Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

21.-22. maijā Jauno Jātnieku skola piedalīsies “Helsus” festivālā Jelgavā!

Šogad festivālā “Helsus 2016”, kas norisināsies 21.-22. maijā Jelgavā, fiziskās kultūras dārzā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Jauno Jātnieku skolu – sabiedriska labuma organizāciju, kuras galvenais mērķis ir attīstīt un popularizēt Olimpisko sporta veidu – jāšanas sportu, īpaši bērnu un jauniešu vidū.

Lai gūtu priekšstatu par jāšanas sportu un tā ietekmi uz fizisko un garīgo veselību, savā pieredzē dalīsies fizioterapeite, sportiste un trenere Krista Kliesmete.

Jāšanas sports ir viena no veselīgākajām fiziskajām nodarbēm ķermenim, jo aktivitātes nāk par labu gan sirds un asinsvadu sistēmas darbībai, gan muskuļu kondīcijai. Maldīgs ir uzskats, ka šajā sportā visu darbu padara zirgs, jo sēžot zirgā, tiek nodarbinātas praktiski visas muskuļu grupas – pat tādas, par kuru eksistenci ne katrs zina (piemēram, augšstilbu pievilcējmuskuļi, iegurņa pamatnes muskuļi, vēdera šķērsmuskuļi, muguras dziļā muskulatūra). Labi zināma ir zirga profilaktiskā un terapeitiskā iedarbība uz kustību un balsta aparātu – zirgu trīsdimensionālo kustību neirostimulējošā iedarbība un ķermeņa siltums tiek izmantots, lai uzlabotu stāju, kā arī ārstniecībā un rehabilitācijā.

Lai ar zirgu sasniegtu pilnīgu saskaņu, jātniekam jāprot “ieklausīties” savā partnerī – šis jūtīgais un emocionālais dzīvnieks reaģē pat uz ļoti smalkiem signāliem. Treniņi ar zirgiem palīdz uzlabot līdzsvara sajūtu, koordināciju, kā arī ķermeņa izjūtu un kontroli.

Arī psiholoģiskie un sociālie ieguvumi ir vismaz tik pat svarīgi kā fiziskie. Darbā ar zirgiem izkoptās rakstura īpašības noderēs arī ikdienā – abpusēja cieņa, uzticēšanās, atbildības izjūta, pacietība un neatlaidība – tās visas ir nozīmīgas jebkuru attiecību veidošanā starp dzīvām būtnēm. Personas, kas apgūst jāšanas prasmes, iemācās sadarboties, definēt savas prasības un rast kompromisus kopīgu mērķu sasniegšanai. Jāšanas sports māca pašdisciplīnu un nostiprina ticību saviem spēkiem. Savā ziņā, tas ir ne tikai sports, bet arī mākslas veids – labam jātniekam jābūt radošam un elastīgi domājošam.

Cik dažādi ir cilvēki, tik dažādas var būtu zirga sniegtās emocijas – vienam rāma pastaiga mežā palīdzēs atbrīvot prātu, atpūsties no ikdienas steigas un problēmām, taču azartiskākam sportistam zirgi nodrošinās spilgtas emocijas. Esot sacensību laukumā, jātniekam jāspēj plānot maršrutu, novērtēt mainīgo situāciju, ātri reaģēt un pieņemt lēmumus, uzņemties risku, taču finišā sniegtā panākumu garša ir neaprakstāma.

Lai nodarboties ar jāšanas sportu, nav ne vecuma, ne spēju ierobežojumi. Par to pārliecināties varēs arī Helsus festivālā, izbaudot pozitīvas emocijas zirga mugurā. Abas dienas no plkst. 14:00 līdz 16:00 mazos sportistus priecēs ponijs, bet pieaugušos gaidīs zirgs. Tāpat visas dienas garumā Jauno Jātnieku skolas stendā būs iespēja uzzināt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, bet bērniem būs iespēja izpausties radošajā darbnīcā.
www.latvianhorses.lv

Uz tikšanos Jelgavā!
Pasākuma programma

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk