Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Kā tiks skaitīti punkti lielajam finālam Gēteborgā?

Kā zināms, neviens Latvijas sportists līdz šim nav startējis Pasaules kausa finālā, tāpēc liela daļa jāšanas sporta sabiedrības ar interesi seko līdzi Kristapa Neretnieka startiem un tur īkšķus par to, lai viņš Varšavā izcīnītu punktus startam Pasaules kausa finālā Gēteborgā. Šobrīd Kristaps Neretnieks ir PK Centrāleiropas zonas līderis, tomēr vai ar to pietiek, lai nokļūtu lielajā finālā?

 

Visas sezonas laikā iegūtie PK kvalifikācijas punkti faktiski dod iespēju kvalificēties zonas finālam, kas Centrāleiropas zonā tradicionāli norisinās marta sākumā Varšavā. Lai kvalificētos lielajam Pasaules kausa finālam pēc FEI noteikumiem, no regulārās sezonas tiek skaitīti tikai pieci labākie rezultāti un punkti no trīs kvalifikācijas maršrutiem zonas finālā. Tā kā finālā trīs maršrutos iespējams izcīnīt vairāk punktu kā regulārajā sezonā, lielā mērā viss izšķirsies tieši Varšavā.

Zonas finālsacensības notiks četras dienas, Pasaules kausa kvalifikācijas maršruti būs pirmajā sacensību dienā – ceturtdienā, kad sportisti sacentīsies ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 145 cm. Šajā maršrutā kvalifikācijas punktus finālam izcīnīs pirmo desmit vietu ieguvēji (1.vieta – 10 punkti, 10.vieta – 1 punkts). Otrs PK fināla kvalifikācijas maršruts būs piektdienā – maršruts ar vienu pārlekšanu uz laiku, šķēršļu augstums 150 cm, šajā maršrutā punktus saņems pirmo 16.vietu ieguvēji pēc ierastās FEI punktu tabulas.

Lielāko punktu skaitu cīņai par iekļūšanu finālā jātnieki varēs saņemt svētdienas Grand Prix  maršrutā, kas vienlaikus būs arī PK kvalifikācijas maršruts, ar vienu pārlekšanu uz laiku un šķēršļu augstumu 155cm. Maršrutā varēs startēt tie sportisti, kas ceturtdienas un piektdienas attiecīgajos kvalifikācijas maršrutos būs izcīnījuši šādu iespēju, kā arī Centrāleiropas zonas Ziemeļu un Dienvidu līgas divdesmit labākie kopvērtējuma sportisti (20 no katras līgas), kā arī tie, kam kopvērtējuma 20.vietā ir vienāds punktu skaits. Ja kāds no kopvērtējuma 20 augstāko vietu ieguvējiem maršrutā nestartēs, varēs startēt tie sportisti, kas kopvērtējumā ieņem līdz 35.vietai. Saskaņā ar sacensību nolikumu, punktus kvalifikācijai lielajam finālam sportisti izcīnīs sekojoši – pirmā vieta saņems tik punktus, cik dalībnieku startē maršrutā, plus viens punkts, otrā vieta saņems tik punktus, cik dalībnieku startē maršrutā, mīnuss divi punkti, trešā vieta saņems tik punktus, cik dalībnieku startē maršrutā, mīnuss trīs punkti un tā tālāk.

Kopumā no Centrāleiropas zonas Ziemeļu un Dienvidu līgām uz PK finālu Gēteborgā varēs doties trīs labākie sportisti, ja kāds no trīs labākajiem sportistiem nestartēs finālā, tajā varēs piedalīties ceturtās vietas ieguvējs zonā. Zemāku vietu ieguvējiem zonas kopvērtējumā FEI noteikumi neparedz dalību lielajā PK finālā.

Šobrīd zonas Ziemeļu līgas līderis ir Kristaps Neretnieks ar 102 punktiem, Anna Gromzina ar 99 punktiem, trešajā un ceturtajā pozīcijā ar vienādu punktu skaitu – 95 atrodas Igaunijas sportists Gunārs Klettenbergs un Lietuvas sportists Benas Gutkauskas. Piektajā pozīcijā ir vēl viens Lietuvas sportists Andrius Petrovas ar 61 punktu.  No Latvijas sportistiem Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgas kopvērtējuma 11.vietā atrodas Andis Vārna, 23.vietā  Aleksandrs Šakūrovs (28 punkti) un 30.vietā Dainis Ozols (18 punkti).

Vērtējot piecus labākos zonas līderu rezultātus, kas tikš ņemti vērā arī skaitot punktus lielajam finālam, situācija rezultātu tabulā ir sekojoša: visvairāk punktu ir Annai Gromzinai – 81, otrs lielākais punktu skaits no regulārās sezonas ir Gunāram Kletenbergam – 75, trešo lielāko punktu skaitu PK fināla kvalifikācijai ieguvis Benas Gutkauskas – 73, Kristapam Neretniekam, vērtējot piecus labākos regulārās sezonas rezultātus, ir 69 punkti, bet Lietuvas sportistam Andrius Petrovas ir 59 punkti. Teorētiski, pie pozitīvas apstākļu sakritības un stabiliem startiem Varšavā, iespēja izcīnīt ceļazīmi uz Gēteborgu ir vēl vairākiem sportistiem Ziemeļu līgas sportistiem. Par kvalifikācijas punktiem cīnīsies arī vairāki Dienvidu līgas sportisti.

Ziemeļu līgas kopvērtējums: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WC&nfGroup=4003

Dienvidu līgas kopvērtējums: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WC&nfGroup=4004

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk