Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

X Vislatvijas Zirgu dienu programma

Sestdiena, 19. Augustā no plkst. 8:00 līdz 21:00

Pajūgu braukšanas sacensības zirgiem un ponijiem.

Ātruma un veiklības sacensības. Laukumā neparasti šķēršļi 100 cm augstumā. Šo sacensību nolūks ir parādīt zirga paklausību, veiklību un ātrumu. Uzvarētājs ir sportists, kurš veic distanci visātrākajā laikā bez soda punktiem.

Pāru sacensības ar izslēgšanu. Šķēršļu augstums 115-125 cm. Divi dalībnieki sacenšas savā starpā vienlaicīgi divos identiskos maršrutos, startējot uz ātrumu un precizitāti.  Uzvarētāji kvalificējas pa pāriem nākošajiem atlases hitiem, un tā turpinās, kamēr divi finālisti nosaka šo sacensību uzvarētāju.

Ātruma sacensības jātniekiem līdz 16 gadu vecumam  maskās ar ponijiem  jautras mūzikas pavadījumā. Šķēršļu augstums 60 cm. Ja lēciena laikā tiek gāzts šķērslis, vai arī zirgs atsakās pārvarēt šķērsli, dalībniekam tiek piešķirtas 4 soda sekundes.

Stafete jātniekiem ar ponijiem un palīgiem. Komandā ir divi dalībnieki, no kuriem viens izpilda neparastu maršrutu ar zirgu, taču pēc tam abi komandas biedri veic kopīgi veic stafetes uzdevumus. Uzvar ātrākā un precīzākā komanda.

Poniju šovs

Spēks un izveicība. Augstlēkšanas sacensības. Šo sacensību  nolūks ir demonstrēt zirga spējas pārvarēt 6 lielu šķēršļu rindu. Šie svērteniskie šķēršļi tiek novietoti taisnā līnijā apmēram 11 m viens no otra. Pie vienādiem rezultātiem pretendentiem uz pirmo vietu notiek pārlekšana –  šķēršļus katru reizi paaugstinot.

RIDE & DRIVE Ļoti iemīļots Vislatvijas Zirgu dienu maršruts, kas tradicionāli notiek katru gadu un vienmēr ir sestdienas pēdējais maršruts, jo ir nenopietnākais visās sacensībās. Dalībnieki startē pāros – viens no dalībniekiem noteiktu maršrutu veic zirga mugurā, startējot uz ātrumu un precizitāti,  otrs maršrutu veic, braucot ar traktoru un startējot uz ātrumu. Laukums ir sadalīts divās daļās un reizē startē divi konkurējoši dueti, dalībnieki startē maskās un katrai komandai ir īpašs komandas nosaukums.

Svētdiena, 20. augustā no plkst. 8:00 – 21:00

Secīgā stafete- līdz pirmajai kļūdai. Maršrutā komanda – divi dueti. Pirmais dalībnieks pārvar šķēršļus  līdz pirmajai kļūdai, kas ir gāzts šķērslis vai zirga nepaklausība, pēc katras kļūdas maršrutu turpina otrs dalībnieks, līdz maršruts ir pabeigts divas reizes.

Ideāls laiks. Šķēršļu augstums 60 cm. Sacensības ar laika normu, kura tiek dēvēta par „ideālo laiku”. Soda punkti par „ideālā laika” nesasniegšanu netiek piešķirti. Ja „ideālais laiks” tiek pārsniegts, tad par katrām iesākušās četrām sekundēm tiek piešķirts viens soda punkts. Pārējās kļūdas tiek vērtētas pēc tabulas A.

Labākais rezultāts ir tam sportistam, kura rezultāts – soda punkti, starpība starp uzrādīto laiku un „ideālo laiku”-, ir vismazākais.

Sacensībās piedalās  jātnieki no 25 gadu vecuma – zirgaudzētāji, zirgkopēji, treneri, tiesneši, grūmi, pajūgu braukšanas un iejādes sportisti, veterinārārsti, un citi jātnieki, kuri nekad/ vismaz 5 gadus nav piedalījušies ieskaites sacensībās šķēršļu pārvarēšanā. Šo maršrutu veic arī jātnieki līdz 16 gadu vecumam ar ponijiem, atsevišķā konkurencē.

Spēks un izveicība. Augstlēkšanas sacensības ponijiem. Šo sacensību  nolūks ir demonstrēt poniju  spējas pārvarēt 4 lielu šķēršļu rindu.

Iejāde. Izvēles programma Mazās Balvas līmenī. Iejādes sacensības. Meklējot salīdzinājumu iejādei, vispiemērotākais no sporta veidiem būtu daiļslidošana, jo arī iejādē zirgs, jātnieka vadīts, noteiktās vietās laukumā izpilda noteiktus elementus. Zirga deju vērtē sacensību tiesneši, par katru izpildīto element piešķirot atzīmes.  Šīs ir sacensības kjūrā jeb brīvās izvēles programmā, kurā jātnieki paši sastāda savu shēmu jeb deju un startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.

Iejāde. Kjūrs III shēmas līmenī pāros.

Shēmā startē divi jātnieki un divi zirgi, kuri vienlaicīgi izpilda vienādus elementus. Lai veiksmīgi sevi parādītu brīvās izvēles programmā pāros, jātniekiem jāpiemīt lielai meistarībai un jāiegulda milzīgs darbs sagatavošanā, jo šajā programmā jāieklausās un ne tikai savā zirgā, bet arī jājūt ko dara pārinieks. Sacensības pāros ir ļoti elegantas un aizraujošas. Arī brīvās izvēles programmā pāros sportisti startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.

Figurālās jāšanas demonstrējums. Skaists sinhronas iejādes priekšnesums, kurā piedalās 6-8 jātnieki.

Pajūgu braukšanas sacensības zirgiem un ponijiem.

Pajūgu parāde.

Dāmu un Kungu kauss. Ātruma sacensības krāšņos tērpos. Šķēršļu augstums 120 cm. Dāmu  un Kungu kausā atsevišķās konkurencēs startē dāmas un kungi, visi startē īpaši uzposušies – dāmas greznās blūzēs un kleitās, bet kungi raibos  kreklos. Maršrutā apģērba ziņā jāļauj vaļa iztēlei! Nosacījums – galvā noteikti jābūt aizsargķiverei. Sacensību organizatori ir sarūpējuši balvas jautrāk un  interesantāk ģērbtajām dāmām un kungiem.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk