fbpx

Jūnija izskaņā norisināsies Jauniešu kauss 2023

Trīs dienu garumā, no 30. jūnija līdz 2. jūlijam Inčukalnā,  Jauno Jātnieku skolā notiks Jauniešu kauss 2023 šķēršļu pārvarēšanā (konkurā). Katru dienu no plkst. 9:00 līdz 18:00  jaunie jātnieki cīnīsies par čempiona titulu trīs dažādās vecuma kategorijās – bērni, juniori un U25 jātnieki. Pirmās divas pasākuma dienas valdīs sportiska gaisotne, bet noslēdzošajā dienā jau jātnieki cīnīsies ne tikai par galveno balvu, bet arī priecēs ar krāšņu šovu, kurā jātnieki pārvarēs šķēršļus īpaši veidotos tērpos (maskās), izrotājot arī savus labākos draugus – zirgus. Ieeja pasākumā bezmaksas.

”Jauniešu jātnieku kauss šķēršļu pārvarēšanā (konkurā) trīs dienu garumā Jauno Jātnieku skolā notiek jau otro gadu,” par pasākumu stāsta Jauno Jātnieku skolas vadītāja un pasākuma organizatore Zane Josta. “Esam priecīgi, ka esam uzsākuši tradīciju un varam turpināt trenēt jauno paaudzi jātnieku sportā, organizējot šāda mēroga sacensības. Šogad pirmās divas sacensību dienas pie mums valdīs sportiskāka gaisotne. Sestdien norisināsies arī Izaicinājuma kausa 2.posms komandu sacensībām. Pēc pirmā posma līderos ir komandas JSK Princis, Dancis pa trim
un SIA Future Horse. Svētdiena vairāk būs orientētā uz skatītājiem, lai viņiem būtu iespēja izzināt staļļa dzīvi, piedaloties ekskursijās, vizinoties ar ponijiem, ņemot dalību dažādās stafetēs un konkursos, tādejādi uzzinot vairāk informāciju par zirgiem un jātnieku sportu. Svētdien īpaši gaidīsim ģimenes ar bērniem, lai iepazīstinātu ar zirgu pasauli, jo, lai kļūtu par pasaules klases jātnieku, pirmie soļi jāsper jau agrā bērnībā.”

Pirmā sacensību dienā, 30 jūnijā notiks pirmā kvalifikācija bērniem, junioriem un U25 jātniekiem, kā arī atvērtie maršruti, kur drīkst piedalīties visa vecuma jātnieki, pārvarot no 80cm līdz 120cm augstus šķēršļus.

Otrajā sacensību dienā, 1. jūlijā diena sāksies ar zemāka augstumā atvērtiem maršrutiem, kur šķēršļi būs augstumā no 60cm līdz 105 cm. Dienas vidū norisināsies 2 .kvalifikācijas maršruti kausa izcīņai, pēc kura sekos Komandu sacensības, kad laukumā valdīs ļoti sportiska gaisotne un spriedze.

Paralēli slēgtajā manēžā norisināsies Vadības maršruts mazākajiem jātniekiem un jaunajiem zirgiem, kā arī 40cm šķēršļu pārvarēšanas maršruts ponijiem. Dienas izskaņā sekos  grūtāki maršruti, kur jātnieki ar zirgiem pārvarēs jau līdz 125 cm augstus šķēršļus.

Noslēdzošajā sacensību dienā, svētdien, 2. jūlijā pasākumi tiks organizēti, lai skatītāji varētu izzināt zirgu ikdienu, kad tiek gaidītas ģimenes ar bērniem. Notiks kausa izcīņas fināla sacensības. Dienas otrajā daļā būs vērojams izklaidējošas sacensības – jātnieki un zirgi startēs krāšņās maskās, pārvarot 90cm augstus šķēršļus. Skatītāju balva tiks piešķirta interesantākajam kostīmam. Skatītājiem būs iespēja doties ekskursijas pa staļļiem, vizināties ar poniju vai zirgu, kā arī piedalīties stafetēs un citas atrakcijas.

Programmu iespējams aplūkot šeit:
Jauniešu kauss 2023_nolikums_v1

 

Ieeja pasākumā bez maksas.

Sacensības atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

 

Konkūrs jeb šķēršļu pārvarēšana ir viena no jātnieku sporta disciplīnām, kur jātniekam ar zirgu ir jāpārvar secīgi izvietoti šķēršļi ierobežotā laukumā. Šķēršļu augstums varbūt no 60 cm līdz pat 160 cm augstākā mēroga sacensībās.

“Jauno Jātnieku skola’’ ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenais mērķis ir attīstīt un popularizēt Olimpisko sporta veidu – jāšanas sportu, īpaši bērnu un jauniešu vidū. Kopš dibināšanas 2007. gadā Jauno Jātnieku skola ir spējusi sevi pierādīt kā nopietnu sporta centru, par ko liecina 2019.gada vasarā iegūtais Nacionālās sporta bāzes statuss.

Papildu informācija: latvianhorses.lv