Image Alt

Par mums

Par mums

Jauno Jātnieku skola ir biedrība, sabiedriska labuma organizācija, kas aktīvi darbojas kopš 2007. gada un kuras mērķis ir veicināt sabiedrības interesi par aktīvo atpūtu brīvā dabā un komunikāciju ar skaistajiem dzīvniekiem – zirgiem. Mīlestība pret zirgiem ir galvenā vērtība un virzītājspēks, kas palīdzējis Jauno Jātnieku skolā apvienoties īstajiem cilvēkiem, lai sasniegtu lielus mērķus. Gadu ilgas sadarbības rezultātā katrs biedrības darbinieks zina savus pienākumus, savus mērķus un atbildību.

Pirms vairāk kā desmit gadiem mūsu teritorijā no zirgiem un jātniekiem nebija ne miņas. Šeit “Zustrenēs” pa šo laiku ir paveikts daudz – 22 hektāru platībā ir uzbūvēti vairāki staļļi, divas slēgtās manēžas, divi jāšanas laukumi ar tribīnēm 750 skatītājiem, kā arī netālu manāms mājīgs namiņš, kurā mitinās zirgkopēji, un pirts mājiņa, kur tiek aizvadītas sarunas par padarīto, plānoto un gaidāmo. Šobrīd Jauno jātnieku skola ir viens no lielākajiem jāšanas sporta centriem Baltijā un piedāvā kvalitatīvus pakalpojumus gan amatieriem, gan profesionāļiem.

Par mums

Ik gadu Jauno jātnieku skolā notiek vairākas nacionālās sacensībās un par tradīciju ir kļuvušas Vislatvijas zirgu dienas – pasākums visai ģimenei, kas sniedz ieskatu jāšanas sporta dažādībā. Regulāri tiek rīkoti izglītojoši semināri jātniekiem un treneriem. Jau vairākus gadus biedrība organizē arī vasaras nometnes bērniem – lieliska iespēja pavadīt laiku svaigā gaisā un iepazīties ar skaistajiem dzīvniekiem – zirgiem.

Mazai apņēmīgu jāšanas sporta entuziastu grupiņai ir izdevies pierādīt, ka arī Latvijā ar šo sporta veidu var nodarboties kvalitatīvi, profesionāli un ar panākumiem. Mūsu komanda kuri izjūt pieķeršanos un mīlestību kā pret zirgiem, tā pret Jauno Jātnieku skolas komandas garu un iespēju būt daļai no tās.
Jauno Jātnieku skolas vīzija nākotnei ir kļūt par modernāko jātnieku sporta centru Austrumeiropā, taču vienmēr ir jomas, kurās augt, tāpēc biedrība ir gatava darboties, ieguldīt līdzekļus, spēku un prasmes, lai liktu teritorijai attīstīties kā plašumā, tā kvalitātē.

Treneri

Par mums
Olga Vasiļjeva

Jauno jātnieku skolas trenere. Olgai ar zirgiem ir saistīta visa dzīve. Jaunībā veiksmīgi startējusi sacensībās lecot šķēršļus līdz 130cm. Par treneri strādā jau 20 gadus, trenējot gan bērnus, gan pieaugušos dažādos attīstības līmeņos – gan iesācējus, gan pieredzējušākus jātniekus, kuri gatavi lekt līdz 130cm. Iepriekšējā darba pieredze iegūta strādājot zirgaudzētavā 16 gadus. Olgas audzēkņi startēja dažāda līmeņa LEF sacensībās ar labiem sasniegumiem (gan konkūrā, gan iejādē), izpildot dažāda līmeņa sporta klases. Trenere Olga uzskata, ka svarīgākais ir nevis rezultāts, bet vēlme jāt kontaktā ar zirgu, sadarbojoties un cienot viņu. Viņas uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem atrast šo kontaktu, kā rezultātā veidosies arī sasniegumi.

Par mums
Vita Rozenberga

Jauno jātnieku skolas trenere.  Ir C kategorijas sporta speciālista sertifikāts. Pārsvarā trenē bērnus no 11 līdz 18 gadiem, bet būtībā vecumam nav nozīmes, ja vien ir vēlme un motivācija, tad viss sanāks. Jāšanas sportā pirmajā vietā ir zirgs un tā labklājība, tādēļ arī treniņos pievērš tieši tam lielu uzmanību.

Par mums
Linda Žogota

Jauno Jātnieku skolas trenere. Ar zirgiem saistīta jau kopš bērnības. Līdz šim nodarbojusies ar jaunzirgu apmācību. Sirdij tuvāka ir iejāde, ar ko arī nodarbojusies līdz šim. Kā trenere strādā pēdējos 5 gadus, pārsvarā apmācot bērnus, kā arī pieaugušos bez priekšzināšanām. Darbojoties ar jaunzirgiem sapratusi, ka zirgi ir ļoti labi skolotāji, kuri māca mums būt pacietīgākiem un labsirdīgākiem pret apkārtējiem. Tāpēc uzskata, ka arī jaunie jātnieki mācās ne tikai jāšanas prasmi, bet arī būt atbildīgākiem, rūpīgākiem un pacietīgākiem.

Zirgi

Šobrīd jāšanas treniņus piedāvājam uz 11 skolas zirgiem un ponijiem – visi ir apmācīti tā, lai jaunie jātnieki justos droši un pārliecināti, uzsākot savas sportista gaitas. Mīlestība un rūpes par zirgiem ir galvenā vērtība Jauno jātnieku skolā, tādēļ mēs rūpīgi sekojam līdzi zirgu labsajūtai un cenšamies nodrošināt vislabākos iespējamos apstākļus.

Par mums
Amber
Par mums
Avalancs
Par mums
Avatar
Par mums
Elmo
Par mums
Grens
Par mums
Kolumbine
Par mums
Kriksis
Par mums
Prima
Par mums
Talismans
Par mums
Tims

Nacionālā sporta bāze

Par mums

Jauno jātnieku skola ir viens no vadošajiem jāšanas sporta centriem Baltijas valstīs, kura darbība tika uzsākta 2007.gadā. Sporta centra celtniecība tika veikta stingrā Eiropas ekspertu jāšanas sporta jomā Petera Van Santvorta (Peter Van Santvoort) un divkārtējā olimpiskā čempiona Pīta Raimaikera (Piet Raijmaikers) uzraudzībā. Kopš 2019.gada sporta centram ir piešķirts Nacionālās sporta bāzes statuss, kas ir apliecinājums mūsu komandas ieguldītajam darbam un kvalitātei – Jauno jātnieku skolas teritorija atbilst visiem nosacījumiem, lai rīkotu nacionālas un starptautiskas sacensības, un nodrošinātu treniņu iespējas visa gada garumā.

Šobrīd sporta bāzē ir pieejami divi augstas kvalitātes āra laukumi, kuri tiek izmantoti treniņiem un sacensībām. Divas slēgtās manēžas nodrošina apmācību iespējas visa gada garumā. Plašajā sporta centra teritorijā ir pieejamas dažādas pastaigu takas un atpūtas vietas visai ģimenei, kā arī iespējams organizēt korporatīvos pasākumus.

Sacensību laukums 60 x 90 m;

Iesildes laukums 35 x 60 m;

Lielā manēža 36 x 60 m;

Mazā manēža 25 x 60 m;

Divi mazie staļļi, kopā 38 boksi;

Manēžas stallis ar 38 boksiem;

Pastaigu aploki zirgiem;

VIP telts un tribīnes;

Autostāvvieta;

Sadarbība un atbalstītāji

Biedrība ,,Jauno jātnieku skola’’ ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenie mērķi ir popularizēt jāšanas sportu Latvijā un sniegt atbalstu jauno sportistu izaugsmei. Biedrība katru gadu rīko vairākas jāšanas sporta sacensības, kuras ir ieguvušas popularitāti jātnieku vidū. Sacensībās piedalās liels dalībnieku skaits no visām Baltijas valstīm, kā arī citām Eiropas un NVS valstīm.

Par mums

Par Jauno Jātnieku skolas tradīciju ir kļuvušas Vislatvijas zirgu dienas, kuras norisinās jūlijā. Apmeklētājiem tas ir pasākums ar paraugdemonstrējumiem, priekšnesumiem un dažādām atrakcijām un izklaides iespējām. Sportistiem un dalībniekiem tās ir aizraujošas sacensības dažādās disciplīnās – konkūrs, iejāde, braukšana ar pajūgiem un jāšana ar ponijiem. Šī pasākuma mērķis ir parādīt jāšanas sporta dažādību un pievilcību plašai Latvijas publikai.
Jau vairākus gadus biedrība organizē vasaras dienas nometni ,,Vasara seglos’’, kur bērni ir aicināti iepazīties ar skaistajiem dzīvniekiem, apgūt jāšanas prasmes un pavadīt laiku svaigā gaisā. Sportistu un treneru izglītošanai tiek rīkoti semināri un meistarklases.
Aicinām ikvienu interesentu atbalstīt Jauno jātnieku skolas darbību. Kopā mēs varam sasniegt lielus mērķus!