Piektās Vislatvijas zirgu dienas Inčukalnā, Jauno jātnieku skolas sporta bāzē „Zustrenes”, solās būs īsts piedzīvojums un izaicinājums visiem zirgu mīļotājiem – vienīgais, kas jādara – tam jāļaujas!

Šogad V Vislatvijas zirgu dienas notiks divas dienas – no 11.-12.augustam un to programma būs aizraujoša gan skatītājiem, gan sportistiem, jo sacensību organizatori un maršrutu sastādītāji Ivo Miķelsons un Egils Broks īpaši piemeklējuši aizraujošus un interesantus maršrutus. Bez konkūra maršrutiem šogad Vislatvijas Zirgu dienās būs arī plaša un dažāda paraugdemonstrējumu programma, kā arī dažādas atrakcijas un izklaides visai ģimenei.

Gan sestdien, gan svētdien būs „Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas” rīkota šķirnes zirgu parāde. Sestdien varēsim vērot Latvijas šķirnes braucamā un sporta tipa zirgus, lai iepazītos ar Latvijas audzētāju darba rezultātiem, bet svētdienā būs dažādu  šķirņu zirgu demonstrējums, kurā varēs iepazīties ar šķirņu dažādību.

Jaunums V Vislatvijas zirgu dienās būs „Izaicinājuma kauss”, kurā ir tikai viens būtisks nosacījums – tajā nevarēs startēt aktīvie sportisti, kas piedalījušies LJF ieskaites sacensībās pēdējos piecus gadus. „Izaicinājuma kauss” ir maršruts tiem zirgu mīļotājiem, kuri trennē sportistus, palīdz tiem ikdienā, sportistiem, kas aktīvās sporta gaitas ir beiguši un turpina trenēties tikai savam priekam, tajā sevi varēs izaicināt arī iejādes sportisti, tiesneši, pajūgu braucēji, grūmi un visi citi zirgu mīļi, kuri nav aktīvi konkūra  sportisti. Maršruta augstums būs 60 cm un tajā būs jāspēj iekļauties ideālajā laikā. „Izaicinājuma kausam” ir arī cienījams balvu fonds – kopā 290 lati, tiks apbalvotas pirmās sešas vietas, šī maršruta atbalstītājs ir SIA „Līksna – V”.

Tāpat šogad ikvienam nopietnam sportistam būs iespēja sevi pierādīt maršrutā „Spēks un izveicība” jeb augstlekšanas sacensībās četru šķēršļu rindā, šķēršļu augstums būs sākot no 130 cm, tas nozīmē, ka pirmais šķērslis ir 115 cm, otrais 120 cm, trešais 125 cm, bet ceturtais 130 cm. Pēc katra veiktā apļa šķēršļi tiks paaugstināti par 10 cm.

Arī šogad V Vislatvijas zirgu dienās būs iejādes sacensības pāriem III grupas līmenī un brīvās izvēles programma III grupas līmenī. Tāpat norisināsies arī tradicionālais „Ride & Drive” sestdienas vakarā kā dienas noslēdzošais maršruts.

V Vislatvijas zirgu dienās par ēdināšanu rūpēsies „Klondaika”, divās kafejnīcās varēs gan paēst kārtīgas pusdienas, gan iegādāties dažādus našķus. Tāpat būs tradicionālais „Pūres” ievārījuma maižu stūrītis, kafija un tēja sportistiem. Apmeklētājiem un sportistiem būs iespējams iemūžināt sevi sacensību gaisotnē Retro foto salonā ar dažādiem interesantiem aksesuāriem un apģērbiem, darbosies mākslas studija, kurā bērni varēs radoši darboties.

Sacensības atbalsta „Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs”, „Latvijas Zirgaudzētāju Biedrība”,  „Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija”, Inčukalna Dome, Citadele Private Banking, Henkel Baltija, North 66, „Fazer”, “Pūre”, Vanilla Travel, “Eggersmann”, “Magnum Vet”, “Baileys”, “Hoeveler”, “Havens”, Torpol Baltija,  “Laima”, “Body Shop”, Jeep, “Jumava”, Latvijas Avīze, IKU “Eduards”, Daba Spa, Knauff, “Klondaika”, “Kuusakoski”, Kafejnīca “Pansija”, “Līksna – V”, Cēsu alus, Rīgas Dzirnavnieks, ARS, LJF, „Dan Sukker”, Draugiem.lv, Tvnet, Radio Valmiera, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs, LNT raidījums „Tautas Balss.