Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Sacensības Baltic Cup 2011 pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Sestdien un svētdien, 14. un 15. maijā Babītes novada Trenču Ozolos notika starptautiskas sacensības Baltic Cup 2011, kuras organizēja Rīgas jāšanas sporta klubs RJSK Sport de Lux un Igaunijas Jātnieku sporta klubs Parkuur, sadarbībā ar Babītes novada domi un Latvijas Jātnieku federāciju. Sacīkstes pulcēja Baltijas valstu mērogam rekordlielu dalībnieku skaitu.

Latvijas valsts izlases sportists un 2010.gada LR čempions konkūrā Ģirts Bricis, kopā ar RJSK „Sport De Lux” prezidenti Kati Ansoni ir Baltic Cup 2011 sacensību iniciatori un organizatori.

 

Izcīņa risinājās desmit maršrutos. Galvenajam, Grand Prix maršrutam, ar 135 cm augstiem šķēršļiem, no 62 startējošajiem, kvalificējās 38 dalībnieki. Seši pamatmaršrutu veica bez soda punktiem. Vietu sadalījumu izšķīra pārlekšana, kurā nekļūdīgi vairs bija tikai trīs dueti, augstākās godalgas sadalot šādā secībā: Benas Gutkauskas ar Lascar (Lietuva) 0 s.p./36,41 s, Andis Vārna ar Marmoru (Latvija, SK Quattro) 0 s.p./37,66 s un Benas Gutkauskas ar Irco 09 (Lietuva) 0 s.p./38,71 s.

LJF prezidents Agris Blaus izsaka gandarījumu par lielo dalībnieku skaitu:

-Sacensības bija organizētas augstā līmenī, pie tam rīkotājs Ģirts Bricis ir mūsu valsts izlases jātnieks. Mani priecē fakts, ka uz Baltic Cup 2011 bija atbraukuši Baltijas valstu spēcīgākie jātnieki. Es lepojos ar Latvijas sportistu panākumiem un ceru, ka šīs sacensības kļūs par tradīciju.

Sacensību galvenā maršruta uzvarētājs Benas Gutkauskas:

– Man patika sacensības, un mani zirgi lēca ļoti labi. Esmu priecīgs, ka uzvarēju, kā arī par to, ka gūta ļoti laba pieredze pirms došanās uz Maskavu, kur mēneša laikā paredzēts starts četrās nopietnās sacensībās. Esmu jauns – man ir 24 gadi, arī pieredzes ir daudz, taču vēlos to arvien papildināt. Mūsu ģimenei Lietuvā pieder divas jāšanas sporta bāzes – Žagarē un Šauļos. Man ir lieliskas iespējas trenēties, tādēļ domāju par arvien augstākiem rezultātiem. Paldies par sacīkstēm!

Andis Vārna ar Marmoru sacensību galvenajā maršrutā izcīnīja otro vietu, un bija labākais no Latvijas jātniekiem. Viņš saka:

– Bija labas sacensības, daudz dalībnieku un interesanta konkurence. Tas bija kā treniņš pirms lielākām starptautiskām sacīkstēm. Esmu apmierināts ar startu un to, ka te varēja sajust īstu starptautisku sacensību atmosfēru.

 

Sacensību organizatore un sacīkšu idejas autore, RJSK Sport de Lux prezidente Kate Ansone:

– Esmu ļoti gandarīta par to, ko mums izdevās paveikt, – sarīkot sacensības, kurās vienā dienā bija vairāk nekā 300 startu, kas šāda līmeņa sacīkstēs Latvijā ir rekords. Protams, tas nebūtu paveicams bez sacensību materiālajiem atbalstītājiem un lieliskās komandas. Paldies viņiem! Vislielākā atzinība mums ir tā, ka sportisti ieradās tik kuplā skaitā no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Somijas. Četru valstu sastāvos bija valsts izlašu sportisti – no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Šīs ir jau otrās sacīkstes, kuras rīkoju. Pirmās bija Sport De Lux Kauss 2010. Vēlos turpināt tradīciju un radīt svētkus sportistiem, jo pati esmu jātniece un zirgi ir mana sirdslieta. Svarīga ir ne tikai sportistu cīņa laukumā, bet arī viņu viesmīlīga uzņemšana, priekšnesumi, skaistas apbalvošanas ceremonijas un draudzīga atmosfēra.

Pirms sacensību galvenā maršruta uzstājās dziedātājs Lauris Reiniks, kurš ne pirmo reizi piedalās jāšanas sporta pasākumos. Kāpēc? Populārais dziedātājs skaidro:

– Esmu šeit tāpēc, ka man patīk zirgi un suņi. Abi šie dzīvnieki man ir mīļi, taču pašam neviena nav… Te tos var satikt. Esmu trenējies jāšanas sportā, apguvis tā pamatiemaņas – klasisko jāšanu, kā arī vesternu. Iespējams, esmu vienīgais Latvijas šovbiznesa pārstāvis, kurš šādos pasākumos ierodas nevis tāpēc, lai piesaistītu papildu interesentus, bet tāpēc, ka man tas nāk no sirds un es šo nodarbošanos labi saprotu.

Sacensībās ar 120 cm augstiem šķēršļiem un džokeri startēja Latvijas sacensību apstākļos pēdējā laikā nebijis dalībnieku skaits – 115 sportiskie pāri. Uzvarēja Sergejs Šakurovs, kurš par sacīkstēm saka:

– Sacensības man patika, jo bija liela konkurence un varēja sacensties ar spēcīgiem sportistiem, kurus ikdienā neredzam. Tas bija kā ģenerālmēģinājums pirms CSI* sacensībām Ruilā, Igaunijā, kur galvenie konkurenti mums būs šie Igaunijas un Lietuvas jātnieki, ar kuriem sacentāmies tagad. Patīkami, ka tik apmeklētas sacīkstes notika netālu no Rīgas, un nebija problēmu šurp atbraukt. Esmu apmierināts ar to, kā mani zirgi veica distances, bet visvairāk, protams, ar uzvaru maršrutā ar džokeri, kur tik lielā konkurencē vinnēju ar zirgu Ginster.

 

LJF Preses dienests

 

Rezultāti LJF mājaslapā

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk