Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Jauno Jātnieku skola iestājas par reitterapijas attīstību Latvijā

Šī gada 28. februārī, pēc Jauno Jātnieku skolas un Latvijas profesionālās reitterapijas asociācijas ierosinājuma, Veselības ministrijas rīkotajā sanāksmē tika pārrunāts jautājums par izmaiņām reitterapijas jomu reglamentējošajos normatīvajos aktos. Darba grupā apvienojās ar jāšanas sportu, rehabilitāciju un reitterapiju saistītas organizācijas un tika izvirzīti vairāki secinājumi un ieteikumi tālākai darbībai, attīstot reitterapijas nozari Latvijā.

 

Eiropas Sociālā fonda projekta „Jauno Jātnieku skolas kapacitātes stiprināšana” ietvaros Jauno Jātnieku skola izstrādāja un Veselības ministrijai iesniedza oficiālu aicinājumu un iniciatīvas veikt izmaņas ārstniecības likumā, kā arī veikt grozījumus un papildinājumus normatīvajos aktos, kuri regulē jautājumus par reiterapiju. Jauno Jātnieku skola ir apzinājusi pašreizējo situāciju reitterapijas nozarē Latvijā un secinājusi, ka galvenā problēma šobrīd ir tā, ka jau septiņus gadus neviena mācību iestāde nav nodrošinājusi ar apmācībām topošos reitterapijas speciālistus. Biedrība viedoklis ir, ka jāadaptē vispārpieņemtā pasaules un Eiropas pieredze un jāvienkāršo nepieciešamā reitterapijas speciālistu apmācība, lai mācību iestādes, piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte, var izveidot un piedāvāt gan specialitātes prasībām, gan likumam atbilstošas un praktiski izpildāmas apmācību programmas. Tāpat projekta laikā tika konstatēts, ka nav vienotas sistēmas, kā vērtēt un sertificēt reitterapijai piemērotus zirgus, kā arī šobrīd nekur nav apkopota un pieejama oficiāla informācija par reitterapijas iespējām, pakalpojuma sniedzējiem un sertificētiem speciālistiem. Jauno Jātnieku skolas mērķis ir padarīt reitterapiju Latvijā vairāk pieejamu un sniegt plašākas iespējas cilvēkiem ārstēties un rehabilitēties ar šo pasaulē tik atzīto ārstniecības metodi, tajā pašā laikā nodrošinot to, lai pacienti saņemtu kvalitatīvus reitterapijas pakalpojumus un tos sniegtu tikai izglītoti un sertificēti speciālisti.
Arī Latvijas profesionālā reitterapijas asociācija ir uzrunājusi Veselības ministriju šajā pat jautājumā, izvirzot vairākus ierosinājumus, kā uzlabot nozares darbu. Atsaucoties uz abu organizāciju iesniegtajām vēstulēm, februāra beigās Veselības ministrija sasauca darba grupu, kuras sastāvā bija Jauno Jātnieku skolas, Latvijas profesionālās reitterapijas asociācijas, Rīgas Stradiņa universitātes, Nacionālā rehabilitācijas centra „Vaivari” un Veselības ministrijas pārstāvji. Darba grupas uzdevums bija izrunāt problēmjautājumus reitterapijas nozarē, kā arī diskutēt par izmaņām reitterapijas jomas reglamentējošajos normatīvajos aktos, kā arī apspriest tālāko Veselības ministrijas iesaisti nozares darbā. Darba grupā valdīja vienots viedoklis par to, ka Latvijā trūkst reitterapijas speciālistu, tāpat viedoklis saskanēja jautājumā par nepieciešamību izveidot mācību programmu, kur Latvijā attiecīgo kvalifikāciju iegūt. Kā būtiskākie tika izvirzīti divi ieteikumi – bakalaura programmas izveide, kas, līdzīgi kā citas profesionālās bakalaura programmas, ilgtu 3-4 gadus un būtu pieejama cilvēkiem pēc vidējās izglītības iegūšanas. Toties speciālistiem, kuriem jau ir medicīniskā izglītība un izpratne par cilvēka kustības un līdzsvara mehāniku, nepieciešams izveidot programmu, kurā tie var iegūt papildus kvalifikāciju reitterapijā jeb metodes sertifikātu. Tika uzsvērts, ka reitterapiju praktizējošajam cilvēkam obligāta ir medicīniskā izglītība un īpaši vēlama pieredze fizioterapijā, tāpat ne mazāk būtiska ir pieredze jāšanas sportā un darbā ar zirgiem.
Kopumā, sanāksme vērtējama kā veiksmīga un ir gandarījums, ka problēmjautājumi saistībā ar reitterapijas nozari ir sākti skatīt plašākā perspektīvā. Jauno Jātnieku skola ziņos par notikumu tālāku virzību.

92,07% no projekta finansēja Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrēja Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk