fbpx

Elegance un komandas gars Iejādes Festivālā 2023

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Jauno jātnieku skolā norisinājās Iejādes Festivāls 2023 un Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas 2.posms. Divu dienu garumā skatītāji varēja vērot skaistus zirgus un elegantus jātniekus, kuri piedalījās dažādas grūtības testos – no pašiem vieglākajiem līdz pat Grand Prix līmenim.

 

‘’Pirmo reizi iejādes sacensības organizējām divas dienas. Šis formāts piesaistīja lielu dalībnieku skaitu, un pie mums bija ieradušies arī vairāki sportisti no Igaunijas un Lietuvas. Priecē, ka liels dalībnieku skaits bija gan augstākās grūtības shēmās, piemēram, Mazā balva un Vidējā I, gan arī Shēmā Nr.1. Tas nozīmē, ka pieaug jauno jātnieku skaits, kuri uzsāk sacensību gaitas, kā arī pieredzējuši jātnieki turpina attīstīties un startēt augstākas grūtības testos’’, komentē Zane Josta, Jauno jātnieku skolas vadītāja.

 

Pirmajā dienā jātnieki startēja 11 dažādas grūtības shēmās. Piedalījās gan jaunzirgi, gan bērni, bija atsevišķs tests poniju jātniekiem, kā arī atvērtās shēmas no 1.grupas līmeņa līdz pat Lielās balvas līmenim. Visi jātnieki veica testu atbilstoši sacensību protokolam.

‘’Jauno jātnieku skolas sacensības apmeklēju pirmo reizi. Biju patiesi pārsteigta par sporta kompleksu un sacensībām. Šī vieta piedāvā visus nosacījumus augsta mēroga sacensību rīkošanai ‘’ stāsta Sandra Sysojeva, viena no vadošajām sportistēm Lietuvā.

 

Otrajā dienā skatītājiem bija iespēja vērot Brīvās izvēles testus mūzikas pavadībā. Šīs shēmas atšķiras ar to, ka jātniekiem pašiem ir jāsagatavo katram savs priekšnesums, iekļaujot konkrētus elementus un izpildot tos saskanīgi ar mūziku. Sacensību galvenajā shēmā – Lielā Balva pēc brīvās izvēles programmas, uzvarēja Elza Zaķe ar zirgu A Splash of Class, iegūstot 67,159%. Otrajā vietā Airisa Penele ar zirgu Quince (66,717%), trešajā vietā Elena Tretjakova ar zirgu Idalgo (61,375%).

 

Īpaši veiksmīgas sacensības bija Lietuvas sportistei Sandrai Sysojevai, kura uzvarēja Mazā apļa un Vidējā apļa shēmās pēc brīvās izvēles programmas. ‘’Vidējā apļa testā piedalījos ar zirgu Found Boy, tā bija laba sagatavošanās pirms starptautiskajiem startiem. Mazajā aplī startēju ar 7 gadus veco zirgu Lucky Look, kuram vēl nav daudz pieredzes, bet rāda labu kvalitāti. Ļoti priecājos arī par savas meitas Emīlijas startiem šajās sacensībās, kura piedalījās ar diviem ponijiem.’’

 

‘’Šī bija mana otrā reize Jauno jātnieku skolā. Sacensības bija ļoti labi organizētas, patika, ka viss ir tuvu, atmosfēra sacensību laukumā ir pacilājoša. Priecājos par saviem startiem, jo abas dienas izdevās sasniegt personīgo labāko rezultātu  ar zirgu Kaliber Vidējās I shēmas līmenī. Noteikti iesaku arī citiem piedalīties Jauno jātnieku skolas sacensībās,’’ par sacensībām stāsta Igaunijas sportiste Riin Ingre Saare. Igaunijas sportisti bija ieradušies lielā skaitā, kopā 11 jātnieki ar 13 zirgiem. No Lietuvas bija ieradušies 4 jātnieki ar 6 zirgiem. Nacionālajā sporta bāzē varam nodrošināt zirgu izvietošanu sacensību laikā, piedāvājot līdz pat 90 boksiem, kas atvieglo transporta loģistiku sportistiem.

 

Lai radītu papildus sacensību garu, notika arī komandu kausa izcīņa, kurā divu dienu kopvērtējumā uzvarēja komanda ‘’Meitenes Zeltenes’’ (S.E.Apsīte, A.Muižniece, E.Daubure). Svētdienā norisinājās arī bērnu izklaides sacensības ‘’Hobby Horse’’, un tika piedāvātas dažādas stafetes apmeklētājiem.

“Iejādes festivāls 2023” bija neaizmirstams pasākums! Ļoti jauka un draudzīga atmosfēra, atsaucīgi un saprotoši organizatori, un, protams, brīnišķīga vieta, kur pavadīt divas sacensību dienas. Visspilgtākās atmiņas noteikti ir no komandu sacensības, tas, cik ļoti viena otru atbalstījām un jutām līdzi, lai izcīnītu ļoti kāroto 1.vietu. Pati startēju ar trīs zirgiem, kuri arī jutās ērti un bija salīdzinoši mierīgi, būdami jaunos apstākļos. Milzīgs paldies Jauno Jātnieku skolai! Noteikti brauksim vēl!’’ savos iespaidos dalās Sintija E. Apsīte.

 

Pateicamies visiem dalībniekiem, atbalstītājiem, tiesnešiem un līdzjutējiem. Tiekamies jau pavisam drīz – no 30.jūnija līdz 2.jūlijam Jauniešu kausā 2023!

 

Īpašs paldies: LJF, Skandi Motors, Back in Balance Fizioterapija prakse, Dr.Spiller kosmētika, Oshee Latvia, Spēka Rotas, Skrīveru Saldumi, Nela Gems, Ippeas zirglietas, Cremon Vīnu darītava, Manamzirgam.lv, Equine Paradise, Soul massage (Ance Polāne), Very berry.

 

 

Skaistās bildes apskatāmas mūsu galeriju sadaļā:
https://latvianhorses.lv/lv/portfolio-item/iejades-festivals-2023/