Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Ģirts Bricis gūst Latvijai pirmo uzvaru

Sestdien, 7.augustā plašajā sacensību laukumā notika III Vislatvijas zirgu dienu oficiālā atklāšana.

Sportistus un līdzjutējus sveica Inčukalna domes priekšsēdētājs Arvīds Blaus, Latvijas jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus, ārzemju tiesnesis Hilar Talts, sacensību prezidente Baiba Ruma un Inčukalna novada pūtēju orķestris. Pēc svinīgās atklāšanas ceremonijas skatītājus priecēja grupa „Astro’n’out”, sniedzot akustisko koncertu.

Baltijas kausa 2010 izcīņas otrā diena nesa Latvijas jāšanas sporta līdzjutējiem lielu gandarījumu. Pēc vairākām lietuviešu jātnieku uzvarām iepriekšējā dienā, valsts izlases jātnieks Ģirts Bricis ar zirgu Chandra H revanšējās, sacensību augstākajā maršrutā (šķēršļu augstums līdz 135 cm) izcīnot uzvaru. Skanot Latvijas himnai, līdzjutēju acīs bija vērojams patiess aizkustinājums. Otrs Latvijas sportists Guntars Siliņš ar zirgu Kalgari šajā maršrutā ieguva godpilno sesto vietu.

Arī jaunzirgu maršrutā (6 un 7 gadus veciem zirgiem) ar šķēršļu augstumu līdz 125/130 cm, godalgoto sportistu vidū bija vairāki Latvijas jātnieki – Ģirts Bricis ar zirgu Esmeralda (3.vieta), Sarmīte Pētersone ar zirgu Amadeo (5.vieta), Kristaps Neretnieks ar zirgu Ishor II (6.vieta). Par maršruta uzvarētāju kļuva Igaunijas jātniece Katrin Pill ar zirgu Styling.

Jauniešu un junioru konkurencē (120/125 cm) otro vietu izcīnīja Kristīne Egle ar zirgu Roils. Maršrutā nepārspēts palika lietuvietis Dominykas Malinauskas ar zirgu Comandor.

Arī III Vislatvijas zirgu dienu otrajā dienā, paralēli Baltijas kausa 2010 izcīņai, notika nacionāla mēroga sacensības iejādes un šķēršļu pārvarēšanas disciplīnā. Rezultātus varat apskatīt sadaļā: Rezultāti.

Īpašu jautrību skatītājiem un ārzemju viesiem sagādāja jau par tradīciju kļuvušais Ride&Drive maršruts — stafete maskās komandām, no kurām viens dalībnieks ir jātnieks, savukārt otrs, braucējs. Sportiskie pāri sacentās veiklībā gan jājot ar zirgu un pārvarot klasiskos šķēršļus, gan izbraucot ar traktoru šķēršļu joslu.

Papildu adrenalīna devu sniedza dragreiss zirgiem. Šo sacensību pamatā ir auto sacīkšu princips. Par maršruta uzvarētāju kļuva vienīgā daiļā dzimuma dalībniece Sintija Semeņkova ar Latvijas šķirnes zirgu Passo.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk