XII Vislatvijas zirgu dienas pulcēs jātniekus un zirgu mīļotājus

 

 Inčukalnā, Nacionālajā sporta bāzē Jauno Jātnieku skola 14. jūlijā no plkst. 9:00 norisināsies gada gaidītākais pasākums – XII Vislatvijas Zirgu dienas, kas pulcē zirgus un zirgu mīļotājus no visas Latvijas. Tie ir svētki un kopā būšanas prieks visai ģimenei. Savukārt 12. un 13 jūlijā norisināsies Jauno Jātnieku skolas turnīra 2. posms.

Vislatvijas Zirgu dienas XII ir īpašas, jo tie ir svētki ne tikai zirgiem un jātniekiem, bet arī skatītājiem. Vērot sacensības, piedalīties aktivitātēs un uzzināt vairāk par zirgiem un zirgu sportu Latvijā. Tikai vienreiz gadā zirgi veic maršrutus krāšņi tērpušies un rotājušies, neievērojot noteiktās sacensību normas. Sacensību dalībnieki pārsteigs ar dažādiem priekšnesumiem konkūrā (šķēršļu pārvarēšanā) un iejādē mīļāko skaņdarbu pavadībā. Starplaikos lielus un mazus skatītājus priecēs poniju parāde, “Zirgu skolas” zirgi, kas demonstrēs iejādes elementus. Pasākumu bagātinās Adžilitī suņu šovs, kas ir zirgu mazo draugu suņu sporta veids, tā noteikumos ir zināma līdzība ar konkūra noteikumiem. Bērniem būs iespēja vizināties apkārt dīķim ar ponijiem, fotogrāfēties ar tiem, izzināt staļļa dzīvi, iepazīties ar trušu pilsētiņas dzīvi, lēkāt piepūšamajās atrakcijās un piedalīties seju apgleznošanas meistarklasē, kā arī citās radošās darbnīcās.

12. un 13. jūlijā dienas būs sportiskākas, jo jātnieki sacentīsies konkūrā, pārvarot dažāda augstuma šķēršļus, dienas laikā pakāpeniski paaugstinot šķēršļu augstumu. Sacensību noslēgumā tiks sasniegta 130 cm atzīme, ko var pārvarēt tikai pieredzējuši jātnieki un zirgi. Sacensību kulminācija būs vērojama sestdienas vakarā maršrutā RIDE and DRIVE – viens no skatītāju gaidītākajiem maršrutiem, kurā piedalās divi maskās tērpti komandas dalībnieki, kur viens startē ar zirgu, otrs ar transporta līdzekli.

14. jūlijs ir krāšņiem notikumiem piepildīts. No rīta mazie jātnieki ar ponijiem pārvarēs 40cm un  65cm šķēršļu augstumu. Ap plkst. 12:00 skatītājiem būs iespēja redzēt figurālās jāšanas paraugdemonstrējumus, pēc kuriem sekos stafetes maršruts jātniekiem ar ponijiem un palīgiem. Pēc azartiskās stafetes pilnīgi mierīgā pasaulē aizvedīs “Zirgu skola”, kas demonstrēs klasikās iejādes pamatus un sniegs priekšnesumus. Dienas kulminācijā zirgi sacentīsies augstlēkšanā, kur šķēršļu augstums būs sākot no 130 cm. To visu papildinās Adžiliti suņu šovs, stafete skatītājiem ar koka zirgiem un draivinga priekšnesums, kuru laikā ar zirgu vienjūgiem tiks demonstrēts, kā notiek pajūgu braukšanas sacensības. Noslēguma maršrutā jātnieki un dalībnieki startēs tērpos un maskās sevis izvēlētas mūzikas pavadībā, pārvarot 90 cm šķēršļu augstumu.

Pasākuma programma: https://latvianhorses.lv/lv/news/xii-vislatvijas-zirgu-dienas-svetku-programma/

Būs konkursi, loterijas, viktorīnas, kurās būs iespēja laimēt vērtīgas balvas no sadarbības partneriem. Darbosies kafejnīca, amatnieku izstrādājumu un gardumu tirdziņš.

Senioriem un bērniem līdz 18 gadu vecumam ieeja bez maksas! Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā, kā arī pasākuma norises vietā.

XII Vislatvijas Zirgu dienas organizē “Jauno Jātnieku skola”. “Jauno Jātnieku skola” kopš 2007. gada ir viens no modernākajiem sporta kompleksiem Baltijā, ar diviem augstas kvalitātes āra laukumiem, Latvijā lielāko jāšanas manēžu un plašiem, mūsdienīgiem staļļiem.  No 2019. gada komplekss ir ieguvis Nacionālās sporta bāzes statusu.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk