Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Jauno Jātnieku skolas rīkotais seminārs raisa diskusijas par reitterapiju Latvijā

No 16. līdz 22.septembrim Inčukalnā Jauno Jātnieku skolas sporta centrā norisinājās informatīvā nometne un seminārs brīvprātīgajiem. Nometnes un semināra tēma bija reitterapija – ārstēšanas metode, kurā galvenais ārsts ir zirgs.

Reitterapija ietver sevī problēmu risināšanu medicīniskā, psiholoģiskā un sociālā rehabilitācijā. Faktori, kas nodrošina reitterapijas labvēlīgo ietekmi ir zirga ritmiskās trīsdimensiju kustības, zirga ķermeņa siltums, terapeita, palīgu un pacienta sadarbība, kā arī ārstniecībai neierastā terapijas norises vieta.

Semināra laikā fizioterapeite Dace Stirāne nāca klajā ar paziņojumu, ka Rīgas Stradiņa Universitāte apsver atjaunot programmu studentiem, kas vēlas apgūt reitterapeita specialitāti. Jāatzīmē, ka apgūt reitterapiju un iegūt reitterapijas instruktora sertifikātu Latvijā nav iespējams jau vairākus gadus, tāpat arī sertificēt reitterapijas zirgus.

Šis temats raisīja diskusijas, un jautājumi par programmas veidu, ilgumu un to, cik ilgi vēl nenotiks speciālistu apmācības, diemžēl palika bez atbildes. Nometnes dalībnieki rosināja pieņemt pagaidu risinājumu, lai Latvijā drīzumā būtu vairāk strādājošu reitterapijas instruktoru un oficiāli atzītas vietas, kur šī ārstniecības metode būtu pieejama pacientiem jau šobrīd. Kā minēja bērnu vecāki, kas piedalījās seminārā – reitterapija ir nepieciešama bērniem, kamēr viņi vēl ir pavisam mazi, jo reitterapijas uzsākšana, kad cilvēks jau ir zināmā vecumā, ievērojami samazina tās efektivitāti.

Nometnē tika aicināti piedalīties brīvprātīgie, kas ir gatavi ziedot savu laiku, prasmes un zināšanas sabiedriski lietderīgiem mērķiem – šajā gadījumā reitterapijas popularizēšanā un attīstībā, īpaši aicināti tika arī vecāki un līdzcilvēki, kuru ģimenēs ir bērns, kura fiziskās un garīgās veselības stāvokli var uzlabot un ārstēt ar reitterapijas metodi, šādā veidā ļaujot labāk izprast, kā šī rehabilitācijas metode tiek pielietota, kuros gadījumos to var izmantot, un kā notiek ārstniecības process.

Septiņu dienu garumā nometnes dalībnieki apguva teoriju tādās tēmās kā reitterapijas pamati, drošības instrukcijas, zirga izvēle reitterapijā, zināšanas par nepieciešamo inventāru, zirga uzvedība, psiholoģijas pamati reitterapijas kontekstā, kā arī guva pieredzi praktiskās nodarbībās sertificētas reitterapijas speciālistes Natālijas Dreimanes vadībā, kā arī ar Igaunijas speciālistes Marit Kunapuu dalību.

Trīs vakarus – 17.,18.un 19. septembrī nometnes ietvaros notika arī bezmaksas informatīvs seminārs, kuru apmeklēt varēja ikviens. Seminārā bija iespēja noklausīties lekcijas par reitterapiju un ar to saistītajām tēmām – rehabilitāciju, psihoterapiju, invalīdu sportu, kā arī zoopsiholoģiju. Seminārā uzstājās fizioterapeite Dace Stirāne, VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca valdes priekšsēdētāja, psihoterapeite Dr. Anda Čakša, sertificēta reitterapijas instruktore Natālija Dreimane, sertificēta reitterapijas instruktore no Igaunijas Marit Kunnapuu, Latvijas invalīdu jāšanas federācijas vadītāja, invalīdu jāšanas sporta trenere Darja Tihomirova, zoopsiholoģe Inga Cerbule un zirgu staļļa “Zirgzandales” īpašniece Sandra Zaiceva un psihoterapeits Gatis Bušs.

Jauno Jātnieku skola pateicas semināra un nometnes dalībniekiem par neatlaidīgo un azartisko darbu nedēļas garumā, kā arī par atbalsta grupas reitterapijai izveidi.

92,07% no projekta finansēja Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrēja Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Reitterapijas informatīvo nometni un semināru organizēja biedrība Jauno Jātnieku skola.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk