Svētdien, 10. aprīlī, sporta centra Kleisti manēžā notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) organizētā Latvijas ziemas čempionāta trešā posma sacensības poniju jāšanā. Pēc tā norises tika pasludināti ziemas čempioni kopvērtējumā divās poniju grupās. Par uzvarētājām attiecīgi kļuva Sabīne Siliņa (SK Mežstrazdiņi) un Amanda Astra (Saldus JSS).

 

Ziemas sezonu vērtē LJF Poniju jāšanas sekcijas vadītāja

Mārīte Pinte, LJF Poniju jāšanas sekcijas vadītāja:

Nedaudz vairāk kā divu gadu laikā, kopš esam sākuši attīstīt poniju jāšanu Latvijā, šis process virzījies ar pozitīvu, augšupejošu līkni. Sacensībās startē arvien jauni jātnieki un jauni poniji. Izaugsme ir redzama, un priecē arī kuplais līdzjutēju pulks. Domāju, ka šīs jāšanas sporta disciplīnas attīstību esam iekustinājuši ne pa jokam, un tagad saprotam, ka darbs rit pareizā virzienā. Bērni vēlas mācīties jāt, un vasaras sezonā dalībnieku skaits būs vēl lielāks. Atzinību pelnījuši jātnieku vecāki, kuri šai nodarbei atrod kopīgu laiku un finansējumu. Kopumā vērtējot, – ir sākts labs darbs, kas dod rezultātu.

TRENERU VIEDOKLIS

Maira Leja ir viena no Latvijas labākajām konkūra jātniecēm, kā arī trenere vismazākajiem sportistiem:

Sporta klubā Temperaments es strādāju par treneri visiem interesentiem. Tajā skaitā arī mazajiem jātniekiem. Poniju jāšana Latvijā attīstījusies ļoti strauji un ļoti labā organizatoriskā līmenī. Sacensībās ir daudz dalībnieku. Veidojas nopietna konkurence. Vērtīgākais šajā procesā ir tas, ka bērnam kopš mazotnes tiek ieaudzināts sportista raksturs, – viņi mācās ne tikai to, kā vinnēt, bet arī to, kā zaudēt.

Natālija Dreimane bija viena no pirmajām, kura savā saimniecībā Meždruvas sāka bērnu apmācību ar ponijiem:

Esmu ļoti priecīga, ka poniju jāšanas attīstības process Latvijā ir attīstījies līdz šādam līmenim, jo tas ir mūsu sporta veida pamats – iespējami agrāk iemācīt bērniem pareizi jāt. Jau desmit gadu trenēju bērnus ar ponijiem, un redzu, ka uz ponija pareizās jāšanas iemaņas var iemācīt aptuveni divas reizes ātrāk, nekā uz lielā zirga, jo proporcionāli atbilstošākas ir mazā cilvēka un zirdziņa auguma attiecības. Lieliski ir tas, ka mazie tagad var startēt tik lieliski organizētos mačos.

ČEMPIONE – SABĪNE SILIŅA

Sabīne Siliņa no sporta kluba Mežstrazdiņi uzvarēja ziemas čempionāta kopvērtējumā ar I grupas ponijiem. Visiem jāšanas sporta interesentiem ir pazīstama Siliņu ģimene. Guntars Siliņš jau daudzu gadu garumā ir viens no mūsu konkūra līderiem. Sacensībās vieglākos maršrutos startē arī Natālija. Bet viņu abu meita Sabīne ar poniju Šokolādi nu kļuvusi par Latvijas ziemas čempionāta uzvarētāju pirmās grupas poniju konkurencē.

Sabīne: Šodien bija ļoti satraucošas sacensības. Pirms pārlekšanas ļoti uztraucos, kopā ar tēti spriedām, kā man labāk veikt distanci. Izdevās, mans ponijs Šokolāde arī ļoti centās.

Guntars: Jau tagad manai meitai jūtams īsts, sportisks cīņasgars. Viņa nesēž zirga mugurā un negaida brīnumus, bet cenšas strādāt no visas sirds.

SALDUS JĀTNIECES PANĀKUMS

Amanda Astra uzvarēja ziemas čempionāta konkurencē ar II grupas ponijiem: Trenējos vairāk nekā divus gadus pie Mārītes Pintes Saldus sporta skolā. Domāju, ka nodarbošanās ar jāšanas sportu turpmāk kļūs par manas dzīves galveno izvēli. Prieks, ka šogad man izdevies tik labi startēt, jo pagājušogad nebija tik labas sekmes.

LATVIJAS ZIEMAS ČEMPIONĀTS PONIJU JĀŠANĀ KOPVĒRTĒJUMS

Starts ar I grupas ponijiem

  1. Sabīne Siliņa (SK Mežstrazdiņi) 52 p.
  2. Alvīne Paštore (Saldus JSS) 47 p.
  3. Toms Apermanis (SK Demora) 40 p.

Starts ar II grupas ponijiem

  1. Amanda Astra (Saldus JSS) 54 p.
  2. Anete Kauliņa (Saldus JSS) 50 p.
  3. Anna Šellere (SK Telfas) 50 p.

Visi rezultāti www.ljf.lv