Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Noslēdzies JJS turnīra 1. posms

28. un 29. maijā Inčukalnā, Jauno Jātnieku skolas sporta centrā notika pirmās šīs sezonas sacenības –  turnīra 1. posms, kurās jātnieki divu dienu garumā sacentās 11 dažādos maršrutos, sākot no vadības maršruta pašiem jaunākajiem dalībniekiem līdz  pat maršrutam ar 130 cm augstiem šķēršļiem.

Uz sacensībām bija ieradies ārkārtīgi liels dalībnieku skaits, abās dienās kopā tika doti vairāk kā 800 starti, neierasti liels bija ārvalstu sportistu skaits, kurš sastādīja gandrīz pusi no kopējā dalībnieku skaita. Lai sportisti justos labāk sacensību laikā, tika pieņemti vairāki lēmumi no organizatoru puses – pirmkārt, palielināt apbalvoto dalībnieku skaitu, maršrutos, kuros piedalījās vairāk kā 100 sportisti, apbalvojot nevis 6 godalgoto vietu ieguvējus, bet 12. Otrkārt, tika pieņemts lēmums rīkot maršrutus vairākos laukumos – tādā veidā jātnieki varēja izvairīties no ilgas gaidīšanas līdz nākamajam startam.

Pirmā sacensību diena tika iesākta ar vadības maršrutu pašiem mazākajiem sportistiem, kas tikai šogad uzsāk savas sporta gaitas. Tajā piedalījās 38 jaunie jātnieki, kuri par savu sniegumu saņēma tiesneša vērtējumu un visi saņēma saldas balviņas, diplomu un rozeti. 60 cm maršrutā piedalījās jātnieki ar jauniem zirgiem, kā arī poniju jātnieki. Labāko rezultātu poniju konkurencē uzrādīja Jauno Jātnieku skolas komandas jātnieks Ņikita Aleksejevs ar poniju Cielaviņa. 80 cm maršrutā 103 dalībnieku konkurencē vislabāko rezultātu uzrādīja Kristīna Zomera ar zirgu Quanta Costa 12, pārstāvot JSK Mustangs. Veiksmīgākais jātnieks 100 cm atvērtajā maršrutā bija Tadas Šeškas no Lietuvas ar zirgu Juta, bet 110 cm maršrutā uzvaru guva Mēmeles JSK jātniece Elizabete Griķe ar zirgu Adella. Diena noslēdzās ar British Horse Society atbalstīto 120 cm maršrutu, kurā uzvaru izcīnīja Lietuvas sportists Tadas Šeškas ar zirgu Butterfly.

Otrā diena sākās ar 60 cm ātruma maršrutu, kurā visātrāk maršrutu veica Anna Stavrova ar poniju Pipars. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 100 cm bērnu konkurencē nepārspēta bija Elizabete Maija Liepa ar zirgu Picasso no JSK Meždruvas-1, jaunzirgu konkurencē uzvarēja igauņu jātniece Annabel Louke ar Genius, bet atvērtajā konkurencē kārtējo uzvaru ieguva lietuvietis Tadas Šeškas ar zirgu Juta. 110 cm ātruma maršrutā labāko laiku, maršrutu veicot bez soda punktiem ieguva Toms Andrejs Plīkša ar zirgu Camerlane.

Dienas intriģējošākais maršruts bija 120 cm maršruts ar Džokeri, jo tajā cīnījās ne vien jaunie jātnieki līdz 25 g.v. par turnīra ieskaites punktiem, bet maršruta uzvarētājam tūrisma aģentūra “Vanilla Travel” bija sarūpējusi iespaidīgu balvu – ceļojumu uz Grieķiju 2 personām. Intriga saglabājās līdz pat pēdējam dalībniekam un uzvaru guva lietuviešu jaunais jātnieks Domantas Bagarauskas, kurš ieguva maksimālo punktu skaitu un par divām sekundēm apsteidza latviešu jauno jātnieci Sintiju Semeņkovu.

Sacensības noslēdzās ar 130 cm augstu maršrutu, kurš bija samērā sarežģīts un prasīja no jātniekiem īpašu piepūli un koncentrēšanos. Šajā maršrutā jātnieki krāj punktus pieaugušo konkurencē, lai cīnītos par iespaidīgu balvu turnīra finālā – Bruno Delgrange segliem! Maršrutā uzvaru guva Susan Kaleta no Igaunijas ar zirgu Aga Flamenco von Feicht.

Šajā sacensību sezonā jātnieki krāj turnīra ieskaites punktus 5 konkurencēs: jātnieki ar I un II grupas ponijiem, jātnieki līdz 16 gadu vecumam, jātnieki ar zirgiem līdz 5 gadu vecumam, jātnieki līdz 25 gadu vecumam, kā arī konkurencē “labākais JJS jātnieks 2016. gada sezonā”, piedaloties trīs turnīra posmos, bet uzvarētāji kopvērtējumos tiks noskaidroti septembrī.  Labākais sezonas jātnieks galvenajā konkurencē saņems grandiozu balvu – Bruno Delgrange seglus! Uzvaru izcīnīs jātnieks, kurš būs piedalījies visos 3 turnīra posmu galvenajos maršrutos un ieguvis vislielāko punktu skaitu. Savukārt, kopvērtējuma uzvarētājs poniju jātnieku konkurencē saņems ceļojumu uz Londonu, pateicoties tūrisma aģentūrai “Vanilla Travel”.

Nākamie JJS turnīra posmi notiks šādos datumos:

  • Turnīra 2.posms – 2.-3. jūlijs
  • Turnīra 3.posms, fināls – 17.-18. septembris

Jauno Jātnieku skolas organizatoru komanda izsaka pateicību visiem sportistiem un treneriem par pacietību un līdzdalību organizatorisku jautājumu risināšanā. Paldies visiem, kas ar sapratni reaģēja uz izmaiņām saistībā ar norisi dažādos laukumos, kā arī novērtējam dalībnieku iesaistīšanos un padomu sniegšanu, lai kopīgiem spēkiem pilnveidotu turnīru. Īpašu pateicību izsakām Aleksandram Vasiļjevam!

Uz tikšanos nākamajā turnīra posmā jau 2.-3. jūlijā!

Turnīru organizē Jauno Jātnieku skola sadarbībā ar Latvijas Jātnieku Federāciju.
Turnīru atbalstaTurnīru atbalsta: Vanilla Travel, Bruno Delgrange, British Horse Society, Knauf, banka “Citadele”, Zirgam.lv, medicīnas sabiedrība “ARS”, Pien Spa, Ceano Cosmetics, Havens barība, Fazer, “LATALFA”, “Abavas” vīna darītava, “Valmiermuižas Alus”, “Rāmkalni”,  Profi, WhatCar, Forever Sports Latvija, Latvijas Jātnieku Federācija.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk