Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Kristaps Neretnieks veiksmīgi startē Pasaules kausa fināla Grand Prix

Šonedēļ Pasaules kausa finālā konkūrā Kristaps Neretnieks ir izdarījis to, kas līdz šim nav izdevies nevienam Latvijas jātniekam. Cīnoties starp 23 pasaules spēcīgākajiem sportistiem šķēršļu pārvarēšanā, Kristaps ieguva 21. vietu. Kvalificēšanās Pasaules kausa finālam jau ir liels sasniegums Latvijas jāšanas sportā, turklāt piedalīšanās Grand Prix kopā ar pašiem labākajiem no visas pasaules, sportistam ir liels pagodinājums.

Jau kopš ceturtdienas, 25.aprīļa, ar satraucošiem panākumiem Kristaps krāja punktus, lai ierindotos starp tiem pasaules jātniekiem, kuriem bija tas gods pretendēt uz Grand Prix.

Ceturtdien, 25.aprīlī, pirmajā Pasaules kausa kvalifikācijas maršrutā ar šķēršļu augstumu 150 cm Kristaps Neretnieks ar zirgu Continue  ierindojās 37. Vietā. Taču, otrajā kvalifikācijas maršrutā ar šķēršļu augstumu 160 cm jātnieks uzrādīja lielisku sniegumu ar zirgu Conte Bellini – pamatmaršruts tika veikts bez soda punktiem, tas ir, bez gāztiem šķēršļiem un iekļaujoties laika normā, tādejādi izcīnītot tiesības piedalīties pārlekšanā. Kopā šajā maršrutā piedalījās 38 dalībnieki, bet tiesīgi piedalīties pārlekšanā bija 15 sportiskie pāri, jeb jātnieki ar zirgiem. Arī pārlekšanas maršrutu Kristaps veica bez soda punktiem un ierindojās augstajā sestajā vietā. Tas nozīmē, ka Latvijas jātnieks izcīnīja iespēju startēt Pasaules kausa konkūrā Grand Prix maršrutā. Šim maršrutam kvalificējas 26 visvairāk kvalifikācijas punktus sakrājušie pasaules jātnieki, bet piedalījās 23.

Turklāt, piektdien, 26.aprīlī, Kristaps ar zirgu Caramsin uzrādīja lielisku rezultātu 150 cm maršrutā ar pārlekšanu. Sportiskajam pārim – Kristapam ar Caramsin – izdevās maršrutu veikt bez soda punktiem, kas ļāva pārlekšanā izcīnīt 7.vietu. Savukārt 140 cm augstajā maršrutā Kristaps ar zirgu Continue ieguva godalgoto trešo vietu! Šajā maršrutā piedalījās 17 dalībnieki, no kuriem tikai seši to veica bez soda punktiem. Kaut gan minētajos maršrutos netika vākti punkti Pasaules kausa kvalifikācijai, sportistam un viņa zirgiem tā bija laba iespēja uzkrāt pieredzi, parādīt savu veikumu augstas klases sacensībās un iegūt vērtīgas balvas.

Svētdien, trešajā fināla dienā – Rolex FEI World Cup Jumping Final III, Kristaps uzrādīja labu sniegumu Grand Prix. Tas bija 150 – 160cm augsts maršruts. Lai gan tika gāzti četri šķēršļi, tas ir labs rādītājs. Maršruts tika sastādīts tik sarežģīts, lai bez soda punktiem to varētu veikt vien pāris dalībnieku, bet, šajā gadījumā, no 23 labākajiem sportistiem maršrutu bez soda punktiem neveica neviens. Kristaps Pasaules kausa kopvērtējumā ieņem 21. vietu, tas ir vislielākais sasniegums Latvijai jāšanas sportā pēdējo gadu laikā. Pasaules kausa uzvarētāja šogad ir ASV sportiste Bīzija Madena ar zirgu Simon.

Jāpiemin, ka jāšanas sportā vienlīdz svarīgi ir ne tikai sportista prasmes, bet arī zirga ar, ko startē jātnieks, talants un veikums. Kristaps Pasules kausā sartēja ar trīs zirgiem – Caramsin, Continue un Conte Bellini. Galveno Grand Prix maršrutu Kristaps veica ar talantīgo un perspektīvo zirgu Conte Bellini.

Sacensību Grand Prix rezultātus iespējams apskatīt šeit

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk