Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Noslēgušās 8. Vislatvijas Zirgu dienas

Par tradīciju kļuvušās Vislatvijas Zirgu dienas šogad notika svētku noskaņās, priecējot gan lielus, gan mazus skatītājus un papildinot ar dažādiem šova elementiem. Jātnieki varēja sacensties sevis izvēlētas mūzikas pavadījumā, tērpušies paši izvēlētos un radītos tērpos. Papildus tam maršrutu starplaikos skatītājus priecēja dažādi šovi, zirgu parādes un paraugdemonstrējumi. Īpašu skatītāju atzinību izpelnījās stafetes bērniem ar ponijiem un pieaugušo jātnieku komandu stafetes. Pasākuma laikā darbojās amatnieku tirdziņi, bērniem bija iespēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās, izjāt ar dzīviem zirgiem vai ponijiem kā arī piedalīties radošajās darbnīcās.

Pirmā sacensību diena 11.jūlijs iesākās senāko jāšanas sporta veidu – pajūgu braukšanu, kuru turpināja konkūrs, kurā piedalījās bērni līdz 16 gadiem ar zirgiem vai ponijiem. Pēc tam sekoja stafetes maršruts jātniekiem līdz 16 gadu vecumam ar ponijiem, kurā piedalījās arī palīgi. Dienas otrajā pusē īpaši azartiskas bija sacensības ar izslēgšanu, kur sacentās divi jātnieki vienlaicīgi. Katra dueļa uzvarētājs piedalījās nākamajā kārtā, kur šķēršļa augstums tika palielināts ar katru reizi par pieciem cm. (šķēršļa augstums bija 100-115). Pirmajā dienā īpašu skatītāju atsaucību guva RIDE&DRIVE, jo ir nenopietnākais maršruts visas sacensībās – tajās vienlaicīgi sacentās traktors un zirgs. Viens dalībnieks veica maršrutu zirga mugurā, startējot uz ātrumu un precizitāti. Otrs dalībnieks maršrutu veica, braucot ar traktoru un startējot ar ātrumu. Starplaikos skatītājus priecēja poniju parāde un adžiliti – suņu sporta veids, kur noteikto maršrutu suns veic uz ātrumu. Suns skrien bez pavadas un saimnieka klātbūtnes.

Otrā sacensību diena 12.jūlijs tika atklāta ar Izaicinājuma kausu, kur startēja hobija līmeņa jātnieki, pārvarot 60cm augstumu un Ideālais laiks, kurā startēja bērni līdz 16 gadu vecumam. Diena turpinājās ar eleganto un aristokrātisko iejādi un pēc tam šī gada sacensību jaunumu – pajūgu braukšanu un rikšošanas sacensībām. Pēcpusdienā sekoja secīgā stafete līdz pirmajai kļūdai – maršrutā startē divi dalībnieki. Pirmais dalībnieks pārvar šķēršļus līdz pirmajai kļūdai un pēc katras kļūdas maršrutu turpina otrs dalībnieks līdz maršruts pabeigts divas reizes. Pasākuma kulminācija – skatītāju ilgi gaidītais Dāmu un kungu kauss, kurš atšķiras no citiem maršrutiem ar to, ka jātnieki radoši ir izgreznojušies tautas tērpos, skaistās princešu kleitās vai kungi rotājušies ar skaistiem tauriņiem un speciāli veidotiem tērpiem.

Sacensību uzvarētāji:

Maršruts Nr. 1 Pajūgu braukšanas sacensību uzvarētāja Zane Krūmiņa ar zirgu Orkāns.

Maršruts Nr. 2AŠķēršļu augstums 60 cm (Art.238.2.1) Maršruts jātniekiem līdz 16 g.v. AR ZIRGIEM, kuri nestartē ieskaites maršrutos ar šķēršļu augstumu 100 cm un augstāk uzvarētāja Liene Krūmiņa ar zirgu Kaprīze.

Maršruts Nr. 2B Šķēršļu augstums 60 cm (Art.238.2.1) Maršruts jātniekiem līdz 16 g.v. AR PONIJIEM, kuri nestartē ieskaites maršrutos ar šķēršļu augstumu 100 cm un augstāk uzvarētāja Anna Stavrova ar zirgu Pipars.

Maršruts Nr. 3 Stafetes maršruts jātniekiem, palīgiem. Uzvarētāja Tīna Dreimane/Betija Vegere ar zirgu Mambo

Maršruts Nr. 4 Šķēršļu augstums 100 cm (Art. 267) Nogāzi-steidzies, bez ierobežojumiem. Uzvarētāja Unda Egendorfa ar zirgu Laidlesa.

Maršruts Nr. 5 Šķēršļu augstums 100-115 cm. Sacensības ar izslēgšanu (Art. 272.) Uzvarētāja Gelinta Apse ar zirgu Leksija Lilu.

Maršruts Nr. 6 RIDE and DRIVE Uzvarēja Anna Apsīte un Martiņš Lifanovs ar zirgu Lenija.

Maršruts Nr.7A Izaicinājuma Kauss Šķēršļu augstums 60 cm. Ideāls laiks. Uzvarēja Ilona Beirote ar zirgu Atēna.

Maršruts Nr.7B Šķēršļu augstums 60 cm. Ideāls laiks. Uzvarēja Ņikita Aleksejevs ar zirgu Arafat.

Maršruts Nr.8 Sacensības iejādē (Shēma III – KȔR) Uzvarēja Terēze Rozenberga ar zirgu Kolers.

Maršruts Nr.9 Sacensības iejādē (Shēma III – KȔR pāriem) Uzvarēja Airisa Penele ar Landino.

Maršruts Nr. 10 Pajūgu braukšanas sacensības 10 A Zirgu vienjūgi (5 g.v. un vecāki) Uzvarēja Zane Krūmiņa ar zirgu Orkāns. 10 B Poniju vienjūgi (5 g.v. un vecāki) Uzvarēja Sergejs Feoktistovas ar zirgu Kaviške.

Maršruts Nr. 11 Secīgā stafete Līdz pirmajai kļūdai. Šķēršļu augstums 100 cm (Art. 268.2.3.) Uzvarēja Signe Melkina ar zirgu Akustik 4.

Visi sacensību rezultāti – http://www.leflatvia.lv/web/?id=415691

Turnīru organizē Jauno Jātnieku skola sadarbībā ar Latvijas Jātnieku Federāciju.

Vairāk informācijas: www.latvianhorses.lv

 

Turnīru atbalsta: LJF, PATA AB, Vanilla Travel, ARS, Pūre, Fazer, Havens, Plastikas ķirurģijas klīnika, Dobeles Dzirnavnieks, Flisi, Ģimenes vīna darītava “Abavas”, Ceano Cosmetics, Pien Spa, Vespucci, Eggersmann,  Alveta, Henkel, Baileys, Hotel Mercure Riga.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk