Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Noslēdzies JJS turnīra 2. posms

2. un 3.  jūlijā Inčukalnā, Jauno Jātnieku skolas sporta centrā notika JJS turnīra 2. posms. Tajā piedalījās jātnieki no Latvijas un kaimiņvalstīm un divu dienu garumā cīnījās par turnīra ieskaites punktiem, kā arī vērtīgām balvām.

Apņēmīgajiem sportistiem šķērslis nebija ne sestdienas svelme, ne arī svētdienas lietus, sacensībās piedalīties bija ieradies liels skaits dalībnieku. Pirmā sacensību diena tika iesākta ar vadības maršrutu pašiem mazākajiem sportistiem, kas tikai šogad uzsāk savas sporta gaitas. Tajā piedalījās 24 jaunie sportisti, kuri par savu sniegumu saņēma tiesneša vērtējumu un visi saņēma saldas balviņas, diplomu un rozeti. 60 cm maršrutā piedalījās jātnieki ar jauniem zirgiem, kā arī poniju jātnieki. Šajā maršrutā labāko rezultātu atvērtajā klasē ieguva Katrīna Vīgupe ar zirgu Ekvadora no z/s “Vecpūķi”, taču labākā jātniece poniju konkurencē bija Patrīcija Liberte ar Mambo no “JJSK Meždruvas-1”.

Nākamie, kam tika dots starts, bija 80 cm maršruta dalībnieki, no 74 dalībniekiem ātruma maršrutā labākā bija Lietuvas sportiste Kotryna Kalaciovaite ar zirgu Paukste. 100 cm maršruts divās fāzēs pulcēja 57 dalībniekus, no kuriem visveiksmīgākais bija Tadas Šeškas no Lietuvas ar zirgu Juta. Izaicinošs sportistiem bija 110 cm ātruma maršruts, to bez soda punktiem veica vien 8 dalībnieki, uzvaru guva Matas Petraitis ar zirgu Bavarija (Lietuva). Sestdiena noslēdzās ar aizraujošu 120 cm maršrutu ar džokeri, saņemot maksimālo punktu skaitu un maršrutu veicot visātrāk, uzvaru guva Mantas Šeškas ar zirgu Hakas (Lietuva).

Otrā diena sākās ar 100 cm maršrutu trīs konkurencēs – jaunzirgu klasi, bērnu līdz 16 g.v., kā arī atvērto klasi. Labākais rezultāts bērniem līdz 16 g.v. bija Tīnai Dreimanei (JJSK Meždruvas-1), kura šobrīd ieņem arī līderpozīciju kopvērtējumā. Jaunzirgu konkurencē uzvarēja Annika Veerpalu ar zirgu Quentina (Igaunija), savukārt, atvērtajā konkurencē uzvarēja Tadas Šeškas ar zirgu Juta, kurš uzvarēja arī sestdienas 100 cm maršrutā. Maršrutā divās fāzēs ar šķēršļu augstumu 110 cm uzvaru guva Aija Grēna ar zirgu Alibi (LPJSK), kas izpelnījās pelnītas ovācijas no skatītāju puses par lieliski veikto maršrutu.

“Knauf” atbalstītajā 120 cm maršrutā uzvarētāja – Beata Laseviča ar zirgu Rokoko (JJS). Ar šo rezultātu Beata strauji pietuvojās jauniešu līdz 25 g.v. kopvērtējuma līderei Sintijai Semeņkovai. Sacensību kulminācija bija “Bruno Delgrange” atbalstītais Grand Prix – 130 cm augsts maršruts ar pārlekšanu. Tajā intriga saglabājās līdz pēdējam brīdim – no 27 dalībniekiem 9 pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlekšanai, savukārt pārlekšanā 4 dalībnieki izleca bez soda punktiem, tāpēc katra sekundes desmitdaļa bija no svara. Uzvaru guva Kristupas Petraitis no Lietuvas ar zirgu Dylano M, par 0,37 sekundēm apsteidzot brāli Matas Petraitis. Šajā maršrutā jātnieki krāj punktus pieaugušo konkurencē, lai cīnītos par iespaidīgu balvu turnīra finālā – Bruno Delgrange segliem.

 

Šajā sacensību sezonā jātnieki krāj turnīra ieskaites punktus 5 konkurencēs: jātnieki ar I un II grupas ponijiem, jātnieki līdz 16 gadu vecumam, jātnieki ar zirgiem līdz 5 gadu vecumam, jātnieki līdz 25 gadu vecumam, kā arī konkurencē “labākais JJS jātnieks 2016. gada sezonā”, piedaloties trīs turnīra posmos. Uzvarētāji kopvērtējumos tiks noskaidroti septembrī.  Labākais sezonas jātnieks galvenajā konkurencē saņems grandiozu balvu – Bruno Delgrange seglus. Savukārt, kopvērtējuma uzvarētājs poniju jātnieku konkurencē saņems ceļojumu uz Londonu, pateicoties tūrisma aģentūrai “Vanilla Travel”.  Turnīra fināls notiks 17. – 18. septembrī.

Turnīra kopvērtējums pēc 2. posma

Jātnieki ar I un II grupas ponijiem
1. Sintija Elizabete Apsīte (JSK “Reiteri”), 38 punkti
2. Anna Stavrova (JSK “Imakas”), 34 punkti
3. Patrīcija Liberte (JJSK “Meždruvas-1”), 24 punkti

Jātnieki līdz 16 g.v.
1. Tīna Dreimane (JJSK “Meždruvas-1”), 38 punkti
2. Elizabete Maija Liepa (JJSK “Meždruvas-1”), 36 punkti
3. Laurute Fiodorovaite (Zigmo žirgai), 18 punkti

Jātnieki līz 25 g.v.
1. Sintija Semeņkova (JSK “Kriķi”), 23 punkti
2. Beata Laseviča (JJS), 21 punkts
3. Laura Penele (z/s Lielceri), 18 punkti

Jātnieki ar zirgiem līdz 5 gadu vecumam
1. Ģirts Bricis ar zirgu Skato (Sport de Lux), 24 punkti
2./3. Annabel Louke ar zirgu Genius (Igaunija), 20 punkti
2./3. Annija Veerpalu ar zirgu Quentina (Igaunija), 20 punkti

Labākais JJS jātnieks 2016. gada sezonā
1. Maira Leja (JJS), 28 punkti
2. Ģirts Bricis (Sport de Lux), 26 punkti
3. Susan Kaleta (Viljandimaa RSK), 23 punkti

Turnīru organizē Jauno Jātnieku skola sadarbībā ar Latvijas Jātnieku Federāciju.
Turnīru atbalsta: Vanilla Travel, Bruno Delgrange, British Horse Society, Knauf, Zirgam.lv, medicīnas sabiedrība “ARS”, Pien Spa, Ceano Cosmetics, Havens barība, Fazer, “LATALFA”, “Abavas” vīna darītava, Rāmkalni, Profi, WhatCar, Forever Sports Latvija, “Valmiermuižas Alus”, Latvijas Jātnieku Federācija.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk