”, kuras ilgst četru dienu garumā un uz kurām sabrauc dalībnieki no Baltijas un Austrumeiropas.

Atveseļojošā vingrošana zirga  mugurā

Biedrība katru gadu īsteno arī dažāda veida sociālos projektus, piemēram, 2013.gada rudenī Jauno Jātnieku skolas sporta centrā norisinājās nometne, kuras tēma bija reitterapija – ārstēšanas metode, kurā galvenais ārsts ir zirgs. Nometnē tika aicināti piedalīties brīvprātīgie, kas ir gatavi ziedot savu laiku, prasmes un zināšanas sabiedriski lietderīgiem mērķiem – šajā gadījumā reitterapijas popularizēšanā un attīstībā, kā arī īpaši aicināti tika arī vecāki un līdzcilvēki, kuru ģimenēs ir bērns, kura fiziskās un garīgās veselības stāvokli var uzlabot un ārstēt ar reitterapijas metodi. Kā nometnes turpinājums šajā vasarā tika izdota Reitterapijas rokas grāmata – vienīgā šāda veida grāmata latviešu valodā.

Reitterapijas nometne
Reitterapijas nometne
Reitterapijas nometne

Konkurss  “Mans draugs – zirgs”

Katru gadu pavasarī Jauno jātnieku skola rīko zīmējumu konkursu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mazajiem pacientiem. Konkurss notiek sadarbībā ar Draugiem.lv un zīmējumu konkursa tēma ir “Mans draugs – zirgs”. Bērnu zīmējumi tiek izvietoti Jauno jātnieku skolas Draugiem.lv lapā – http://www.draugiem.lv/jjs, kur ikviens var nobalsot par sev tīkamāko zīmējumu. Labāko darbu autori tiek pie saldām balvām un ielūgumiem visai ģimenei uz Vislatvijas Zirgu dienām, kā ietvaros tiek atklāta arī mazo mākslinieku zīmējumu izstāde.

Treniņsacensības 29.03
Septītās Vislatvijas Zirgu dienas
Viktorijas kauss

Jauno Jātnieku skolas turnīrs

Visās sacensībās vienmēr ir iekļauti maršruti bērniem ar zirgiem vai ponijiem, sadarbībā ar sponsoriem nacionālajās sacensībās dalībniekiem tiek nodrošināta ēdināšana bez maksas. Kā jauna tradīcija ir aizsākts Jauno Jātnieku skolas turnīrs, dodot iespēju piedalīties sacensībās visu sezonu un krāt punktus tieši bērniem, jauniešiem un amatieriem. Piemēram, grupā, kur piedalās bērni ar ponijiem, uzvarētājs pateicoties atbalstītājiem, kā balvu saņem ceļojumu – šajā gadā uz Berlīnes atrakciju parku.

Uz visiem Jauno jātnieku skolas pasākumiem bērniem, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas.

Ziemas sporta manēža

Biedrības darbības bāze ir Jauno jātnieku skolas sporta centrs Inčukalna novada Zustrenēs. Lai attīstītu un paplašinātu amatieriem un profesionāļiem pieejamas jāšanas skolas darbību šobrīd tiek labiekārtota ziemas sporta manēža. Manēžā jau šobrīd notiek jāšanas apmācības bērniem un jauniešiem un tiek piedāvāta iespēja veselīgi un aizraujoši atpūsties.

Lūdzam Jūsu atbalstu biedrības „Jauno Jātnieku skola” statūtos ierakstīto pamatdarbību un mērķu realizēšanai: jauniešu un bērnu sports, starptautiska un vietēja mēroga sacensību organizēšana, profesionālais sports – konkūrs, amatieru (tautas klases) sports, reitterapija, un jāšanas sporta un reitterapijas nometnes un semināri !