Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

JJS SEMINĀRS, INČUKALNS

Seminārā aicinām piedalīties ik vienu jauno jātnieku, vienalga cik vecs vai cik ilgi startē, tomēr, galvenokārt, šo semināru veidojam tiem sportistiem, kas tikai uzsāk savas sporta gaitas un kuriem ir daudz neskaidrību un jautājumu par to, kā kas un kāpēc sacenībās jādara. Jo vairāk zināsi un pārliecinātāks par sevi būsi, jo mazāk satraukuma būs, dodoties uz starta!

 

PIRMDIENA. PALĪGA DARBS, KĀ ZIRGU SAGATAVOT SACENSĪBĀM

Semināru vada Tija Alise Jurjāne, FEI I kategorijas trenere un pieredzējis palīgs, tikko atgriezusies no ASV, kur strādājusi par palīgu pie konkūristes Laurenas Hohas.

10:00

–          Palīgu seminārs: Kā organizēt darbu stallī sacensību laikā? Praktiski padomi, kā vienkārši ieviest kārtību savā saimniecībā sacensībās? Kāda etiķete jēievēro stallī sacensību laikā? Kā rūpēties  par zirgu karstā laikā un aukstā laikā? Kā tīrīt inventāru? Kā sapīt krēpes? Kā izvēlēties štolles? Kā ātri notīrīt sirmu zirgu vai netīras, baltas kājas? Kā rūpēties par zirgu sacensību laikā, lai tas justos labi? (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

14:00

–          Praktiskā nodarbība: zirga sagatavošana startam. Visiem dalībniekiem tiek iedota starta kārtība, katrs pats aprēķina, kad viņam jāsāk gatavot zirgs startam, cikos jābūt iesildes laukumā, lai paspētu iesildīties. Katrs dalībnieks sagatavo zirgu pēc saviem ieskatiem, pēc tam semināra vadītāji izvērtē katru dalībnieku. Kļūdas apspriež kopīgi. (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

OTRDIENA. VETERINĀRĀ IZVADE, NOTEIKUMI SACENSĪBĀS, SPORTA ZIRGU BAROŠANA

10:00

Semināru vada Anna Apsīte, FEI 1.līmeņa stjuarts. Tikko kā stjuarts strādājusi CSIO3*-W Rīgā, ir pieredze sacensību palīga darbā Zviedrijā.

–          Kas ir veterinārā izvade un kā to iziet? Praktiskā nodarbība – visi dalībnieki sagatavo zirgu veterinārajai izvadei pēc saviem ieskatiem, sagatavo attiecīgos dokumentus un noteiktajā laikā ierodas uz izvadi. Sacensību stjuarts katram dalībniekam komentē pieļautās kļūdas. Kopīga kļūdu apspriešana visiem kopā pēc prakstiskās nodarbības. (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

13:00

–          Kas jāievēro iesildes laukumā? Kad drīkst ieiet iesildes laukumā un sacensību laukumā? Kā jāsveicina tiesnesis? Kad drīkst startēt? Kā rīkoties pēc divkārtējas zirga atteikšanās – kādus šķēršļus drīkst pārvarēt un kādus nē? Kā jāizskatās jātniekam? Cik garš drīkst būt steks? Kādus kājsargus un kāpēc drīkst izmantot? (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

15:00

Semināru vada Antra Gražule (Alltech Latvia)

–          Sporta zirga uzturs sacensībās un pie lielas slodzes – kas jāņem vērā? (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

TREŠDIENA. KONKŪRA SEMINĀRS

Semināru vada Maira Leja, sporta meistare konkūrā, trenējas jātnieku sporta klubā „Temperaments”, gatavo dažāda līmeņa konkūra zirgus – no jaunzirgiem līdz Grand Prix līmenim.

10:00

–          Konkūra seminārs: Vadības maršruti un pirmie maršruti sacensībās. Jauniešiem, kas tikko sākuši savas gaitas sportā un lec līdz 80cm augstus maršrutus. (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

12:00

–          Konkūra praktiskās nodarbības. Maksa par nodarbību vienam jātniekam 5 lati, iepriekš jāpiesakās un jānorāda arī augstums, kādu lecat, lai varētu izveidot treniņu grupas.  (Maksa par dalību treniņos 5 lati, treniņus var vērot bez maksas)

CETURDIENA. IEJĀDE

Semināru vada Gita Zaķe, sporta meistare iejādē, šobrīd startam Londonas olimpiskajās spēlēs gatavo Latvijas modernās pieccīņas sportistus. Gita Zaķe par iejādi un konkūru saka: „Ja māk zirgu vadīt, pārlekt var!”

10:00

–          Iejādes teorija: Kā iejāde var palīdzēt labāk sagatavot zirgu sacensībām un veikt konkūra maršrutu? (Maksa par dalību seminārā 1 lats)

12:00

–          Iejādes praktiskās nodarbības konkūristiem. Iejādes praktiskajām nodarbībām būs iepriekšēja pieteikšanās, lai  visus varētu sadalīt grupās, ja tas būs nepieciešams. (Maksa par dalību treniņos 5 lati)

 

Skaidas stallī būs pieejamas bez maksas. Siens būs pieejams par maksu. Par zirgu visu semināra laiku rūpējas jātnieks, ņemiet līdzi visu nepieciešamo, lai zirgu pabarotu, varētu padzirdīt, iztīrīt būdu.

Samaksa par elektrību kemperim vai zirgu pārvadājamajai smagajai mašīnai visu semināra laiku 5 lati.

DZĪVOŠANA SEMINĀRA LAIKĀ

Semināra laikā Jauno jātnieku skolas sporta bāzes teritorijā iespējams dzīvot teltīs, būs pieejamas gan labierīcības, gan dušas.

Iespējams dzīvot arī Inčukalna skolā, līdzī jāņem viss nepieciešamais – guļammaiss, paklājiņš un citas nakšņošanai nepieciešamās lietas.

Iespējams dzīvot arī Inčukalna viesu namā “Strops”, dzīvošana ir kopā, vienā telpā, līdzī jāņem guļammaisi un viss nepieciešamais gulēšanai, pieejamas dušas, labierīcības. Samaksa par dzīvošanu viesu namā “Inčukalna strops” 3 lati par nakti, brokastis vienam cilvēkam 70 santīmi. Ja vēlaties rezervēt numuru viesu namā uz semināra laiku, sazinieties individuāli ar Vizmu Lejnieci 29467073

Tiem, kas dzīvo uz vietas sporta bāzē vai Inčukalna skolā, brokastis nodrošina “Jauno jātnieku skola” un tās ir bez maksas.

Katru rītu brokastīs būs pieejama silta tēja, kafija un sviestmaizes. Pusdienas un vakariņas par samaksu būs iespējams pasūtīt no Siguldas viesnīcas “Segevold”, samaksa par vienu ēdienreizi apmēram 2 lati. Ēdienkarte būs zināma iepriekš.

Aicinām semināra dalībniekus līdzi ņemt velosipēdus, lai patstāvīgi varētu doties uz Inčukalna centra veikalu, ja kas nepieciešams, jo sacensību laikā uz vietas nenotiks nekāda veida tirdzniecība.

PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM

Piesakoties semināram jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, e-pasta adrese, precīzi jānorāda, kuras nodarbības vai treniņus vēlaties apmeklēt.

Piesakoties iejādes un konkūra praktiskajiem treniņiem, jānorāda cik ilgi nodarbojaties ar jāšanas sportu, cik ilgi startējat, kur trenējaties, kas ir jūsu treneri, kādu augstumu lecat.

Pieteikumus sūtīt uz ilze.jansone@inbox.lv;

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk