Šī gada 16., 17. un 18. septembrī svinēsim aktīvās atpūtas un sporta festivālu Zirgu dienas 2016 Inčukalnā! Trīs dienu garumā notiks sacensības dažādos neierastos maršrutos, starplaikos notiks izklaides šovi un priekšnesumi, kā arī visa pasākuma laikā būs iespēja izbaudīt atpūtu dabā un dažādas aktivitātes un izklaides.

Zirgu dienās apvienosim sportu, zirgus un atpūtu svaigā gaisā. Zirgu mīļotāji un sportisti, bērni un vecāki, dabas draugi un aktīvās atpūtas cienītāji – esiet laipni gaidīti!

Pasākuma laikā visiem būs iespēja vizināties ar zirgiem un ponijiem, vērot sacensību gaitu, šovus un priekšnesumus, apmeklēt Latvijā ražoto gardumu un amatnieku izstrādājumu tirdziņu, darbosies arī brīvdabas kafejnīca.

Esam īpaši padomājuši arī par mazajiem ķipariem. Festivālā bērnus priecēs piepūšamās atrakcijas, trušu pilsētiņa un radošā darbnīca, kā arī būs iespēja trenera uzraudzībā vizināties ar ponijiem, tos pabarot un paglaudīt, iziet ekskursijā pa Jauno Jātnieku skolu, kur ikdienā trenējas gan bērni, gan pieaugušie, kā arī profesionāļi.


Līdzi jāņem:
– laba kompānija
– smaids un lielisks garastāvoklis
– ērtas drēbes, ja būs vēlme kāpt zirga mugurā

Pasākuma plāns:
16.septembris
– sacensību sākums plkst. 9:00
– programmā sacensības dažādos maršrutos ar šķēršļu augstumu no 60 līdz 120 cm

17.septembris
– sacensības sākas jau no plkst. 8:00
– sacensības bērniem ar ponijiem, “Izaicinājuma kauss”, sacensības ar izslēgšanu konkūrā, bērnu stafete, Ride&Drive sacensības,
– Adžilitī suņu šovs, iejādes priekšnesums  “figurālā jāšana”, poniju parāde

18.septembris
– Turnīra fināla maršruti konkūrā, sacensības iejādē, stafetes maršruts šķēršļu pārvarēšanā
– “Dabas zirgu” priekšnesums, rikšotāju šovs,

Visā pasākuma laikā darbosies:

  • izjādes ar zirgiem un ponijiem
  • ekskursijas pa Jauno Jātnieku skolu
  • gardumu un amatnieku tirdziņš
  • brīvdabas kafejnīca
  • trušu pilsētiņa
  • radošā darbnīca
  • piepūšamās atrakcijasSacensību nolikums
Ieejas maksa:
Bērniem līdz 18 g.v. un cilvēkiem ar invaliditāti – bez maksas
Studentiem un pensionāriem 1,- EUR
Pieaugušajiem 2,- EUR
Biļetes nopērkamas pasākumā uz vietas, kā arī Biļešu Paradīzē

Sacensības atbalsta: Vanilla Travel, Bruno Delgrange, British Horse Society, Knauf, Zirgam.lv, medicīnas sabiedrība “ARS”, Pien Spa, Ceano Cosmetics, Arbor Medical, Havens barība, Fazer, “LATALFA”, “Abavas” vīna darītava, “Valmiermuižas Alus”, Paulig, Forever Sports Latvia, Alfa Agro, Profi, WhatCar, Latvijas Jātnieku Federācija.

Informācija: 
www.latvianhorses.lv
www.facebook.com/YoungRidersSchool
E-pasts – info@latvianhorses.lv


IX Vislatvijas Zirgu dienas
Programma

Piektdiena, 16. septembris, sākums plkst. 9.00

Plkst.9.00* Maršruts Nr. 1 – Šķēršļu augstums 80 cm, ātruma maršruts
Maršruts Nr. 2 – Šķēršļu augstums 100 cm, 2 fāzēs. Ja sportists ir veicis maršruta pirmo daļu (fāzi) bez kļūdām, var turpināt maršrutu. Nogāžot šķērsli pirmajā fāzē, dalībnieks no tālākas cīņas izstājas.
Maršruts Nr. 3 – Šķēršļu augstums 110 cm, maksimālie punkti. Sacensībās „Maksimālie punkti” laukumā novietoti 12 šķēršļi, katram ir zināma vērtība – no 10 līdz 120 punktiem. Dalībnieki pārvar šķēršļus noteiktā laikā, lēkt drīkst kādā virzienā un kādā secībā vēlas. Par katru pārvarēto šķērsli dalībnieks saņem konkrētu punktu skaitu, katru šķērsli maršrutā var pārvarēt divas reizes. Gāztie šķēršļi šajā maršrutā netiek atjaunoti, ja dalībnieks atkārtoti pārvar jau gāztu šķērsli, punkti netiek ieskaitīti.
Maršruts Nr. 4 – Šķēršļu augstums 120 cm. Speed & Music. Ātruma maršruts. Dāmu un Kungu kausā atsevišķās konkurencēs startē dāmas un kungi, visi startē īpaši uzposušies – dāmas greznās blūzēs un kleitās, bet kungi košos  kreklos jātnieku izvēlētas mūzikas pavadījumā.
Maršrutā apģērba ziņā jāļauj vaļa iztēlei! Nosacījums – galvā noteikti jābūt aizsargķiverei. Sacensību organizatori ir sarūpējuši balvas jautrāk un interesantāk ģērbtajām dāmām un kungiem.
Maršruts Nr. 5  – Šķēršļu augstums  60 cm,  ātruma maršruts

Sestdiena, 17.septembris, sākums plkst. 8:00

8.00. Maršruts Nr.6. Sacensības 2 fāzēs. Šķēršļu augstums maršrutā ir 60 cm. Ja sportists ir veicis maršruta pirmo daļu (fāzi) bez kļūdām, var turpināt maršrutu. Nogāžot šķērsli pirmajā fāzē, dalībnieks no tālākas cīņas izstājas.
6A Izaicinājuma kauss. Maršrutā startē  zirgaudzētāji, treneri, tiesneši, grūmi, iejādes un  pajūgu speciālisti, kalēji, šoferi, zirgkopēji,  kā arī jātnieki,  kuri nekad vai vismaz piecus gadus nav piedalījušies  ieskaites  sacensībās šķēršļu pārvarēšanā.
6 B Maršrutā piedalās bērni līdz 16 gadu vecumam ar ponijiem. Šis ir Jauno Jātnieku skolas turnīra ieskaites maršruts, turnīra uzvarētājs saņem balvu no Vanilla Travel – ceļojumu uz Londonu
6 C Maršrutā piedalās bērni līdz 16 gadu vecumam ar zirgiem
Plkst. 8.00. Maršruts Nr.7  Vadības maršruts ar vērtējumu bērniem, kuri startē pirmo sezonu, vai arī  gatavojas startēt ieskaites sacensībās šķēršļu pārvarēšanā nākotnē.
Maršruti Nr. 6 un Nr. 7 norit vienlaicīgi.
Pl.10.30 Maršruts Nr. 8 Stafetes maršruts jātniekiem līdz 16 gadu vecumam ar ponijiem un palīgiem.
Pl.11.30 Poniju parāde, kurā piedalīsies Latvijā esošo dažādu poniju  šķirņu pārstāvji, lai iepazīstinātu skatītājus ar poniju  daudzveidību, īpašībām un  ar zirgaudzētāju darba rezultātiem
Pl.12.00 Adžilitī suņu šovs. Adžilitī ir zirgu mazo draugu suņu sporta veids, tā noteikumos ir zināma līdzība ar konkūra noteikumiem. Piemēram, arī adžilitī sacensībās veicamo maršrutu apskatās tikai cilvēks, bez suņa. Uzdevums sacensību maršrutā ir vienkāršs – veikt noteikto sacensību trasi pēc iespējās ātrākā laikā un bez kļūdām, tomēr vienkārši tas šķiet tikai pirmajā brīdī – sacensību trasē cilvēks var sunim dot tikai balss komandas vai dot komandas ar žestiem, suns sacensībās skrien brīvi, bez pavadas.  Arī adžilitī sacensībās ir noteikta secība, kādā šķēršļi ir jāpārvar. Sacensībās var piedalīties dažādu izmēru, vecumu, dzimumu, šķirnes un bezšķirnes suņi, atkarībā no to izmēra un vecuma, tie sacenšas noteiktās grupās.
Pl.13.00 Maršruts Nr.9  Ātrums un veiklība . Šķēršļu augstums 100 cm. Maršruts ir līkumots, ar daudzveidīgiem, neparastiem  šķēršļiem, kā  piemēram siena ruļļi,  ūdens grāvis u.c.
Plkst. 14.30. Vizināšanās karietē
Figurālā jāšana. Iejādes priekšnesums 
Plkst.16.30. Maršruts Nr.10  Sacensības ar izslēgšanu. Laukums tiek sadalīts divās vienādās daļās, startē divi dueti vienlaicīgi, uzvarētājs piedalās nākamajā kārtā, šķēršļu augstums katrā kārtā tiek palielināts par 10 cm. Tieši tas, ka divi dueti – zirgs un jātnieks – startē vienlaicīgi, šim maršrutam piešķir īpašu azarta dzirksti!
Plkst. 8.00.Maršruts Nr 11 : RIDE & DRIVE  Ļoti iemīļots Vislatvijas Zirgu dienu maršruts, kas tradicionāli notiek katru gadu un vienmēr ir sestdienas pēdējais maršruts, jo ir nenopietnākais visās sacensībās. Dalībnieki startē pāros – viens no dalībniekiem noteiktu maršrutu veic zirga mugurā, startējot uz ātrumu un precizitāti,  otrs maršrutu veic, braucot ar traktoru un startējot uz ātrumu. Laukums ir sadalīts divās daļās un reizē startē divi konkurējoši dueti, dalībnieki startē maskās un katrai komandai ir īpašs komandas nosaukums.

Svētdiena, 18.septembris, sākums plkst.8:00
Plkst.8.00 Maršruts Nr. 12  Šķēršļu augstums 120 cm. Dalībnieki, kuri veic pamatmaršrutu noteiktā laika normā bez soda punktiem, piedalās pārlēkšanā. Dalībnieki ierindojami vietās atkarībā no soda punktiem un uzrādītā ātrākā  laika. TURNĪRA IESKAITE jātniekiem līdz 25 gadu vecumam.
Plkst.11.00 Maršruts Nr 13  Šķēršļu augstums  130 cm. TURNĪRA IESKAITE konkurencē “Labākais jātnieks 2016. gada sezonā”.
Labākais JJS jātnieks 2016. gada sezonā saņems grandiozu balvu – Bruno Delgrange seglus! Uzvaru izcīnīs jātnieks, kurš būs piedalījies visos 3 turnīra posmu galvenajos maršrutos un ieguvis vislielāko punktu skaitu.
Plkst.12.45 Rikšotāju zirgu treneres Tatjanas Martinsones priekšnesums.
“Dabas zirgu” priekšnesums
Plkst.13.30 Sacensības iejādē. KJŪRS  III SHĒMAS LĪMENĪ.  Iejādes sacensības. Meklējot salīdzinājumu iejādei, vispiemērotākais no sporta veidiem būtu daiļslidošana, jo arī iejādē zirgs, jātnieka vadīts, noteiktās vietās laukumā izpilda noteiktus elementus. Zirga deju vērtē sacensību tiesneši, par katru izpildīto elementu piešķirot atzīmes.  Šīs ir sacensības kjūrā jeb brīvās izvēles programmā, kurā jātnieki paši sastāda savu shēmu jeb deju un startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.
KJŪRS  III SHĒMAS LĪMENĪ PĀROS. Iejādes sacensības pāros. Shēmā startē divi jātnieki un divi zirgi, kuri vienlaicīgi izpilda vienādus elementus. Lai veiksmīgi sevi parādītu brīvās izvēles programmā pāros, jātniekiem jāpiemīt lielai meistarībai un jāiegulda milzīgs darbs sagatavošanā, jo šajā programmā jāieklausās ne tikai savā zirgā, bet arī jājūt ko dara pārinieks. Sacensības pāros ir ļoti elegantas un aizraujošas. Arī brīvās izvēles programmā pāros sportisti startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.
Plkst.16.00 Maršruts Nr.14Secīgā stafete “Līdz pirmajai kļūdai”. Šķēršļu augstums 100 cm. Komanda sastāv no 2 jātniekiem ar zirgiem. Sportisti nomaina viens otru pēc katras kļūdas un turpina maršrutu līdz tas veikts divas reizes.
Plkst.18.00 Maršruts Nr. 15 –  Šķēršļu augstums 110 cm, maršruts ar tūlītēju pārlekšanu
15 A – jātniekiem līdz 16 g.v., TURNĪRA IESKAITE.
15 B – jātniekiem ar zirgiem līdz 5 g.v., TURNĪRA IESKAITE.
15 C – bez ierobežojumiem.

*Programmā norādītie maršrutu sākumu laiki ir aptuveni, katrs nākamais maršruts sākas 30 minūtes pēc iepriekšējā maršruta beigām.