Sestdien, 30. aprīlī, Smiltenes novada Grundzāles pagasta Aizvējiņos norisinājās šīs sezonas pirmās sacensības pajūgu braukšanā – Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas pirmais posms. Galvenajā konkurencē uzvaru izcīnīja Andis Pavlovskis ar palīgu Kristapu Cauni un zirgu Viskijs. Otrajā vietā Dace Stūre/Kārlis Stūris ar Hipiju, trešie – Zane Brauere/Eduards Krūmiņš ar Orkānu.

 

LJF pajūgu braukšanas sekcijas vadītāja Ligija Biteniece:

– Lai gan no pagājušās sezonas pēdējām sacensībām ir bijis garš starplaiks, visas startējošās ekipāžas bija labā sportiskā formā. Braucēji ir cītīgi trenējuši zirgus, gatavojušies paši un sarūpējuši jaunu inventāru. Piemēram, Andrejs Klitončiks ar zirgu Sidrabs no Balvu novada demonstrēja jauno bezloka aizjūgu un uzrādīja jau labus rezultātus, neskatoties uz to, ka ekipāžai ir salīdzinoši maza sacensību pieredze. Prieks bija redzēt un tiesāt jaunzirgu pirmo startu – Dace Stūre tam bija sagatavojusi zirgu Gatoro, bet Anda Pavlovska – Kristālu B. Cerams, ka šīs ekipāžas nākotnē stabili papildinās pajūgu braucēju saimi.

Sacensību uzvarētājs Andis Pavlovskis:

– Sacensības bija ļoti labi organizētas. Arī laika apstākļi bija labvēlīgi, maršruts bija rūpīgi veidots, un jutāmies gaidīti. Runājot par sportisko sacensību, jāteic, ka visi bijām uztraukušies, jo tās bija sezonas pirmās sacensības. Mūsu zirgs Viskijs cītīgi strādāja arī visu ziemu. Ņemot vērā iepriekšējo divu sezonu pieredzi, mainījām gan treniņu, gan barošanas sistēmu. Ļoti daudz deva tas, ka kopā ar vēl citiem Latvijas pajūgu braucējiem mēs martā bijām uz semināru Polijā pie starptautiski atzīta speciālista Pjotra Mazureka.

Organizētāja Siglinda Freimane:

– Uzskatu, ka sacensības izdevās, cilvēki bija atsaucīgi un sniedza mums atbalstu arī kā organizētājiem. Ieradās daudz dalībnieku – gandrīz visi aktīvie Latvijas pajūgu braucēji, tajā skaitā no Liepājas, kuriem bija jāmēro vistālākais ceļš. Šķiet, ka dalībnieki bija apmierināti, arī laiks mūs lutināja un bija ieradušies ļoti daudz ieinteresētu skatītāju. Diemžēl laukos šobrīd notiek ļoti maz pasākumu, tāpēc cilvēkiem tas bija kas jauns un aizraujošs.

Rezultāti

1. Andis Pavlovskis/Kristaps Caune ar Viskiju (SIA Wilde Transport) 29,04 s.p.

2. Dace Stūre/Kārlis Stūris ar Hipiju (SIA Zirgaudzētava Kocēni) 32,19 s.p.

3. Zane Brauere/Eduards Krūmiņš ar Orkānu (z/s Jaunstrauti) 32,71 s.p.

Uzvarētāji citās grupās: ar ponijiem – Atis Gūtmanis/Ieva Gulbe ar Arafat (JJSK Meždruvas); ar mazajiem ponijiem – Agrita Prole/Elans Augustans ar Nice Boy; ar jaunzirgiem – Dace Stūre/Olga Vasiļjeva ar Gatoro (SIA Zirgaudzētava Kocēni).

LJF preses dienests

Visi rezultāti www.ljf.lv