Par jaunu jātnieku skolu

Jauno Jātnieku skola ir biedrība, sabiedriska labuma organizācija, kas aktīvi darbojas kopš 2007. gada un kuras mērķis ir veicināt sabiedrības interesi par aktīvo atpūtu brīvā dabā un komunikāciju ar skaistajiem dzīvniekiem – zirgiem. Mīlestība pret zirgiem ir galvenā vērtība un virzītājspēks, kas palīdzējis Jauno Jātnieku skolā apvienoties īstajiem cilvēkiem un īsā laikā sasniegt lielus mērķus. Kopš 2007. gada, Jauno Jātnieku skola Inčukalna novada „Zustrenēs” ir izveidojusi modernu jāšanas sporta kompleksu, ar diviem augstas kvalitātes āra laukumiem, Latvijā lielāko jāšanas manēžu un plašiem, mūsdienīgiem staļļiem.

Līdz šim biedrības galvenā darbība bija jāšanas sacensību organizēšana – kā nacionāla, tā starptautiska līmeņa. Attīstoties sporta kompleksam un, komandai vēl pievienojoties kvalificētiem un profesionāliem treneriem, šobrīd piedāvājumā ir arī jāšanas treniņi un izjādes. Papildus, biedrības kompleksā tiek rīkotas jāšanas sporta nometnes un izglītojoši semināri, kā arī tiek piedāvāta zirgu pansija. Cilvēki, kuri iegulda darbu Jauno Jātnieku skolas attīstībā ir komanda ar visdažādāko darba pieredzi un bagāžu – cits jāj, cits liek maršrutus, kāds cits ir zirga īpašnieks, bet vēl kāds par tiem priecājas tikai no attāluma, tomēr Jauno Jātnieku skola ir vienota savās vērtībās, mērķos un vīzijā:

„Mēs vēlamies, lai Latvijā beidzot uzzina par skaistajiem, majestātiskajiem un spēcīgajiem dzīvniekiem – par zirgiem. Lai uzzina un iemīl. Mēs vēlamies, lai Latvijā beidzot uzzina par mūsu jātnieku un zirdzinieku panākumiem visās disciplīnās. Lai uzzina, ciena un atbalsta. Mēs vēlamies, lai aizvien vairāk bērnu un jauniešu jātu, piedalītos sacensībās un tiektos pēc lieliem mērķiem sportā. Lai jaunie jātnieki, sasniedzot pieaugušo vecumu, nepazustu, bet gribētu un spētu darboties tālāk. Mūsu mērķis ir kļūt par vienu no vadošajiem jātnieku sporta centriem Baltijā, kurā tiek rīkotas dažāda mēroga sacensības. Mēs ticam, ka gribot, ticot un darot, var sasniegt savus mērķus!”