Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

Vislatvijas Zirgu dienas noslēgušās, laurus plūc Guntars Siliņš!

Svētdien vēlā pēcpusdienā noslēdzās sestās „Vislatvijas Zirgu dienas”, kuras norisinājās 20. un 21. jūlijā „Jauno Jātnieku skolas” sporta bāzē Inčukalnā. Līdztekus daudzveidīgām atrakcijām, izjādēm un zirgu iepazīšanas pasākumiem, abas dienas no agra rīta līdz vēlam vakaram norisinājās sacensības 14 dažādos maršrutos konkūrā un iejādē. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk kā 180 sportisti un sacensības vēroja ap 4000 skatītāju. Par galvenā konkūra  maršruta “Citadeles kauss” uzvarētāju kļuva Guntars Siliņš ar zirgu Kalgari (JSK “Mežstrazdiņi”).

Dažāda vecuma jāšanas sporta entuziasti no visas Latvijas un kaimiņvalstu jāšanas sporta bāzēm sacentās tādās disciplīnās, kā šķēršļu pārvarēšana no 55 cm ponijiem līdz pat 120 cm augstiem šķēršļiem galvenajā distancē, iejādē, braukšanā ar pajūgiem, sacensībās ar izslēgšanu, dāmu un kungu maršrutos ar īpašiem, radošiem apģērbiem, stafetē, izaicinājuma sacensībās un citās disciplīnās. Īpašas skatītāju ovācijas tika veltītas maršrutam “Ride&Drive”, kurā komandas sacentās gan jājot ar zirgiem, gan braucot ar traktoriem.

 

“Vislatvijas Zirgu dienas jāšanas sporta kalendārā ik gadu paliek atmiņā kā daudzpusīgākās un aizraujošākās sacensības. Šeit ir nestandarta programma un atšķirīgi, interesanti maršruti un ļoti radoša, brīva gaisotne. Īpaši ir padomāts par skatītājiem, lai ikvienam būtu iespēja iepazīt jāšanas sportu, izbaudīt brīvdienas un atpūsties ar ģimeni un draugiem baudot kvalitatīvu atpūtu,” sacensību norisi komentē Inga Miķelsone, sacensību galvenā tiesnese.

Guntars Siliņš, “Vislatvijas Zirgu dienas” galvenā  maršruta “Citadeles kauss”, ar šķēršļu augstumu 120 cm  uzvarētājs norāda: “Bija patiess prieks piedalīties tik labi organizētās sacensības. Kvalitātes ziņā, šīs sacensības atbilsti Eiropas līmenim – gan ar ļoti kvalitatīvu laukumu un šķēršļiem. Tā iespaidā ne divu dienu starts, ne augstie šķēršļi nesagādāja ne mazākās grūtības”.

Pasākums ir īstenots Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros, to organizēja Biedrība Jauno Jātnieku skola un jātnieku klubs Viktorija. Zirgu dienās bija iespējams iepazīt zirgus kā draugus, komandas biedrus, palīgus ārstnieciskajā terapijā, kā arī vērot dažādas jāšanas sporta disciplīnas un suņu sacensības, poniju parādi, Latvijas šķirnes zirgu skati, Reitterapijas paraugdemonstrējumus un pajūgu braukšanas paraugdemonstrējumus.

 

“Vislatvijas Zirgu dienu” 2013. gada maršrutu uzvarētāji:

 1. maršruts jaunzirgiem (4-5 gadus veci zirgi) – Anita Žarinova ar zirgu Čipendeils (Jauno Jātnieku skola);
 2. maršruts “Very Berry kauss” – Sabīne Siliņa ar zirgu Oniks (JSK “Mežstrazdiņi”);
 3. maršruts iejādes sacensības “Daba Spa Kauss” – Ksenija Petrova ar zirgu Ma Cherie (JSK “Dressur”)
 4. maršruts iejādes sacensības pāros – Aiga Silavniece ar zirgu Diona Haleja (JSK “Temperaments”) un Agnese Kukaine ar zirgu Kohinurs (JSK “Temperaments”)
 5. maršruts bērniem līdz 16 gadiem ar zirgiem un ponijiem – Madara Pētersone ar zirgu Toby (JSK “Princis”) un Rebeka Japiņa ar zirgu Legro (komanda SIA “Ekvi”);
 6. maršruts, stafete jātniekiem ar ponijiem – Tīna Dreimane ar poniju Black Velvet (JJSK Meždruvas-1) un Emīlija Paškeviča ar poniju Albert (JJSK Meždruvas-1);
 7. maršruts, sacensības ar izslēgšanu “Consul’s Cup” – Terēza Zalte ar zirgu Arezzo (Burtnieku Rotors);
 8. maršruts, spēka un izveicības kauss “Līksnas V Kauss” – Reinis Jurašs ar zirgu Golden Victory (Burtnieku Rotors);
 9. maršruts “Ride&Drive” – Anita Žarinova un Roberts Neretnieks ar zirgu Fortūna;
 10. maršruts ar pārlēkšanu “Paradīzes kauss” – Anita Žarinova ar zirgu Čipendeils (Jauno Jātnieku skola);
 11. maršruts duetu stafete “Vanilla Cup” – Andris Jurševskis ar zirgu Rituāls   (JSK “Kriķi”) un Anna Beļska ar zirgu Geita (JSK “Kriķi”);
 12. maršruts, izaicinājumu sacensības “Viktorijas kauss” – Sandra Žvibule ar zirgu Afors (JSK “Mežstrazdiņi”);
 13. maršruts, kauss dāmām un kungiem atraktīvos tērpos “Rīgas Šampanieša kauss” – Lita Cipruse ar zirgu Baniki (RVA) un Guntars Siliņš ar zirgu Lord Nelson  55 (JSK “Mežstrazdiņi”)
 14. maršruts, 120 cm. augstu šķēršļu maršruts “Citadeles Kauss” – Guntars Siliņš ar zirgu Kalgari (JSK “Mežstrazdiņi”).

Pasākumu atbalsta: Citadele Private Banking, Inčukalna novada dome, Biļešu paradīze, Vanilla Travel, Daba Spa, IKU Eduards, Rīgas Šampanietis, Very Berry, Līksna V, Fazer, Pūre, Kārums, LJF, LZB, LŠZAA, Havens, Peri, Proventus, Zirglietas Kentaurs, Baileys, Zirgu stallis, Saldus pārtikas kombināts, Ģimenes vīna darītava Abavas, Hoeveler, Kurzemes sēklas, Eggersmann, Flisi, Magnum Veterinaria, Arbor Medical, Ludo, Henkel, Video aģentūra, Direct Flor un Master Security.

Informē: Radio Skonto, Radio Valmiera, TVnet, JCDecaux, Vides vēstis un Draugiem.lv

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk