Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Padomi, gatavojoties Ziemas čempionātam

28. janvarī sākas Latvijas Ziemas čempionāts konkūrā. Tā kā sacensību norisē bijusi pauze, atgādinām par būtiskām lietām, kas jāievēro katram, lai labāk sagatavotos sacensībām un nerastos nekādi pārpratumi. Konsultē Lietuvas jātnieka Andriusa Petrovas palīgs Diāna Dadzīte un sacensību stjuarts Indra Gabaliņa.

 

  • Laicīgi piesakies sacensībām!
  • Pārliecinies vai zirgam ir veiktas visas nepieciešamās vakcinācijas, un vai zirga pasē ir visi nepieciešamie ieraksti!
  • Pārliecinies vai ar zirga veselības stāvokli viss ir 100% kārtībā, neved uz sacensībām slimu vai pat nedaudz apslimušu zirgu!
  • Pārliecinies vai transportēšanas laikā zirgs ir pasargāts no traumām!
  • Pārdomā vai tu ar cīņasbieru tiešām esiet gatavi sacensībām!

Diāna Dadzīte atgādina par lietām, kas svarīgas zirga labsajūtai sacensībās: „Pirms dodamies uz sacensībām ir jānotīra inventārs, ceļa somās liekam tikai tīras lietas. Vajadzētu notīrīt un sapucēt arī pašu zirgu, jo sacensības ir svētki. Neaizmirstiet, ka ārā ir ziema, tas nozīmē, ka netikai jums ir auksts, bet arī jūsu zirgam, saģērbjam  savus mīluļus siltās segās.  Atbraucot uz sacensībam piedāvājiet zirgam padzerties, tadēļ ņemam līdz arī spaini, kur ieliet ūdeni. Ja esiet sacensībās visu dienu, tad atcerieties, ka ne tikai jums gribās ēst, bet arī jūsu cīņu biedram, tādēļ siena balītei un barības traukam ir jābūt līdz. Vajadzētu arī segas, kas liekmas, zirgu soļojot, pirms un pēc maršruta. Nekādā gadījumā neatstājiet savu zirgu furgonā vai boksā ar sacensību kājsargiem! Visbeidzot, neaizmirstiet par zirgu, kurš stāv furgonā vai būdā, ik pa laikam aizejiet līdz viņam un paskatieties kā viņam iet, droši zinu, ka no burkāna vai cukura grauda viņš noteikti neateiksies! Zirgs ir pirmajā vietā!”

Indra Gabaliņa atgādina būtiskākos noteikumus: „Dārgie sportisti vēlos atgādināt par lietām, kas mēdz aizmirsties braucot uz sacensībām! Atļautā steka garums ir 75cm. Apģērbam ir jābūt tīram, bērniem zem aizsargvestēm ir jabūt sacensību žaketei nevis jaciņai.  Jātnieki, nelieciet piešus otrādi, arī tas nav atļauts. Atgādinu, ka jaunzirgiem  pakaļējo kāju aizsargiem jābūt ar maksimālo iekšējo garumu 16 cm un minimālo ārējo platumu 5 cm.  Ārā ir ziema, ņemiet saviem zirgiem siltas segas, un labāk vienu vēl rezervē! Sacensību inventāram ir jābūt tīram un koptam.”

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk

“Jauno jātnieku skola” atsāk sacensību sezonu

Ar prieku vēstām, ka šogad pirmās sacensības notiks 11. un 12. jūlijā “Jauno Jātnieku skolas”...

Skatīt vairāk

Plānotās sezonas atklāšanas sacensības – Jauno Jātnieku skolas turnīra 1. posms, ir atcelts

 “Šajā dīvainajā un neparedzamajā laikā vēlamies vēstīt ne tik priecīgas vēstis, ņemot vērā ārkārtas situācijas...

Skatīt vairāk