Jauniešu kauss 2022

Jauniešu kauss 2022

No 1. līdz 3.jūlijam Nacionālajā sporta bāzē “Jauno Jātnieku skola” norisināsies sacensības jātnieku sportā konkūra disciplīnā ,,Jauniešu kauss 2022’’, kas ir pirmās šāda koncepta sacensības Latvijā, kurās piedalīsies jaunie jātnieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, sacenšoties par labākā jātnieka titulu.

Trīs dienu garumā no plkst. 9:00 rītā jaunie sportisti sacentīsies par labākā jātnieka titulu 3 dažādās vecuma grupās – bērni, juniori un U25 jātnieki (jātnieki līdz 25 gadu vecumam), pārvarot no 65 cm līdz 130cm augstus šķēršļus. Sacensību programmā iekļauti arī sacensību maršruti atvērtajā klasē, kur piedalīsies poniju jātnieki, bērni, amatieri un pieaugušie. Sacensību nolikumu un programmu iespējams aplūkot šeit: https://latvianhorses.lv/lv/event-item/jauniesu-kauss-2022/

“Esam priecīgi un pagodināti “Jauno Jātnieku skolā” organizēt šāda mēroga sacensības, kas Latvijā norisināsies pirmo reizi. Esam gatavojušies, lai sacensības noritētu pēc augstākās klases standartiem. Jaunie jātnieki ir tie, kas liek pamatu sporta veida attīstībai nākotnē, tāpēc priecāsimies uzņemt pie sevis jātniekus, zirgus un atbalstītājus. Protams, mūs priecē, ka pie mums brauc arī skatītāji, kuru līdzi jušana no tribīnēm, liek jātnieku un zirgu sirdīm pukstēt straujāk. Ieeja bez maksas un sacensību laikā darbosies kafejnīca un citas aktivitātes,” aicina apmeklēt ,,Jauniešu kausu 2022’’ sacensību organizatore Zane Josta.

Sacensības atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Konkūrs jeb šķēršļu pārvarēšana ir viena no jātnieku sporta disciplīnām, kur jātniekam ar zirgu ir jāpārvar secīgi izvietoti šķēršļi ierobežotā laukumā. Šķēršļu augstums varbūt no 60 cm līdz pat 160 cm augstākā mēroga sacensībās.

“Jauno Jātnieku skola’’ ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenais mērķis ir attīstīt un popularizēt Olimpisko sporta veidu – jāšanas sportu, īpaši bērnu un jauniešu vidū. Kopš dibināšanas 2007. gadā Jauno Jātnieku skola ir spējusi sevi pierādīt kā nopietnu sporta centru, par ko liecina 2019.gada vasarā iegūtais Nacionālās sporta bāzes statuss.