PAVASARIS JEB LAIKS, KAD DOTIES APVIDŪ!

Pavasaris gandrīz jebkuram saistās ar došanos pie dabas un izbaudīt pamazām zaļojošo apkārtni. Pirmie izgājieni apvidū ar zirgiem noteikti ir tā lieta, par kuru jātnieki sāk domāt jau tad, kad ir uzsnidzis pirmais sniegs. Taču, lai apvidus gājieni būtu patīkami gan tiem, kas atrodas zirgu mugurās, gan tiem, kuri satiek jātnieku bariņu, ir būtiski ievērot drošības noteikumus!

Ķiveres

Dodoties apvidū, ir svarīgi, ka visiem jātniekiem galvās ir ķiveres! Pat ja esat nolēmuši tikai pasoļot pa mežu, ķivere ir svarīgākā no drošības sastāvdaļām, jo nekad nevar būt drošs, kas var ceļā atgadīties.

Drošības vestes

Jaunajiem jātniekiem kā arī tiem, kuri nav pieredzējuši sēdēt zirga mugurā, būtisks drošības elements ir drošības vestes, kas pasargā no muguras traumām kritienu gadījumā. Apvidus ne vienmēr sastāv no pļavām, bet gan arī no kritušiem kokiem, akmeņiem un rakumiem.

Atstarojošie elementi

Tumšākos laikapstākļos noteikti ir jāparūpējas par to, lai gan zirgs, gan jātnieks ir redzams no pietiekama attāluma. Sevišķi tas ir attiecināms gadījumos, ja pamats ir slidens, un tiem, kuri brauc garām ar auto vai motocikliem, būtu pietiekami daudz laika, lai samazinātu braukšanas ātrumu, jūs ieraugot.

Inventārs

Katru pavasara sezonu ir svarīgi pārliecināties, vai inventārs nav bojāts, vai tas der gan zirgam, gan jātniekam. Pat nedaudz ieplīsušas kāpšļu siksnas vai pavadas negaidītā brīdī var pārplīst, kas var beigties ar nopietnām traumām vai negadījumiem. Inventārs ir regulāri jākopj, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk!

Citi drošības noteikumi

Ja apvidū ejat lielākā kompānijā, ir jāatceras, ka ir jāievēro distance no pretī ejošā zirga – jāiedomājas, ka starp jums ir vēl viens zirgs. Distance jāievēro, lai izvairītos no sasperšanas un otra zirga nobiedēšanu. Vienmēr arī atcerieties līdzi paņemt mobilo tālruni, lai nepieciešamības gadījumā jūs varētu izsaukt palīdzību (ne tikai negadījumu gadījumā, bet pat tad, ja esat apmaldījies, esat pamanījis ko neierastu, utt.). Pirms dodaties apvidū, noteikti informējiet tos, kuri paliek mājās – kur jūs ejat, cik ilgi plānojat būt prom.

Vienmēr atcerieties cienīt sevi un apkārtējos, lai pastaiga svaigā gaisā būtu patīkama arī tiem, kurus satiekat pa ceļam!

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk