Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Informatīvā nometne par reitterapiju brīvprātīgajiem!

No 16. līdz 22.septembrim Inčukalnā Jauno Jātnieku skolas sporta centrā norisināsies informatīvā reitterapijas nometne brīvprātīgajiem.

Nometnes tēma ir reitterapija – ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi ir zirga ritmiskās un trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta.

Brīvprātīgais darbs ir aktivitāte, ko veic persona no savas brīvas gribas, izvēles un motivācijas, bez finansiālas ieinteresētības, organizētos apstākļos (nevalstiskajā organizācijā, biedrībā vai citās organizētās grupās). Brīvprātīgā darba mērķis ir sniegt ieguldījuma kāda cita vai visas sabiedrības kopējā labumā (lai gan vienlaicīgi arī pats brīvprātīgais gūst nozīmīgu labumu).
Biedrība aicina nometnē piedalīties tos, kuri pēc tam kā brīvprātīgie ir gatavi ziedot savu laiku, prasmes un zināšanas sabiedriski lietderīgiem mērķiem – šajā gadījumā reitterapijas popularizēšanā un attīstībā.
Kā arī uz nometni īpaši pieteikties aicināti vecāki un līdzcilvēki, kuru ģimenēs ir bērns, kura fizisko un psiholoģisko stāvokli var uzlabot un ārstēt ar reitterapijas metodi, lai labāk izprastu, kā šī rehabilitācijas metode var palīdzēt un kā to vislabāk izmantot.
Nometne ir informatīva rakstura un tās mērķis ir popularizēt reitterapiju un iedrošināt izmantot to brīvprātīgo un mērķgrupas (cilvēku, kurus var ārstēt ar reitterapiju un to līdzcilvēku) vidū. Tās laikā tiks skaidroti reitterapijas pamati, piemēram, kas ir reitterapija, zirga izvēle reitterapijā, reitterapijas inventārs, drošības instrukcijas un psiholoģijas pamati reitterapijas kontekstā.
Nometnē septiņu dienu garumā būs iespēja apgūt praktiskas un teorētiskas zināšanas sertificētas reitterapijas speciālistes Natālijas Dreimanes vadībā. Nometne notiks pēc pielāgotas programmas „Horse Spirit” un pēc tās dalībniekiem tiks izsniegtas apliecības par šīs nometnes kursa noklausīšanos. Turklāt nometnē viesosies un ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies arī reitterapijas speciāliste no Igaunijas Marit Kunapuu.
Dalība nometnē notiek bez maksas. Dalībnieki nometnes laikā tiek nodrošināti ar naktsmājām un ēdienreizēm. Vietu skaits nometnē ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikties laicīgi uz epastu: inga@latvianhorses.lv līdz 9.septembrim.
Nometne sastāvēs no divām daļām – praktiskajām nodarbībām dienas daļā un lekcijām un diskusijām vakara pusē. Tādēļ tos, kuri ierobežoto vietu vai citu iemeslu dēļ nevarēs piedalīties nometnes praktiskajā daļā, aicinām mums pievienoties vakara semināra daļā. Seminārā tiks runāts par dažādām ar reitterapiju saistītām tēmām – psiholoģiju, tiesisko regulējumu, zirgkopību, invaliditātes likumu, rehabilitācijas pamatiem u.c. Semināra programma Septembra sākumā tiks ievietota mājas lapā latvianhorses.lv.
Nometne un seminārs tiks dokumentēti un video materiāli pēc tās būs pieejami mājas lapās latvianhorses.lv un ponijs.lv. Turklāt nometnes rezultātā speciālistes Natālijas Dreimanes vadībā taps elektroniskā rokasgrāmata par reitterapijas pamatiem- pirmā šāda veida grāmata latviešu valodā, kura caur interneta resursiem būs pieejama visiem interesentiem.
92,07% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.
Reiiterapijas nometni brīvprātīgajiem organizē biedrība Jauno Jātnieku skola.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk