XII Vislatvijas Zirgu dienas: svētku programma

XII Vislatvijas zirgu dienu programma

Svētdiena, sākums plkst. 9.00

 

9:00 Poniju sacensības: Maršruts Nr. 10 –Vadības maršruts bērniem ar I un II grupas ponijiem/ zirgiem (soļi, rikši).

9.00. Poniju sacensības: Maršruts Nr.11 – Šķēršļu augstums 65 cm. Piedalās jātnieki ar I un II grupas ponijiem.,

~11:00  Poniju sacensības: Maršruts Nr. 12 – Šķēršļu augstums līdz 40 cm. Piedalās jātnieki līdz 10 gadu vecumam. Sacensības ar laika normu, kura tiek dēvēta par „ideālo laiku”. Soda punkti par „ideālā laika” nesasniegšanu vai pārsniegšanu netiek piešķirti. Šajās sacensībās nav atļauta laika uzskaites ārēja uzrādīšana. Labākais rezultāts ir tam sportistam, kura rezultāts – soda punkti, starpība starp uzrādīto laiku un „ideālo laiku”- ir vismazākais.

~11:45 KONKURSI SKATĪTĀJIEM

~12:00 FIGURĀLĀS JĀŠANAS PARAUGDEMONSTRĒJUMI- figurālā jāšana, ir kā skaista deja, kurā jātnieces zirgos veidos dažādas figūras, demonstrējot klasiskās iejādes skolas elementus.Meklējot salīdzinājumu iejādei, vispiemērotākais no sporta veidiem būtu daiļslidošana, jo arī iejādē zirgs, jātnieka vadīts, noteiktās vietās laukumā izpilda noteiktus elementus. Figurālās jāšanas paraugdemonstrējumos vairāki jātnieku un zirgi vienlaicīgi izpilda vienādus elementus. Šova programmā jātnieki startē īpaši izvēlētas mūzikas pavadībā.

~12:20  Maršruts Nr.13, Jautrais stafetes maršruts jātniekiem (ar ponijiem) un palīgiem.

~13:00 KONKURSI  SKATĪTĀJIEM

~13:10 “ZIRGUSKOLAS” ŠOVS- Zirguskola pārstāvji Laima un viņas zirgs Reskadors demonstrē klasiskās iejādes pamatus. Iejāde ir domāta zirgam, tā palīdz stiprināt zirga ķermeni, stabilizēt domāšanu un veicina uzticību cilvēkam. Sadarbības pamatā ir zirgu dabiskā apmācība, kas dod iespēju inventāru izmantot tikai kā palīglīdzekli rafinētākai zirga vadībai. Laima un Reskadors demonstrē zirga taisnuma un simetrijas trenēšanu un zirga smaguma centra pārnešanu uz pakaļkākām, citiem vārdiem sakot, darbu pie “sakopojuma”. Laima un Reskadors ir mācījušies no klasiskās iejādes meistariem Marius Schneider, Manolo Mendez un Helene Arianoff, kā arī apguvušo darbu ar zirgu brīvībā pie čehu trenera Honza Blaha.

~13:30 Maršruts Nr. 14* (VZD) Šķēršļu augstums no 130 cm, sacensības „Spēks un izveicība”. Šo sacensību nolūks ir  demonstrēt zirga spējas pārvarēt 4 līdz 6 dažādus šķēršļus apmēram. Oficiālās jāšanas sporta augstlēkšanas sacensības starptautiski apzīmē ar franču valodas vārdu “Puissance”, kas tulkojumā nozīmē “spēks”. Augstlēkšanas sacensības notiek āra laukumā un manēžā. Parasti tās organizē piecās kārtās, kurās  zirgi pārvar vienu vai vairākus konkūra šķēršļus un pēdējo- augstāko šķērsli. Katrā kārtā šķērsli paaugstina, līdz tiek noskaidrots labākais jātnieka un zirga pāris, kas pārvarējis maksimālo augstumu.

~14:30 ADŽILITI SUŅU ŠOVS- Adžilitī ir zirgu mazo draugu suņu sporta veids, tā noteikumos ir zināma līdzība ar konkūra noteikumiem. Piemēram, arī adžilitī sacensībās veicamo maršrutu apskatās tikai cilvēks, bez suņa. Uzdevums sacensību maršrutā ir veikt noteikto sacensību trasi pēc iespējās ātrākā laikā un bez kļūdām, tomēr vienkārši tas šķiet tikai pirmajā brīdī – sacensību trasē cilvēks var sunim dot tikai balss komandas vai dot komandas ar žestiem, suns sacensībās skrien brīvi, bez pavadas.  Arī adžilitī sacensībās ir noteikta secība, kādā šķēršļi ir jāpārvar. Sacensībās var piedalīties dažādu izmēru, vecumu, dzimumu, šķirnes un bezšķirnes suņi, atkarībā no to izmēra un vecuma, tie sacenšas noteiktās grupās.

~15:00 KONKURSS SKATĪTĀJIEM:_ STAFETE AR KOKA ZIRDZIŅIEM

~15 :15 “ZIRGUSKOLAS” ŠOVS

~15:40 DRAIVINGA PARAUGDEMONSTRĒJUMI Vēl viena zirgu sporta- pajūgu braukšanas paraugdemonstrējumi, kuru laikā ar zirgu vienjūgiem tiks demonstrēts kā notiek pajūgu braukšanas sacensības.

~16 :20 FIGURĀLĀS JĀŠANAS PARAUGDEMONSTRĒJUMI

~17:00  Maršruts Nr. 15 “Maskas un mūzika” Šķēršļu augstums līdz 90 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri (džokeris līdz 100cm). Jātnieki piedalās košos, krāsainos tērpos. Balvas sportistiem ar interesantākajiem un jautrākajiem apģērbiem! Ja jātnieki vēlās startēt izvēlētās mūzikas pavadījumā (vēlamo mūziku lūgums norādīt pieteikumā).

  • Ekskursijas pa zirgu stallī. Piedāvājam aplūkot un sajust Nacionālās sporta bāzes Jauno jātnieku skola pārmaiņas, piedaloties ekskursijās pa jāšanas sporta kompleksu gan lieliem, gan maziem interesentiem. Ekskursijas laikā ir iespējams iepazīties ar teritoriju – apskatīt Latvijā lielāko jāšanas manēžu, āra smilšu laukumus, zirgu staļļus, burvīgu brīvdabas ainavu, atpūsties pie dabas krūts, kā arī iepazīties ar skolas iemītniekiem – zirgiem un ponijiem.
  • Izjādes ar poniju bērniem un seju apgleznošana. Visi jaunākie sacensību apmeklētāji ir aicināti mūsu bērnu stūrītī uz seju apgleznošanas un tetovējumu zīmēšanas darbnīcu! Visas dienas garumā apkārt dīķim notiks arī izjādes ar zirgiem un ponijiem!
  • Trušu pilsētiņa un piepūšamās atrakcijas. Aicinām visus iepazīties ar trušu dzīvi apciemojot trušu pilsētiņu un samīļojot īstus trušus! Visas dienas garumā bērniem būs pieejamas piepūšamās atrakcijas!

 *Organizators patur tiesības mainīt pasākuma programmu. Programmā ir norādīti provizoriski laiki.

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika otrās un noslēdzošās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā “Jauno Jātnieku skolā” valdīja svētku gaisotne –...

Skatīt vairāk

“Jauno Jātnieku skolā” šajā nedēļas nogalē notika pirmās šīs sezonas sacensības

  Šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. julijā “Jauno Jātnieku skolā” notika pirmās sacensības konkūrā...

Skatīt vairāk

Tirdziņš sacensībās

Ja vēlies pieteikties tirgošanai Jauno jātnieku skolas turnīrā 11-12.jūlijā- zvani uz 28677177 vai raksti info@latvianhorses.lvFor...

Skatīt vairāk