Lasiet ziņās par jauno jātnieku skolu

XI Vislatvijas Zirgu dienu programma

XI Vislatvijas zirgu dienu programma

Vislatvijas Zirgu dienas ir brīvdabas pasākums ģimenēm, kas norit visas dienas garumā! Abās pasākuma dienās darbosies kafejnīca, amatnieku izstrādājumu un gardumu tirdziņš, iespēja vizināties un fotografēties ar ponijiem, bērniem seju apgleznošanas meistarklase, kā arī izlozes un konkursi visiem skatītājiem ar interesantām balvām!

Sestdiena, sākums plkst. 9.00

 

 • Šķēršļu augstums  120 cm, ātruma maršruts. (Maršruts Nr. 7) veic maršrutu, kurš veic visātrāk vai nav soda punktu, vai vismazāk.

 

 • Šķēršļu augstums līdz 130 cm, 2 fāzēs. (Maršruts Nr. 8)  Ja sportists ir veicis maršruta pirmo daļu (fāzi) bez kļūdām, var turpināt maršrutu. Nogāžot šķērsli pirmajā fāzē, dalībnieks no tālākas cīņas izstājas.
 • Ekskursijas pa zirgu stalli. Mazai apņēmīgu jāšanas sporta entuziastu grupiņai neilgā laikā izdevies pārvērst kartupeļu lauku līdz pat nepazīšanai, lai pierādītu, ka arī Latvijā ar šo sporta veidu var nodarboties kvalitatīvi, profesionāli un ar panākumiem. Piedāvājam aplūkot un sajust šīs pārmaiņas, piedaloties ekskursijās pa jāšanas sporta kompleksu gan lieliem, gan maziem interesentiem. Ekskursijas laikā ir iespējams iepazīties ar teritoriju – apskatīt Latvijā lielāko jāšanas manēžu, āra smilšu laukumus, zirgu staļļus, burvīgu brīvdabas ainavu, atpūsties pie dabas krūts, kā arī iepazīties ar skolas iemītniekiem – zirgiem un ponijiem.
 • Šķēršļu augstums no 140 cm, sacensības „Spēks un izveicība”. (Maršruts Nr. 9 ) Šo sacensību nolūks ir  demonstrēt zirga spējas pārvarēt 4 līdz 6 dažādus šķēršļus apmēram. Oficiālās jāšanas sporta augstlēkšanas sacensības starptautiski apzīmē ar franču valodas vārdu “Puissance”, kas tulkojumā nozīmē “spēks”. Augstlēkšanas sacensības notiek āra laukumā un manēžā. Parasti tās organizē piecās kārtās, kurās  zirgi pārvar vienu vai vairākus konkūra šķēršļus un pēdējo- augstāko šķērsli. Katrā kārtā šķērsli paaugstina, līdz tiek noskaidrots labākais jātnieka un zirga pāris, kas pārvarējis maksimālo augstumu.
 • Šķēršļu augstums 105 cm, ātruma maršruts parād zirga veiklību un ātrumu. (Maršruts Nr. 10) Uzvarētājs ir, kurš veic distanci visātrākajā laikā bez soda punktiem.
 • Šķēršļu augstums 110 cm, 2 fāzēs. (Maršruts Nr. 11) Ja sportists ir veicis maršruta pirmo daļu (fāzi) bez kļūdām, var turpināt maršrutu. Nogāžot šķērsli pirmajā fāzē, dalībnieks no tālākas cīņas izstājas.

 

 • Izjādes ar poniju bērniem un seju apgleznošana. Visi jaunākie sacensību apmeklētāji ir aicināti mūsu bērnu stūrītī uz seju apgleznošanas meistarklasi, kuras laikā māksliniece apgleznos bērnu sejas, ļaujot tiem iejusties dažādu dzīvnieku tēlā! Visas dienas garumā apkārt dīķim notiks arī izjādes ar ponijiem!

 

 

Svētdiena, sākums  pl. 9.00

·         Šķēršļu augstums  65 cm (70cm 12B). (Maršruts Nr. 12)

12A – Izaicinājuma  kauss. Piedalās jātnieki  no 25 gadu vecuma – zirgu audzētāji, zirgkopēji, treneri, tiesneši, palīgi, pajūgu braukšanas un iejādes sportisti, veterinārārsti, un citi dalībnieki, kuri  nekad/ vismaz 5 gadus nav piedalījušies ieskaites sacensībās šķēršļu pārvarēšanā.  

