Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Septītās Vislatvijas Zirgu dienas grandiozi nosvinētas!

5. un 6. jūlijā Jauno Jātnieku skolas sporta centrā Inčukalnā norisinājās aktīvās atpūtas un brīvdabas izklaides pasākums Vislatvijas Zirgu dienas. Abas pasākuma dienas tika pavadītas dinamiskā gaisotnē – 13 dažādos maršrutos sacentās gan bērni poniju konkurencē, gan pieredzējuši jātnieki ar augstas klases sporta zirgiem.

Par tradīciju kļuvušās Vislatvijas Zirgu dienas jau septīto gadu pulcēja ievērojamu skaitu dalībnieku, un kopumā abās dienās tika veikti vairāk kā 370starti. Tāpat Zirgu dienu atmosfēru un piedāvātās izklaides izbaudīt bija ieradušās daudzas ģimenes ar mazākiem un lielākiem bērniem, liels atbalstītāju, līdzjutēju un zirgu mīļotāju skaits, kopā vairāk kā 6000 apmeklētāji.

Pasākuma organizatore Jauno Jātnieku skolas direktore Inga Praņevska ir apmierināta ar aizvadīto nedēļas nogali: „Es ar prieku secinu, ka jāšanas sports Latvijā kļūst arvien populārāks. To var novērot katrās Jauno Jātnieku skolas sacensībās – jātnieki, gan tie, kas startē hobija līmenī, gan tie, kas ar jāšanu nodarbojas profesionāli, kļūst arvien vairāk. Bet Vislatvijas Zirgu dienas man īpaši patīk, jo jātniekiem dod iespēju radošai pašizpausmei- šeit var atļauties vairāk, piemēram, startēt ar kuplu kleitu, kovboja tērpā vai hokejista kreklā- Zirgu dienās mēs atkāpjamies no ierastajiem noteikumiem”.

Pirmā no dienām, 5. jūlijs, tika veltīta konkūra, jeb šķēršļu pārvarēšanas disciplīnai un septiņos maršrutos sacentās jātnieki no visas Latvijas. Sacensību starplaikos skatītājus priecēja jautrais Adžiliti suņu šovs, līnijdeju priekšnesums, kā arī interesantā poniju parāde, kurā varēja apskatīt visdažādāko šķirņu ponijus. Diena pagāja azartiskā un jautrā atmosfrērā un dalībniekiem vairākkārt bija jāizpilda dažādi sarežģīti uzdevumi, piemēram, vienā no poniju maršrutiem kopā ar palīgu jāveic stafete, kur jātnieks veic īsu maršrutu caur šķēršļiem, toties palīgs- ar ķerru, pilnu krāsainām bumbiņām.

Kā labāko pāri 1.A maršrutā sevi pierādīja B. Buksle ar zirgu Gvido, toties 1.B maršrutā- T. Dreimane ar zirgu Mambo. Jātniecei T. Dreimanei diena bija patiesi veiksmīga, jo viņa ar zirgu Maorita guva uzvaru arī 2. maršrutā. Trešajā maršrutā- poniju stafetē – uzvarēja E. Paškevica un M.M. Tūtiņa, toties ceturtajā maršrutā, kurā jātniekiem bija jāstartē apģērbā ar vesterna elementiem veiksmīgākais no „kovbojiem” izrādījās R. Neretnieks. Piekto maršrutu visprecīzāk un ātrāk veica Jauno Jātnieku skolas sportiste M. Grahoļska ar zirgu Čipendeils, taču pirmspēdējā maršrutā uzvaru guva lietuviešu jātniece Rūta Šeduikyte ar zirgu Hakas. Dienas noslēgumā visus priecēja jautrā stafete „Ride and Drive”, kur jātnieks kopā ar palīgu traktorā, veica maršrutu, cenšoties iekļauties pēc iespējas īsākā laikā. Sīvā cīņā, maršrutā uzvarēja komanda „Limbāžnieki”- M. Grahoļkska ar R. Neretnieku un zirgu Čipendeils.

Otrā Vislatvijas Zirgu diena aizsākās ar eleganto un aristokrātisko iejādi.Divos maršrutos skaistu sniegumu parādīja zirgi un jātnieki, taču veiksmīgākās jātnieces izrādījās M. Bojāre un M. Žagata pāru disciplīnā, un uzvaru III shēmā guva J. Stepanova.

Tālāk, sadarbībā ar Latvijas šķirnes zirgaudzētāju asociāciju, notika Latvijas šķirnes zirgu demonstrācija, kā arī īpašs „Izaicinājuma” kauss šķēršļu pārvarēšanā, kurā piedalījās tikai Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgi un uzvaru guva A. Tašiņa ar zirgu Safīrs. Maršrutā, kurā piedalījās cilvēki, kas ir cieši saistīti ar jāšanas sportu, kaut arī paši nav aktīvi sportisti (piemēram, zirgaudzētāji, zirgkopēji, treneri, tiesneši, grūmi, pajūgu un iejādes sportisti, veterinārārsti u.c.), uzvaru guva D. Tirzīte. Vienpadsmitajā maršrutā, pāru stafetē uz ātrumu, veiksmīgākie bija M. Grahoļska un R. Neretnieks. Krāšņajā dāmu kausā, kurā jātnieces startēja kleitās, pirmo vietu guva lietuviete Rūta Šeduikyte, taču kungu maršrutā, kurā jātnieki piedalījās ar maskām, veiksmīgākais izrādījās arī pārstāvis no Lietuvas- Tadas Šeškas.

Galvenais un noslēdzošais Vislatvijas Zirgu dienās bija maršruts ar 120cm šķēršļu augstumu. Konkurence bija sīva un starp 32 jātniekiem labāko rezultātu uzrādīja lietuviešu sportiste Rūta Šeduikyte ar zirgu Hakas.

Pasākumu organizēja: Jauno Jātnieku skola, sadarbībā ar LJF, JK Viktorija un Havens

Sacensību atbalstītāji: Valsts Lauku tīkls, LLKC, LOSP, LZB, LJF,LŠZAA, Havens, Vanilla Travel, Citadele, ARS, zirgu piekabes Sirius, Plastikas Ķirurģijas Klīnika , IKU Eduards, Fazer, Pūre, Flisi, Hoveler, Torpol, Henkel, Vespucci, Baileys, Ģimenes vīna darītava “Abavas”, Eggersmann, Ceano Cosmetics, Pien-Spa, Very Berry, Peri, DBA Technologies, Biļešu paradīze, Lexa, Kentaurs, Zirglietas.com, National Geographic Latvija, Direct Flor un Master Security.

Informē: ReTV, Radio Tev, Radio Skonto, Apollo.lv, TVnet.lv, Draugiem.lv, Radio 7, Zirgam.lv, JC Decaux.

Sacensību rezultāti

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk