Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Vai sacensības Inčukalnā rīkot divas dienas?

Jau pāris nedēļas kā aizvadīts “Viktorijas Kauss 2011”, kurš aizvadīts ļoti veiksmīgi, taču organizatorus vēl aiz vien nodarbina viens ļoti būtisks jautājums – vai sacensības Inčukalnā rīkot divas dienas?

Gan “Inčukalna pavasaris 2011”, gan “Viktorijas Kauss 2011” aizvadīts labāk kā cerēts, dalībnieku skaita ziņā noteikti. „Viktorijas Kausā 2011” piedalījās 149 sportisti ar 185 zirgiem no 37 sporta klubiem, kopā visas dienas garumā bija 342 starti. Mazākais jātnieks bija Madara Pētersone no JSK „Princis”, kurai ir seši gadi. Lielākais dalībnieku skaits bija no „Rezerves Virsnieku Apvienības”, kopā 13 jātnieki, bet JSK „Princis” pārstāvēja 12 jātnieki, pa deviņiem jātniekiem startēja no sporta klubiem „Temperaments”, „JJS Saldus”, „Tīraines Staļļi” un LJAA.

 

“Godīgi sakot, mēs negaidījām tik lielu atsaucību, sevišķi jau uz “Viktorijas Kausu 2011”, jo tā nedēļas nogale un arī iepriekšējās, bija sacensībām bagātas,” saka sporta kluba “Viktorija” vadītāja Ilona Beirote. “Protams, lielais dalībnieku skaits mūs ļoti aizkustina un liek darboties vēl sparīgāk, piemēram, „Viktorijas Kausā 2011” mums pietrūka tik elementāras lietas kā pārvietojamās tualetes, bija šādas tādas kļūdas un neskaidrības ar starta kārtībām. Šīs gan ir lietas, ko var viegli atrisināt, piemēram, laicīgi piesakoties sacensībām. Pagaidām liela daļa zirgu saimnieku un sportistu nerespektē pieteikšanās termiņus, tas, savukārt, mums neļauj pienācīgi sagatavoties,” stāsta Ilona Beirote.

„Mani “Viktorijas kauss 2011″ ļoti iepriecināja ar organizētību un pozitīvo noskaņu. Neskatoties uz lielo dalībnieku skaitu, viss norisinājās kārtīgi un ātri, lai ikviens sportists varētu piedalīties sacensībās un paspēt nostartēt līdz tumsas atnākšanai. Mani ļoti apmierināja laukuma kvalitāte un prieks, ka sportistiem tiek nodrošinātas arī pusdienas,” saka Linda Ansule, kura “Viktorijas Kausā 2011” ar Lemonu 120cm ātruma maršrutā ar džokeri izcīnīja 2.vietu.

“Manuprāt, Inčukalns ir kļuvis par vispopulārāko sacensību vietu, jo organizācija ir lieliska, attieksme tāda, no kuras citiem sacensību organizatoriem vajadzētu mācīties,” saka Evita Baradovska, kura, strādājot par palīgu Krievijas sportistei Žannai Kim, bijusi ne vienās vien augsta līmeņa starptautiskās sacensībās.

Gan organizatoru vidū, gan skatītāju, atbalstītāju un sportistu vidū ne reizi vien pēc “Inčukalna Pavasara 2011” un arī “Viktorijas Kausa 2011” izskanējusi doma, ka sacensības būtu jārīko divas dienas, jo pateicoties augstajam organizatoriskajam līmenim, startēt gribētāju ir daudz. “Jāatzīmē atbalstītāju piesaistīšana un bagātīgais balvu fonds, tas ir patīkami, starta nauda ir zemāka, bet balvas vairāk, kā ieskaites sacensībās. Viss ir veidots, lai jātnieki un zirgi justos komfortabli un apmierināti. Noteikti brauktu vēl uz šādām sacensībām, ja būtu tāda iespēja, vienīgi organizatoriem būtu jāapsver variants par divu dienu sacensību rīkošanu,” saka sportiste Linda Ansule. Līdzīgs viedoklis ir arī Evitai Baradovskai, kura ierosina mazos sacensību maršrutus likt pirmajā sacensību dienā, bet lielos otrajā.

Kā domājat jūs? Lūdzam dalīties ar saviem ieteikumiem un komentāriem, gan komentējot rakstu, gan rakstot uz info@latvianhorses.lv

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk