Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Jauno Jātnieku skola aicina uz informatīvo semināru par reitterapiju!

No 17. līdz 19.septembrim Inčukalnā Jauno Jātnieku skolas sporta centrā norisināsies informatīvais seminārs par reitterapiju un ar to saistītajām tēmām – rehabilitāciju, psihoterapiju, invalīdu sportu un zoopsiholoģiju.

Seminārs notiks trīs vakarus lekciju un diskusiju veidā, un uz to ir aicināts ikviens interesents. Īpaši uz semināru tiek aicināti vecāki un līdzcilvēki, kuru ģimenēs ir bērns, kura fizisko un psiholoģisko stāvokli var uzlabot un ārstēt ar reitterapijas metodi, kā arī brīvprātīgie, kuri pēc tam ir gatavi ziedot savu laiku, prasmes un zināšanas reitterapijas popularizēšanā un attīstībā.

Seminārā viesosies un uzstāsies Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātesdekāns prof. Aivars Vētra, VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca valdes priekšsēdētāja, psihoterapeite Dr. Anda Čakša, sertificēta reitterapijas instruktore Natālija Dreimane, sertificēta reitterapijas instruktore no Igaunijas Marit Kunnapuu, Latvijas invalīdu jāšanas federācijas vadītāja, invalīdu jāšanas sporta trenere Darja Tihomirova, zoopsiholoģe Inga Cerbule un zirgu staļļa “Zirgzandales” īpašniece Sandra Zaiceva.

Dalība seminārā ir bez maksas. Semināra programma atrodama mājas lapā latvianhorses.lv un sociālajos tīklos draugiem.lv/jjs un facebook.com/YoungRidersSchool. Pieteikties semināram var pa epastu: inga@latvianhorses.lv.

Turklāt no 16. līdz 22.septembrim Inčukalnā Jauno Jātnieku skolas sporta centrā norisināsies informatīvā reitterapijas nometne.

Šoreiz kā nometnes dalībniekiem priekšroka tika dota vecākiem, kuru ģimenēs ir slims bērns, lai viņi labāk izprastu, kā šī rehabilitācijas metode var palīdzēt un kā to vislabāk izmantot. Nometnei pieteikties tika aicināti arī brīvprātīgie, kuriem no savas brīvas gribas, izvēles un motivācijas, bez finansiālas ieinteresētības, organizētos apstākļos, piemēram, citās biedrībās būs iespēja dalīties ar iegūtajām zināšanām un iemaņām.

Nometne būs informatīva rakstura un tās mērķis ir popularizēt reitterapiju un iedrošināt izmantot to mērķgrupas (cilvēku, kurus var ārstēt ar reitterapiju un to līdzcilvēku) vidū. Tās laikā sertificētas reitterapijas speciālistes Natālijas Dreimanes vadībā tiks skaidroti reitterapijas pamati, piemēram, kas ir reitterapija, zirga izvēle reitterapijā, reitterapijas inventārs, drošības instrukcijas un psiholoģijas pamati reitterapijas kontekstā. Nometne notiks pēc pielāgotas programmas „Horse Spirit” un tajā viesosies un ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies arī reitterapijas speciāliste no Igaunijas Marit Kunapuu.

Biedrība vēlreiz aicina tos, kuri ierobežoto vietu dēļ nevarēs piedalīties nometnē, pievienoties uz vakara semināru !

Informatīvais seminārs un nometne par reitterapiju tiks dokumentēts un video materiāli pēc tās būs pieejami mājas lapās latvianhorses.lv un ponijs.lv. Turklāt nometnes un semināra rezultātā speciālistes Natālijas Dreimanes vadībā taps elektroniskā rokasgrāmata par reitterapijas pamatiem- pirmā šāda veida grāmata latviešu valodā, kura caur interneta resursiem būs pieejama visiem interesentiem.

Reitterapija ir ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi ir zirga ritmiskās un trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta.

92,07% no projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Reitterapijas informatīvo nometni un semināru organizē biedrība Jauno Jātnieku skola.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk