Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Jauno Jātnieku skola paplašina darbības virzienu, uzsākot reitterapijas centra izveidi

Lai izveidotu un attīstītu reitterapijas centru Jauno Jātnieku skolas Sporta centrā Inčukalnā, 13. oktobrī  tiek uzsākts labdarības projekts, kurā tiek vākti ziedojumi, kas sekmētu rehabilitāciju cilvēkiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Reitterapijas centrā tiks nodrošināta kvalitatīva ārstēšana ar sertificētu speciālistu palīdzību, piemērotiem zirgiem un ekipējumu. 

“Balstoties uz cilvēku izrādīto  interesi, mēs vēlamies vēl paplašināt Jauno Jātnieku skolas Sporta centra darbības virzienus, uzsākot apjomīgu projektu – reitterapijas centra izveidi Inčukalnā, kas dos iespēju palīdzēt bērniem un jauniešiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem.  Infrastruktūra jau mums ir izveidota, bet ir nepieciešams iegādāties speciālas iekārtas un īpaši apmācītus zirgus. Šobrīd Jauno Jātnieku skolas sporta komplekss jau ir viens no lielākajiem jāšanas sporta centriem Latvijā, kas orientējas  bērnu un jauniešu trenēšanā. Pie mums dzīvo vairāk kā 30 zirgi un ir pieejama arī lielākā ziemas manēža Latvijā, kas dod iespēju vadīt kvalitatīvas nodarbības ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Lai realizētu šo projektu, mums ir nepieciešams sabiedrības atbalsts, kur kopīgiem spēkiem varētu palīdzēt cilvēkiem, kuriem tas ir ļoti nepieciešams,” stāsta Maira Leja Jauno Jātnieku skolas galvenā trenere.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša atzīst: „Šī ir ļoti svarīga iniciatīva, kas daudz nozīmē bērniem, kuriem rehabilitācijas ceļš uz atveseļošanos ir ļoti garš. Sarežģītu psiholoģisku un fizisku traumu ārstēšana ir daudz sarežģītāka par to, ko vairums no mums pieredz pēc savām ikdienišķajām saslimšanām. Šādās situācijās reitterapija kļūst par nozīmīgu posmu atveseļošanas ceļā, un dažkārt, iespējams, psiholoģiskais faktors ir tikpat svarīgs kā fizioterapijas mērķi.”

No 13. oktobra visos AS Prisma veikalos un divos tūrisma inventāra veikalos Gandrs, kas atrodas tirdzniecības parkā Alfa un Kalnciema ielā 28, ikvienam būs iespēja atbalstīt projektu, ziedojot īpaši veidotos koka ponijos, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem ar kustību un psiholoģiskiem traucējumiem. Kā arī  Latvijas Nafta benzīntanku tīklā ikvienam būs iespēja atbalstīt projektu, atstājot ziedojumu ziedojuma kastītēs. Ziedot iespējams arī  zvanot  pa tālruni: + 371 90006686 (maksa par zvanu EUR 1,42).

Reitterapija ir ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Tā ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi, ir zirga ritmiskās un trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta. Zirgi jūt, kā cilvēks šodien jūtas un izjūt slimā cilvēka vajadzības.

 Jauno Jātnieku skola ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenais mērķis ir attīstīt un popularizēt Olimpisko sporta veidu – jāšanas sportu, īpaši bērnu un jauniešu vidū. Kopš dibināšanas 2007. gadā Jauno Jātnieku skola ir spējusi sevi pierādīt kā nopietnu sporta centru, un tās pastāvēšanas laikā esam uzņēmuši un organizējuši kopā divdesmit nacionālās un piecas starptautiskās jāšanas sporta sacensības, kuras ir iemantojušas lielu popularitāti Latvijas un Baltijas sportistu un skatītāju vidū ar dalībnieku skaita rekordu – 390 starti vienā dienā un ar skatītāju skaita rekordu – 7000 skatītāji vienā pasākumā. Biedrība katru gadu īsteno arī dažāda veida sociālos projektus, piemēram, reitterapijas nometni, zīmējumu konkursu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem pacientiem u.c.

Ieskatam video, kā Jauno Jātnieku skolas Sporta centrā notika reitterapijas nometne: https://vimeo.com/76330710

Projektu atbalsta AS Prisma Latvija, SIA Gandrs un Latvijas Nafta.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk