Piektdien, 15. aprīlī, Latvijas paraolimpiskās iejādes sportists Rihards Snikus, startējot starptautiskās CPDI trīs zvaigžņu sacensībās Francijas pilsētā de Avjēlā, ieguva devīto vietu savā grupā, bet sasniedza rezultātu 62,059%, kas viņam deva kvalifikācijas iespējas startam paraolimpiskajās spēlēs, kas 2012. gadā notiks Londonā. Paredzētais kvalifikācijas normatīvs bija 60%.

 

Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus: – Tas ir ļoti liels mūsu jātnieka Riharda Snikus panākums. Paraolimpiskā iejāde darbojas Latvijas Jātnieku federācijas paspārnē, tāpat kā jāšanas sportā tas notiek visā pasaulē. Jau pagājušogad mūsu paraolimpiskās iejādes pārstāvji piedalījās nozīmīgās sacensībās ārzemēs, un vairāki starti paredzēti arī šogad. Atzīstami, ka jau pirmajās sezonas sacīkstēs Rihards spēja sasniegt savām spējām atbilstoši ļoti augstu rezultātu, lai kvalificētos startam Londonas paraolimpiskajās spēlēs. Paldies LJF Paraolimpiskās sekcijas vadītājai Darjai Tihomirovai un Riharda trenerei Olgai Šellerei par aktīvo darbu! Kopā ar Rihardu un mūsu paraolimpisko jātnieku izlasi priecājas visa mūsu jātnieku saime, un federācijas vadības vārdā varu teikt, ka mēs darīsim visu iespējamo, lai nodrošinātu šo startu, ja Rihards reāli saņems ceļazīmi startam paraolimpiskajās spēlēs Londonā.

Latvijas Paraolimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: – Apsveicu Rihardu un viņa treneri ar šo lielisko sasniegumu! Tas notiek pirmo reizi Latvijas vēsturē, ka kāds no jāšanas sporta pārstāvjiem kvalificējas startam paraolimpiskajās spēlēs. Tā bija arī mana cerība, stājoties šajā amatā, lai mūsu valstī būtu zināmi ne tikai pāris sportistu vieglatlētikā vai sieviešu volejbola komanda, bet dažādu sporta veidu pārstāvji, kuri šajā konkurencē spēj startēt visaugstākajā līmenī. Liels paldies Latvijas Jātnieku federācijas prezidentam Agrim Blauam, viceprezidentam Edgaram Treibergam, LJF Paraolimpiskās jāšanas sekcijas vadītājai Darjai Tihomirovai, kuri atbalsta cilvēku ar speciālām vajadzībām piedalīšanos jāšanas sportā. Paldies pašam Rihardam par pacietību un uzcītību!

LJF preses dienests