Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Kristaps Neretnieks kļūst par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi

Jātnieks Kristaps Neretnieks kļuvis par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi jāšanas sportā, šķēršļu pārvarēšānā Centrāleiropas zonas, Ziemeļu līgā. Par kvalifikāciju lielajam Pausaules kausa finālam, kas no 24.-28.aprīlīm risināsies Gēteborgā, Zviedrijā, Centrāleiropas zonas jātnieki marta sākumā cīnīsies zonas finālā Polijas galvaspilsētā Varšavā.

 

„Protams, ieņemt līderpozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā pirms mūsu zonas fināla ir ļoti patīkami, tajā pašā laikā tas uzliek lielāku atbildību,”  saka Kristaps Neretnieks.

Kristapam Neretniekam pēc 2012./2013.gada regulārās sezonas noslēguma ir 102 punkti, zonas kopvērtējumā PK iekaitē tiek skaitīti desmit labākie sezonas rezultāti, lielāko daļu punktu jātnieks izcīnījis pārī ar deviņus gadus veco Vestfāles šķirnes ērzeli Conte Bellini.

Otrajā vietā ar 99 punktiem atrodas Krievijas sportiste Anna Gromzina, trešajā pozīcijā ir Igaunijas sportists Gunārs Klettenbergs, bet ceturtajā lietuvietis Benas Gutkauskas, abiem ir 95 punkti. Kvalifikācijā lielajam zonas finālam tiek skaitīti pieci labākie regulārās sezonas laikā iegūtie rezultāti un punkti zonas fināla kvalifikācijas maršrutos.

„Skaidri zinu to, ka zonas fināls Varšavā būs ļoti interesants, lai izcīnītu vietu lielajā finālā, stabili jānostartē trīs kvalifikācijas maršrutos un neviens sportists uz zonas finālu nebrauc vienkārši piedalīties. Lielā mērā viss izšķirsies tieši Varšavā, taču mūsu izredzes ir ļoti labas,” tā sportists.

Kā ziņots, līdz šim neviens Latvijas sportists Pasaules kausa finālā jāšanas sportā nav startējis. 2000.gadā Guntars Siliņš ar zirgu Salana Radiant kvalificējās Pasaules kausa finālam, bet tajā nestartēja – finālsacensības norisinājās ASV pilsētā Lasvegasā, finansiālu iemeslu dēļ sportistam nebija iespējas turp doties.

„Kristapa Neretnieka panākums ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem sasniegumiem jāšanas sportā pēdējos gados. Mēs ceram, ka Kristapam izdosies veiksmīgi nostartēt sacesībās Polijā un kvalificēties Pasaules kausa finālam. Kristaps ar saviem startiem pierādījis, ka ir gatavs sacensties ar pasaules spēcīgākajiem jātniekiem,” saka Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus.

Tiesības startēt lielajā Pasaules kausa finālā no Centrāleiropas zonas iegūs trīs labākie sportisti pēc kopvērtējuma punktiem, zonas fināls risināsies no 7-10.martam Polijas galvaspilsētā Varšavā.

Jāšanas sportā Pasaules kausa izcīņa notiek 17 līgās, katras līgas spēcīgākie sportisti iegūst tiesības startēt Pasaules kausa finālā. Sportistu skaits, kuri izcīna tiesības startēt PK finālā, katrā zonā ir atšķirīgs.

Kristaps Neretnieks startē ar Krievijas zirgaudzētavas „Westfalen – Swit” zirgiem Continue un Con Pleasure, kā arī ērzeļiem Caramsin un Conte Bellini, zirgi pieder Fedorovsku ģimenei.

Kristaps Neretnieks un Conte Bellini „Helsinki UB International Horse Show”: http://youtu.be/fjgpkz_hJmM

Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgas kopvērtējums: https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=S_WC&nfGroup=4003

Karaliskā sporta veida valdzinājums

 Jāšanas sports prasa nozīmīgus ieguldījumus, ir saistīts ar lielu darbu ne tikai zirga mugurā, bet...

Skatīt vairāk

Kas ir Equipe programma un kā to izmantot?

Šajā sacensību sezonā Jauno jātnieku skola ir pievienojusies Equipe komandai, lai uzlabotu sacensību kvalitāti un...

Skatīt vairāk

Marta pirmajā nedēļas nogalē Jauno Jātnieku skolā notiks pirmās treniņsacensības

Marta pirmajā nedēļas nogalē Jauno Jātnieku skolā notiks pirmās treniņsacensības   Marta pirmajā nedēļas nogalē...

Skatīt vairāk