12B –  bez ierobežojumiem (70cm)

 

 • Voltizēšanas paraugdemonstrējumi (vingrošana zirga mugurā)

 

 • Stafetes maršruts jātniekiem (ar ponijiem) un palīgiem. (Maršruts Nr. 13)

 

 • Adžilitī suņu šovs. Adžilitī ir zirgu mazo draugu suņu sporta veids, tā noteikumos ir zināma līdzība ar konkūra noteikumiem. Piemēram, arī adžilitī sacensībās veicamo maršrutu apskatās tikai cilvēks, bez suņa. Uzdevums sacensību maršrutā ir veikt noteikto sacensību trasi pēc iespējās ātrākā laikā un bez kļūdām, tomēr vienkārši tas šķiet tikai pirmajā brīdī – sacensību trasē cilvēks var sunim dot tikai balss komandas vai dot komandas ar žestiem, suns sacensībās skrien brīvi, bez pavadas.  Arī adžilitī sacensībās ir noteikta secība, kādā šķēršļi ir jāpārvar. Sacensībās var piedalīties dažādu izmēru, vecumu, dzimumu, šķirnes un bezšķirnes suņi, atkarībā no to izmēra un vecuma, tie sacenšas noteiktās grupās.

 

 • Šķēršļu augstums līdz 105 cm Speed and Music (Maršruts Nr. 14)

Jātnieki piedalās košos, krāsainos tērpos- dāmas greznās blūzēs un kleitās, bet kungi košos  kreklos jātnieku izvēlētas mūzikas pavadījumā veic maršrutu. Apģerba izvēlē ir iespēja izpausties fantāzijai, kas veido krāšņu pasākumu. Sacensību organizatori ir sarūpējuši balvas jautrāk un interesantāk ģērbtajām dāmām un kungiem.

 

 • “Zirguskolas” paraugdemonstrējumi. Zirguskolas uzvedumā ir redzama cilvēka un zirga dzīva saruna, kura balstās uz savstarpējo uzticēšanos un saikni. Priekšnesuma vēstījums ir partnerības sajūta ar zirgu, kuru pieredzēt var jebkurš zirga īpašnieks vai jātnieks.
 • Sacensības iejādē (Maršruts Nr. 15) Izvēles programma. Iejādes sacensības. Meklējot salīdzinājumu iejādei, vispiemērotākais no sporta veidiem būtu daiļslidošana, jo arī iejādē zirgs, jātnieka vadīts, noteiktās vietās laukumā izpilda noteiktus elementus. Zirga deju vērtē sacensību tiesneši, par katru izpildīto element piešķirot atzīmes. Šīs ir sacensības kjūrā jeb brīvās izvēles programmā, kurā jātnieki paši sastāda savu shēmu jeb deju un startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.

 

 • Sacensības iejādē pāriem (Maršruts Nr. 16 ) – kjūrs III grupas shēmas līmenī. 

Shēmā startē divi jātnieki un divi zirgi, kuri vienlaicīgi izpilda vienādus elementus. Lai veiksmīgi sevi parādītu brīvās izvēles programmā pāros, jātniekiem jāpiemīt lielai meistarībai un jāiegulda milzīgs darbs

sagatavošanā, jo šajā programmā jāieklausās un ne tikai savā zirgā, bet arī jājūt ko dara pārinieks. Sacensības pāros ir ļoti elegantas un aizraujošas. Arī brīvās izvēles programmā pāros sportisti startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.

 • Rikšotājas paraugdemonstrējumi.

 

 • Pajūgu braukšanas sacensības. Maratons zirgu un poniju vienjūgiem, kas apbrauc konusus. (Maršruts Nr. 17)

17 A – Zirgu vienjūgi  (4 g.v. un vecāki)

 17 B – Poniju vienjūgi (4 g.v. un vecāki)

17 C – Bērnu klase (10 – 14 g.v.)

 • Pajūgu parāde sacensību dalībniekiem.

 

 • RIDE and DRIVE. (Maršruts Nr. 18)  Iemīļots un gaidīts Vislatvijas Zirgu dienu maršruts, kas ir nenopietnākais visās sacensībās. Dalībnieki startē pāros – viens no dalībniekiem noteiktu maršrutu veic zirga mugurā, startējot uz ātrumu un precizitāti,  otrs maršrutu veic, braucot ar traktoru un startējot uz ātrumu. Laukums ir sadalīts divās daļās un reizē startē divi konkurējoši dueti, dalībnieki startē maskās un katrai komandai ir īpašs komandas nosaukums.

 

 

 *Organizators tiesīgs mainīt programmu, aktivitāšu izvietojumu un secību.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk